
Справа № 445/1238/18
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження
07 лютого 2019 року суддя Золочівського районного суду Львівської області Пилип'як П.В. вивчивши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 – голови Золочівської міської ради Львівської області, ОСОБА_3 – в.о. начальника Золочівського міського виробничого житлово-комунального підприємства, ОСОБА_4 – керівника об’єднання власників багатоквартирного будинку «Наша оселя – Золочів» про визнання незаконною державну реєстрацію юридичної особи – об’єднання власників багатоквартирного житлового будинку «Наша оселя- Золочів» та її скасування,-
в с т а н о в и в :
у липні 2018 року ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 – голови Золочівської міської ради Львівської області, ОСОБА_3 – в.о. начальника Золочівського міського виробничого житлово-комунального підприємства, ОСОБА_4 – керівника об’єднання власників багатоквартирного будинку «Наша оселя – Золочів» про визнання незаконною державну реєстрацію юридичної особи – об’єднання власників багатоквартирного житлового будинку «Наша оселя- Золочів» та її скасування.
Ухвалою восьмого апеляційного адміністративного суду від 12.12.2018 року, скасовано ухвалу Золочівського районного суду Львівської області від 13.08.2018 року про передачу вказаної справи на розгляд до Львівського окружного адміністративного суду, та направлено для продовження розгляду справи до суду першої інстанції.
Так, дослідивши обставини даної адміністративної справи, приходжу до висновку, що у відкритті провадження слід відмовити з наступних підстав.
Відповідно до п. 2 ч.1 ст. 4 КАС України, публічно-правовий спір - спір, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв’язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов’язує надавати такі послуги виключно суб’єкта владних повноважень, і спір виник у зв’язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або хоча б одна сторона є суб’єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв’язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб’єкта владних повноважень або іншої особи.
Згідно із п.1 ч.1 ст. 19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється зокрема, на справи у публічно-правових спорах фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Із заявлених позовних вимог вбачається, що спірні правовідносини виникли між учасниками справи у зв'язку з виконанням умов договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, як суб'єктами господарювання, котрі здійснюють обслуговування населення міст, селищ і сіл, та фізичною особою, яка ці послуги використовує, що дає підстави стверджувати , що у цій справі фактично існує спір про право.
Крім того, як вбачається із позовної заяви, позивач оспорює законність створення ОСББ "Наша оселя - Золочів", внаслідок чого порушено її житлові права, при цьому не оспорюючи дій державного реєстратора щодо державної реєстрації ОСББ.
Суди розглядають у порядку цивільного судочинства також вимоги щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій, якщо такі вимоги є похідними від спору щодо такого майна або майнових прав.
Відповідно до ч.1 ст. 170 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Таким чином, враховуючи, що спірні правовідносини у даній справі є приватно-правовими і такі слід розглядати в порядку цивільного судочинства, то у відкритті провадження у даній адміністративнй справі слід відмовити.
Керуючись ст. 19, 170, 293,294 КАС України, суддя,-
п о с т а н о в и в:
у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 – голови Золочівської міської ради Львівської області, ОСОБА_3 – в.о. начальника Золочівського міського виробничого житлово-комунального підприємства, ОСОБА_4 – керівника об’єднання власників багатоквартирного будинку «Наша оселя – Золочів» про визнання незаконною державну реєстрацію юридичної особи – об’єднання власників багатоквартирного житлового будинку «Наша оселя- Золочів» та її скасування - відмовити.
Роз'яснити позивачу, що з даними позовними вимогами вона може звернутися в порядку цивільного судочинства до Золочівського районного суду Львівської області.
Роз'яснити позивачу, що повторне звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом з тих самих предмета і підстав та до того самого відповідача, як той, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала суду може бути оскаржена окремо від рішення суду повністю або частково протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду або через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення суду.
Повний текст ухвали складено 07.02.2019 року.
Суддя ОСОБА_5