
печерський районний суд міста києва
Справа № 757/284/19-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05.02.2019 року суддя Печерського районного суду м. Києва Карабань В.М., при секретарі Косовській М.Д., за участю адвоката Лефор Г.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Національного агентства з питань запобігання корупції, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, за ч.2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 31-05/488 від 19.12.2018 року ОСОБА_2, як депутат Київської міської ради, тобто особа, уповноважена на виконання функцій місцевого самоврядування, на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», 14.12.2017, перебуваючи у приміщенні Київської міської ради за адресою: вул. Хрещатик, 36 м. Київ, беручи участь у пленарному засіданні V сесії Київської міської ради VIII скликання 14.12.2017 передбачено розгляд питання про приватизацію земельної ділянки його дружині ОСОБА_3, взяв участь у розгляді та прийнятті рішення про прийняття порядку денного пленарного засідання V сесії Київської міської ради VIII скликання 14.12.2017 в цілому без попереднього самостійного публічного оголошення про конфлікт інтересів, чим порушив вимоги, встановлені пунктом 3 частини першої статті 28 Закону та статтею 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування» та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Відповідно до ст. 129 Конституції України розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
В судове засідання з'явилась адвокат ОСОБА_2 - Лефор Г.І., яка заявила клопотання про повернення матеріалів справи до Національного агентства з питань запобігання корупції для направлення до належного суду за місцем вчинення адміністративного правопорушення. В обґрунтування вищенаведеного клопотання вказувала, що НАЗК, складаючи протокол про адміністративне правопорушення, вважає, що депутат Київської міської ради ОСОБА_2 не дотримав вимог щодо запобігання та врегулювання реального конфлікту інтересів, що виник під час розгляду Київською міською радою проекту порядку денного пленарного засідання V сесії Київської міської ради VIII скликання 14.12.2017, чим порушив вимоги, встановлені пунктом 3 частини першої статті 28 Закону та статтею 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування», тобто, за даними НАЗК, ОСОБА_2 вчинив адміністративне правопорушення під час пленарного засідання сесії Київської міської ради, а отже місцем вчинення корупційного правопорушення є Київська міська рада, яка знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 36, що територіально відносить до Шевченківського району м. Києва. Також адвокат звертала увагу, що постановою судді Печерського районного суду м. Києва Смик С.І. від 14.01.2019 адміністративний матеріал за № 757/286/19-п, складений відносно тієї ж особи та стосовно аналогічних обставин, повернуто до Департаменту моніторингу дотримання законодавства про конфлікт інтересів та інших обмежень щодо запобігання корупції Національного агентства з питань запобігання корупції для належного оформлення та подальшого направлення до належного суду за підсудністю.
Вислухавши адвоката Лефор Г.І., вивчивши матеріали адміністративної справи, вважаю, що адміністративний матеріал складений відносно ОСОБА_2 необхідно направити на доопрацювання з наступних підстав.
Органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (ст. 19 Конституції України).
Відповідно до вимог ст. ст. 254, 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності. У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Відповідно до ст. 257 КУпАП протокол надсилається органу (посадовій особі), уповноваженому розглядати справу про адміністративне правопорушення.
Згідно ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, протокол про адміністративне правопорушення складено з порушенням вищевказаних вимог, а саме: враховуючи, що за даними НАЗК ОСОБА_2 вчинив адміністративне правопорушення під час пленарного засідання сесії Київської міської ради, яка знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 36, що територіально відносить до Шевченківського району, вважаю за необхідне вказаний протокол направити до Національного агентства з питань запобігання корупції, для подальшого направлення за належністю.
Керуючись ст. 251 КУпАП, суддя, -,
П О С Т А Н О В И В:
Направити адміністративний матеріал відносно ОСОБА_2 до Національного агентства з питань запобігання корупції, для до оформлення та подальшого направлення за належністю.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В.М. Карабань