
Справа № 420/697/19
УХВАЛА
12 лютого 2019 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Білостоцький О.В., розглянувши заяву про забезпечення позову громадської організації «Пляжі Затоки», громадської організації «Успішна Затока» за адміністративним позовом до головного управління Держгеокадастру в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Затоківська селищна рада Білгород-Дністровської міськради про визнання незаконними дій, -
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов громадської організації «Пляжі Затоки», громадської організації «Успішна Затока» до головного управління Держгеокадастру в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Затоківська селищна рада Білгород-Дністровської міськради, в якому позивачі просять суд:
- визнати незаконними дії Головного управління Держгеокадастру в Одеській області щодо посвідчення відповідним записом на висновку державної землевпорядної експертизи від 23 жовтня 2018 року №2994-18 стосовно Проекту землеустрою щодо організації і встановлення меж земель водного фонду та водоохоронної зони Чорного моря на території смт. Затока м. Білгород-Дністровський Одеської області, який замовлений на підставі Рішення Затоківської селищної ради Білгород-Дністровської міської ради Одеської області від 05.04.2018 року №548, про усунення замовником державної експертизи зауважень Держегокадастру, зазначених в цьому висновку.
- визнати незаконними дії Головного управління Держгеокадастру в Одеській області щодо посвідчення відповідним записом на висновку державної землевпорядної експертизи від 23 жовтня 2018 року №2993-18 стосовно Проекту землеустрою щодо організації і встановлення меж земель водного фонду та водоохоронної зони Дністровського лиману на території смт. Затока м. Білгород-Дністровський Одеської області, який замовлений на підставі Рішення Затоківської селищної ради Білгород-Дністровської міської ради Одеської області від 05.04.2018 року №548, про усунення замовником державної експертизи зауважень Держегокадастру, зазначених в цьому висновку.
Ухвалою суду від 11.02.2019 року адміністративний позов громадської організації «Пляжі Затоки», громадської організації «Успішна Затока» був залишений без руху та позивачам встановлений 10-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії ухвали.
12.02.2019 року через канцелярію суду від представників позивачів надійшла заява про забезпечення позову в адміністративній справі №420/697/19, в якій останні просять суд:
- заборони Затоківській селищній раді приймати рішення про затвердження проекту землеустрою щодо організації і встановлення меж земель водного фонду та водоохоронної зони Чорного моря на території смт. Затока м. Білгород-Дністровський Одеської області.
- заборони Затоківській селищній раді приймати рішення про затвердження проекту землеустрою щодо організації і встановлення меж земель водного фонду та водоохоронної зони Дністровського лиману на території смт. Затока м. Білгород-Дністровський Одеської області.
В обґрунтування клопотання позивачі зазначили, що невжиття заходів забезпечення адміністративного позову призведе до негативного впливу на стан навколишнього середовища та екологічної безпеки мешканців селища (враховуючи ту обставину, що змінюється існуючий правовий режим прибережних зон Чорного моря та Дністровського лиману), а це може свідчити про можливе порушення відповідачем прав мешканців селища Затока, гарантованих їм державою Україна положеннями ст.8 Європейської Конвенції з прав людини та її основоположних свобод 1950 року в частині права на належні та безпечні умови життя, в розумінні рішення ЄСПЛ у справі «Дубецька та інші проти України» від 10.02.2011 року, заява №30499/03.
Дослідивши вказану заяву позивачів про забезпечення позову, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 1 статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову.
Відповідно до частини 1 статті 154 Кодексу адміністративного судочинства України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.
Зміст і форма заяви про забезпечення позову визначені статтею 152 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Відповідно до частини 1 статті 152 КАС України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі і повинна містити: 1) найменування суду; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності; або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Відповідно до ч.4 ст.152 КАС України до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Відповідно до ч.1 та пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року №3674-VI (далі - Закон №3674-VI), судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст.9 Закону №3674-VI судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Підпунктом 6 п.3 ч.2 ст.4 Закону №3674-VI встановлено, що ставка судового збору за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення доказів або позову, заяви про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду, заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення складає 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" від 07.12.2017 року №2246-VIII, з 1 січня 2019 року встановлено прожитковий мінімум працездатних осіб на місяць у розмірі 1 921,00 гривні.
З огляду на зазначене, розмір судового збору за подання заяви про забезпечення позову складає 576,30 грн. (0,3 * 1 921,00 грн.).
Разом з тим, як було встановлено судом, позивачами при поданні заяви про забезпечення позову не було сплачено судового збору, з огляду на що така заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 152 КАС України.
Згідно частини сьомої статті 154 Кодексу адміністративного судочинства України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 152 цього Кодексу, повертає її заявнику без розгляду, про що постановляє ухвалу.
З огляду на зазначене та враховуючи несплату позивачами судового збору суд доходить висновку про необхідність повернення без розгляду заяви громадської організації «Пляжі Затоки», громадської організації «Успішна Затока» про забезпечення позову.
На підставі викладеного, керуючись приписами ст.ст. 5-11, 42, 43, 55-59,150-154, 169, 171, 243, 248, 256, 294 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Заяву громадської організації «Пляжі Затоки», громадської організації «Успішна Затока» за адміністративним позовом до головного управління Держгеокадастру в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Затоківська селищна рада Білгород-Дністровської міськради про визнання незаконними дій - повернути заявнику без розгляду.
Роз'яснити громадській організації «Пляжі Затоки» та громадській організації «Успішна Затока», що повернення заяви про забезпечення позову не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково у випадках, визначених статтею 294 цього Кодексу. Оскарження ухвали суду, яка не передбачена статтею 294 цього Кодексу, окремо від рішення суду не допускається.
Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 256 КАС України.
Головуючий суддя Білостоцький О.В.
інше
12 лютого 2019 року