
Провадження № 3/679/9/2019
Справа № 679/1590/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 лютого 2019 року м.Нетішин
Суддя Нетішинського міського суду Хмельницької області Базарник Б.І., розглянувши справу про адміністративні правопорушення, що надійшла з Ізяславського ВП Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2/132, за ч.1 ст.130 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії БР №054180 від 02.11.2018 року, ОСОБА_1 02.11.2018 року о 14 год. 45 хв. у м.Ізяслав по вул.Шевченка, керував незареєстрованим мопедом «Альфа» без посвідчення водія та в стані алкогольного сп’яніння. Огляд на стан сп’яніння проводився на місці зупинки приладом «Drager Alrotest 568-10». ОСОБА_1 порушив п.2.9 «а» ПДР України та вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.130 КУпАП.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 неодноразово повідомлявся судовими повістками, надісланими рекомендованими листами, про судові засідання у даній справі на адресу, яку він зазначив та завірив власним підписом при складанні адміністративного протоколу відносно нього, а саме на адресу: Хмельницька область, м.Нетішин, вул.Будівельників, буд.1/132. Згідно відміток працівника поштового відділення повідомлення за вказаною адресою повернуто до суду 19.12.2018 року в зв'язку із закінченням терміну зберігання. З цієї ж причини повернуто до суду поштові повідомлення 04.01.2019 року та 20.01.2019 року.
Згідно доповідної записки працівника суду від 30.11.2018 року, судова повістка про виклик до суду на 07.12.2018 року не була вручена у зв’язку з неодноразовою відсутністю ОСОБА_1 за місцем проживання, тому була залишена в дверях. Аналогічним чином судовим розпорядником були залишені судові повістки про виклик у судові засідання, призначені на 22.12.2018 року та 01.02.2019 року, що підтверджується доповідними записками від 18.12.2018 року та від 30.01.2019 року.
Суд виконав усі необхідні дії, щоб вчасно повідомити ОСОБА_1 про розгляд справи за адресою, яку він повідомив при складанні протоколу та правильність всіх даних підтвердив власним підписом. Відповідальність за надання правдивої інформації про адресу проживання або адресу на яку особу можна інформувати про перебіг подій по справі повністю лежить на порушнику. Надання неправдивої інформації слід розглядати, як намагання у майбутньому використати цю обставину для уникнення відповідальності за адміністративне правопорушення.
У той же час, якщо адреса відповідає дійсності, то вважаю, що ОСОБА_1 мав усі можливості отримати повідомлення про розгляд справи у суді, яке йому направлялось, але реально маючи можливість дізнатись про зміст поштових повідомлень, не отримував його.
Такі дії правопорушника, а саме, повідомлення неправдивої адреси, не отримання повідомлень про дату та час розгляду справи, вважаю є штучним створенням підстав для уникнення відповідальності за керування транспортним засобом у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння та мають на меті вийти за межі строку накладання адміністративного стягнення, передбаченого ст.38 КУпАП, що тягне за собою закриття провадження у справі. Виходячи з викладеного, вважаю, що у ОСОБА_1 відсутні поважні причини відсутності у судовому засіданні.
Щодо доведеності вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, то вона підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії БР №054180 від 02.11.2018 року, яким зафіксовано обставини вчинення правопорушення;
- чеком приладу «Drager Alrotest 568-10», згідно якого стан алкогольного сп’яніння ОСОБА_1 на час проходження тесту становив 3,17 проміле;
- актом огляду на стан алкогольного сп’яніння з використанням спеціальних технічних засобів.
Відповідно до ч.1 ст.130 КУпАП адміністративній відповідальності підлягають особи за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до пункт п.2.9 «а» Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою КМУ №1306 від 10.10.2001 року, зі змінами внесеними Постановою КМУ №883 від 10.11.2017 року, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до ст.14 Закону України "Про дорожній рух" учасники дорожнього руху зобов'язані: знати і неухильно дотримуватись вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху; створювати безпечні умови для дорожнього руху, не завдавати своїми діями або бездіяльністю шкоди підприємствам, установам, організаціям і громадянам; виконувати розпорядження органів державного нагляду та контролю щодо дотримання законодавства про дорожній рух.
З огляду на наявність достатніх даних про керування ОСОБА_1 транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння 02.11.2018 року, вважаю, що в його діях наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, а саме грубе порушення вимог Правил дорожнього руху України, особу правопорушника, вважаю, що на нього слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.
Крім того, згідно ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Отже, з ОСОБА_1 в дохід держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп.
Керуючись ч.1 ст.130, ст.ст.40-1, 283, 284, 287-289 КУпАП, суддя –
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, і застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, в дохід держави судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 коп. на рахунок №31211256026001, отримувач коштів - ГУК у м.Києві, 22030106; код за ЄДРПОУ - 37993783; банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача(МФО) - 899998; код класифікації доходів бюджету - 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду через Нетішинський міський суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Б.І. Базарник