
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
12 лютого 2019 року СєвєродонецькСправа № 812/1207/18
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Секірська А.Г., перевіривши матеріали заяви ОСОБА_1 про встановлення судового контролю у справі № 812/1207/18 за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в місті Лисичанську Луганської області про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
12.02.2019 до Луганського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з заявою про встановлення судового контролю у справі № 812/1207/18 за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в місті Лисичанську Луганської області про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії у якій просив зобов'язати суб'єкта владних повноважень управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області, що є відповідачем у справі № 812/1207/18 подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення у справі № 812/1207/18.
Судом встановлено, що заява про встановлення судового контролю не підписана заявником.
Відповідно до частини шостої статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Оскільки порядок повернення заяви при розгляді питання про встановлення судового контролю не врегульовано КАС України, суд за аналогією закону застосовує положення статті 169 КАС України.
Пунктом 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Згідно з пунктом третім частини четвертої статті 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
З урахуванням даної норми, оскільки заява про встановлення судового контролю не підписана заявником, матеріали зазначеної заяви підлягають поверненню.
Керуючись статтями 7, 171, 169, 241, 248, 256 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Повернути ОСОБА_1 заяву про встановлення судового контролю у справі № 812/1207/18 позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в місті Лисичанську Луганської області про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії .
Повернення заяви про встановлення судового контролю не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання та може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя А.Г. Секірська