
Справа № 560/4370/18
РІШЕННЯ
іменем України
11 лютого 2019 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Петричковича А.І. розглянувши адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Хмельницькій області до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Хмельницького про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
20.12.2018 позивач звернувся до суду з адміністративним позовом №1131 від 19.12.2018, в якому просить стягнути з Квартирно-експлуатаційного відділу м. Хмельницький кошти у рахунок погашення податкового боргу в розмірі 451868,99 грн з рахунків відповідача та за рахунок готівки, що належить відповідачу.
Позивач вказує, що за відповідачем станом на 02.11.2018 рахується податковий борг в розмірі 451868,99 гривень по земельному податку з юридичних осіб, який визначений податковими повідомленнями - рішеннями та податковими деклараціями з плати за землю. Самостійно податковий борг відповідачем не сплачений, тому покликаючись на вимоги Податкового кодексу України, просить задовольнити позовні вимоги.
Ухвалою суду від 22.12.2018 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Зазначену ухвалу вручено відповідачу 27.12.2018, що стверджено рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.
21.01.2019 до суду поступив Відзив на позовну заяву №74 від 09.01.2019, в якому відповідач вказує, що Квартирно-експлуатаційний відділ м. Хмельницький є державною установою Міністерства оборони України, являється неприбутковою організацією, внесена до Реєстру неприбуткових установ та організацій і фінансується за рахунок коштів державного бюджету України. Також вказує на відсутність необхідного бюджетного фінансування Квартирно-експлуатаційного відділу м. Хмельницький, а тому просить відмовити у задоволенні позовних вимог.
Згідно з ч. 4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Встановивши фактичні обставини на які позивач покликається як на підставу своїх вимог, оцінивши докази, суд прийшов до таких висновків, враховуючи наступне.
Відповідно до корінця податкової вимоги форми "Ю" №123-23 від 13.01.2016, загальна сума податкового боргу платника податків за узгодженими грошовими зобов'язаннями станом на 12.01.2016 становить 2677451,00 гривень (арк. спр. 23).
Податковий борг в розмірі 451868,99 грн по земельному податку з юридичних осіб, підтверджується податковими деклараціями з плати за землю за 2017, 2018 роки, податковими повідомленнями-рішеннями №0008295805, №0008345805, №0008145805, №0008185805, №0008125805, №0008135805 від 25.09.2018, карткою платника, розрахунком заборгованості.
Підпунктом 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі - ПК України) визначено, що податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до п.п. 16.1.4. п. 16.1 ст. 16 ПК України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з п.п. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 ПК України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до абз. 1 п. 46.1 ст. 46 ПК України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - це документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Пунктом 56.11 ст. 56 ПК України встановлено, що не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Абзацом 1 п. 59.1 ст.59 ПК України визначено, що у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п. 95.1 ст. 95 ПК України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно з абз.1 п. 95.3 ст. 95 ПК України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Пунктом 95.4 ст. 95 ПК України визначено, що контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПК України, після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
При цьому, згідно з п. 287.3 ст. 287 ПК України, податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Щодо покликання відповідачем на відсутність необхідного бюджетного фінансування Квартирно-експлуатаційного відділу м. Хмельницький, суд зазначає, що недостатнє фінансування з боку органу вищого рівня, неприбутковість установи та організації, не є підставою для звільнення від сплати податків, які, зокрема, самостійно узгодив податковими деклараціями з плати за землю.
Аналогічні висновки щодо застосування норм права, викладені в постанові Верховного Суду від 05 червня 2018 року по справі №822/3648/17 (адміністративне провадження №К/9901/48672/18).
Частиною 5 ст. 242 КАС України визначено, що при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Отже, оскільки відповідачем узгоджений податковий борг, який підтверджений доказами перевіреними судом, не сплачений, а заходи по погашенню відповідачем податкового боргу не призвели до його погашення, суд, з врахуванням висновків Верховного Суду, вважає вимоги позивача доведеними, тому позов задовольняється.
Судових витрат, які підлягають стягненню з відповідача, немає.
Керуючись ПК України, статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Квартирно-експлуатаційного відділу м. Хмельницький податковий борг в розмірі 451868,99 (чотириста п'ятдесят одна тисяча вісімсот шістдесят вісім гривень дев'яносто дев'ять копійок) гривень з рахунків відповідача та за рахунок готівки, що йому належить.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 11 лютого 2019 року
Позивач:Головне управління ДФС у Хмельницькій області (вул. Пилипчука, 17, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29000 , код ЄДРПОУ - 39492190) Відповідач:Квартирно-експлуатаційний відділ м. Хмельницького (вул. Ціолковського, буд. 3/1, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29001 , код ЄДРПОУ - 07928461)
Головуючий суддя А.І. Петричкович