Ухвала суду № 79754087, 11.02.2019, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.02.2019
Номер справи
480/4724/18
Номер документу
79754087
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення заяви про зміну предмета позову без руху

11 лютого 2019 р. Справа № 480/4724/18

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Шевченко І.Г., розглянувши заяву про зміну предмета позову ОСОБА_1 у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Комісії по розгляду питань, пов'язаних з отриманням житлових субсидій, призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та по прийняттю рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика, Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

В провадженні суду перебуває справа за позовом ОСОБА_1 до Комісії по розгляду питань, пов'язаних з отриманням житлових субсидій, призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та по прийняттю рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика, Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради, в якій позивач просить:

1) визнати протиправним та скасувати рішення Комісії по розгляду питань, пов'язаних з отриманням житлових субсидій, призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та по прийняттю рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика від 08.11.2018 №12.07-36/173/07 щодо відмови у призначенні житлової субсидії ОСОБА_1 з 01 травня 2018 року;

2) зобов'язати відповідачів нарахувати ОСОБА_1 житлову субсидію на оплату житлово-комунальних послуг за період з 01 травня 2018 року по 30 вересня 2018 року.

Ухвалою суду від 08.01.2019 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

08.02.2019 від позивача до суду надійшла заява про зміну предмета позову, в якій ОСОБА_1 просила:

1) визнати винним Департамент соціального захисту населення Сумської міської ради у наданні неповної та недостовірної інформації, яка унеможливлювала отримання Позивачем житлової субсидії;

2) скасувати листи Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради як такі, що не несуть в собі повну та достовірну інформацію, а саме:

- № В-883/12.06-31 від 03.08.18;

- № В-І027/12.06-31 від 05.09.18;

- № В-1173/12.06-29 від 27.09.2018.

3) зобов'язати Департамент соціального захисту населення Сумської міської ради всебічно та обґрунтовано, з урахуванням усіх обставин, що мають значення для призначення житлової субсидії у період з 01 травня 2018 року по 30 вересня 2018 року, дослідити справу ОСОБА_1 та повторно надати письмову відповідь на лист ОСОБА_1 від 21 липня 2018 року, виклавши повну, достовірну та правдиву інформацію, необхідну для вирішення питання про призначення житлової субсидії ОСОБА_1 на період з 01 травня 2018 року по 30 вересня 2018 року;

4) рекомендувати Комісії по розгляду питань, пов'язаних з отриманням житлових субсидій, призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та по прийняттю рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика надавати заявникам змістовні (зрозумілі) рішення, згідно яких заявники могли б легко з'ясувати обставини, документи, які нею приймались чи не приймались до розгляду та питання, які стали причиною для прийняття того чи іншого рішення;

5) поновити строк звернення ОСОБА_1 для розгляду питання про призначення житлової субсидії до Комісії по розгляду питань, пов'язаних з отриманням житлових субсидій, призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та по прийняттю рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика письмово повідомити.

Відповідно до ч.1 ст.47 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п'ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.

Відповідно до ч.7 ст.47 КАС України у разі подання будь-якої заяви, визначеної частиною першою або третьою цієї статті, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає у судовому рішенні.

Разом з тим, статтею 47 КАС України не визначено вимог, зокрема, до заяви про зміну предмета позову, що є прогалиною в нормативному регулюванні даних правовідносин.

В той же час, згідно ч.6 ст.7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.

При цьому, статтею 160 КАС України визначено вимоги до позовної заяви, а статтею 169 КАС України - правові наслідки подання позовної заяви без додержання вимог, встановлених статтею 160 КАС України.

З огляду на викладені вище обставини, суд вважає за необхідне застосувати аналогію закону, а подану заяву про зміну предмета позову ОСОБА_1 залишити без руху як таку, що подана з порушенням ст.160 КАС України, з огляду на наступне.

Так, згідно п.4 ч.5 ст.160 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. При цьому, відповідно до ч.1 ст.5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:

1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;

2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;

3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій;

4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії;

5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;

6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1 - 4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Однак, як вбачається з поданої заяви, позивач просить визнати винним Департамент соціального захисту населення Сумської міської ради у наданні неповної та недостовірної інформації, зобов'язати Департамент соціального захисту населення Сумської міської ради дослідити справу позивача та повторно надати письмову відповідь на лист, рекомендувати відповідачу 1 надавати заявникам змістовні рішення, поновити строк звернення ОСОБА_1 для розгляду питання про призначення житлової субсидії, що не передбачено приписами ч.1 ст.5 КАС України.

Крім того, також позивач у заяві просить скасувати листи Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради, які, у розумінні п.2 ч.1 ст.5 КАС України не є актами індивідуальної дії.

Таким чином, вказані недоліки позивачем можуть бути усунені у строк, вказаний в резолютивній частині даної ухвали, шляхом подання до суду заяви із викладом позовних вимог і викладом обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, відповідно до ч.1 ст.5 КАС України.

Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Згідно ч.2 ст.169 КАС України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст. ст. 7, 47, 160, 169, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В:

Заяву про зміну предмету позову ОСОБА_1 у справі за позовом ОСОБА_1 до Комісії по розгляду питань, пов'язаних з отриманням житлових субсидій, призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та по прийняттю рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика, Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків поданої заяви про зміну предмету позову протягом семи днів з дня отримання копії цієї ухвали.

У разі невиконання вимог цієї ухвали заява буде повернута позивачу.

Копію даної ухвали направити особі, що звернулась з позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з дня її прийняття та оскарженню не підлягає.

Суддя І.Г. Шевченко