
Справа № 560/376/19
УХВАЛА
іменем України
11 лютого 2019 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Майстера П.М.
розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Адміністративної комісії при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради про визнання дій протиправними та скасування постанови,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в Хмельницький окружний адміністративний суд з позовом до Адміністративної комісії при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради, в якому просить:
- звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору;
- поновити строк для оскарження постанови № 18 від 29.01.2019 року адміністративної комісії при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради про накладення адміністративного штрафу на ОСОБА_1;
- визнати протиправними дії адміністративної комісії при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради щодо винесення постанови №18 від 29.01.2019 року про накладення адміністративного штрафу на ОСОБА_1;
- скасувати постанову № 18 від 29.01.2019 року адміністративної комісії при виконавчому комітету Хмельницької міської ради, якою ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення відповідно до ст. 152 КУпАП.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
У поданому адміністративному позові позивач оскаржує постанову Адміністративної комісії при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради №18 від 29.01.2019 року про накладення адміністративного штрафу в розмірі 1700,00 грн за вчинення правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.152 КУпАП.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 4 листопада 1950 року (далі - Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Європейський суд з прав людини у справі "Zand v. Austria" у рішенні від 12 жовтня 1978 року вказав, що словосполучення "встановлений законом" поширюється не лише на правову основу самого існування "суду", але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. Поняття "суд, встановлений законом" у частині першій статті 6 Конвенції передбачає "усю організаційну структуру судів, включно з питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів". З огляду на це не вважається "судом, встановленим законом" орган, котрий, не маючи юрисдикції, судить осіб на підставі практики, яка не передбачена законом.
Зважаючи на викладене, відносно даного спору Хмельницький окружний адміністративний суд не може вважатись "судом, установленим законом" у розумінні Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, оскільки адміністративний позов подано без дотриманням правил підсудності.
Таким чином, з метою забезпечення права позивача на розгляд його справи судом, встановленим законом, суд вважає за необхідне передати вказану адміністративну справу на розгляд до Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області.
Керуючись статтями 29, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Передати адміністративну справу №560/376/19 за позовом ОСОБА_1 до Адміністративної комісії при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради про визнання дій протиправними та скасування постанови на розгляд до Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання.
Головуючий суддя П.М. Майстер