Рішення № 79726462, 11.02.2019, Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
11.02.2019
Номер справи
344/11620/18
Номер документу
79726462
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 344/11620/18

Провадження № 2/344/1454/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ЗАОЧНЕ

31 січня 2019 року м. Івано-Франківськ Івано-Франківський міський суд, Івано-Франківської області в складі

головуючої-судді: Польської М.В.

секретаря с/з: Гули Р.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Івано-Франківського міського суду цивільну справу за позовом Фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради до ОСОБА_3, ОСОБА_4, третя особа: Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради про спонукання до укладення договору про пайову участь замовників будівництва у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Івано-Франківська,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач в вересні 2018 року звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3, ОСОБА_4, третя особа: Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради про спонукання до укладення договору про пайову участь замовників будівництва у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Івано-Франківська. На обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що 11 квітня 2016 року замовник реконструкції житлового будинку на АДРЕСА_1 ОСОБА_5 через ЦНАП звернувся із заявою про укладення договору про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Івано-Франківська, долучивши до заяви необхідний пакет документів. 13 травня 2016 року фінансовим управлінням було направлено замовникам реконструкції ОСОБА_5 та ОСОБА_4 через ЦНАП проект договору про пайову участь для підписання. Однак даний договір з боку замовників будівництва підписаний не був та не повернутий. Враховуючи те, що замовники будівництва ухилялися від укладення договору фінансове управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради звернулося з листом до відповідачів укласти договір про пайову участь замовників будівництва у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Івано-Франківська, надавши проект такого договору з додатками розрахунку розміру пайової участі, складеного відповідно до типового договору, передбаченого Положенням «Про пайову участь замовників будівництва у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста». Даний проект договору містить всі істоті умови, передбачені Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності». Однак на пропозицію відповіді отримано не було. Позивач вважає, що відповідачі зобов'язані укласти даний договір. Запропонований проект договору містить всі істотні умови договору та його зміст відповідає типовому договору, затвердженого рішенням Івано-Франківської міської ради № 1231-38 від 18.10.2013 року. Просить постановити рішення,яким визнати укладеним договір про пайову участь замовників будівництва у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Івано-Франківська у редакції фінансового управління.

Згідно розпорядження керівника апарату Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області № 84 від 01.10.2018 року та протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями у зв"язку із звільненням судді ОСОБА_6. у відставку, вказана справа передана у провадження судді Польської М.В. Відповідна ухвала про прийняття цивільної справи № 344/11620/18 до свого провадження постановлена 16 жовтня 2018 року.

В судове засідання представник позивач не з'явився, однак подав суду заяву про слухання справи без його участі, просив позов задоволити, щодо винесення заочного рішення суду не заперечив.

Відповідачі в судове засідання не з'явилися, про час, день та місце судового розгляду повідомлялися належним чином. Заяв про розгляд справи у їх відсутності не надходило, відзиву на позов в установлений судом строк не надали, тому суд вирішує справу на підставі наявних у справі доказів.

Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, однак подав суду заяву про слухання справи без його участі, просив позов задоволити.

Відповідно до вимог ст. 280 ЦПК України суд проводить розгляд справи в заочному порядку, з врахуванням одночасного існування чотирьох умов: 1) відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; 2) відповідач не зявився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; 3) відповідач не подав відзив; 4) позивач не заперечеє проти такого вирішення справи.

Тому 31.01.2019 року суд постановив ухвалу про заочний розгляд даної цивільної справи.

Відповідно до ч.2 ст. 247 Цивільного процесуального кодексу України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Зважаючи на заяви сторін та з огляду на подання позивачем достатньо матеріалів, які свідчать про взаємовідносини сторін, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності сторін.

Згідно ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутись до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ч.1 ст.15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до переконання, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.

11 квітня 2016 року замовник реконструкції житлового будинку на АДРЕСА_1 ОСОБА_5 через ЦНАП звернувся із заявою про укладення договору про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Івано-Франківська, долучивши до заяви необхідний пакет документів (а.с.7).

13 травня 2016 року фінансовим управлінням було направлено замовникам реконструкції ОСОБА_5 та ОСОБА_4 через ЦНАП проект договору про пайову участь для підписання.

14 лютого 2015 року в Управлінні ДАБ інспекції в Івано-Франківській області зареєстровано Декларацію про початок виконання будівельних робіт (а.с.12-13).

Згідно довідки-розрахунку розміру пайового внеску по об'єкту «реконструкція житлового будинку на АДРЕСА_1», розмір пайового внеску,який підлягає до сплати становить 28 663,80 грн. (а.с.15).

Захист цивільних прав та інтересів, що встановлений договором або законом передбачений ст. 16 ЦК України. А саме, п. 1 ч. 2 ст. 16 ЦК України передбачає спосіб захисту цивільних прав та інтересів як визнання права.

Згідно зі ст. 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Зобов'язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.

Крім того, згідно з статтею 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ст. 628 ЦК України зміст договору становлять умови, визначені на розсуд сторін і погодженні ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Відповідно до ст.ст. 627, 630 ЦК України сторони в договорі не можуть відступити від положень актів цивільного законодавства, якщо в цих актах прямо вказано про це, а також у разі, якщо обов'язковість для сторін положень актів цивільного законодавства випливає з їх змісту або із суті відносин між сторонами.

Сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. Договором може бути встановлено, що його окремі умови визначаються відповідно до типових умов договорів певного виду, оприлюднених у встановленому порядку.

Згідно зі ст. 4 Закону України «Про архітектурну діяльність» під будівництвом слід розуміти нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт.

За змістом ст. 1 Закон № 3038-УІ замовником є фізична або юридична особа, що має намір щодо забудови території (однієї чи декількох земельних ділянок) і подала у встановленому законодавством порядку відповідну заяву.

Відповідно до частин 2, 3 статті 40 Закону № 3038-УІ замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною 4 цієї статті. Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.

За змістом статей 2, 10 Закону № 3038-УІ, статей 4, 9 Закону № 687-ХІУ під забудовою території слід розуміти діяльність державних органів, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб, яка передбачає, зокрема, реконструкцію існуючої забудови.

Отже, реконструкція, здійснена відповідачем, охоплюється законодавчим визначення забудови, а виходячи із наведених положень законодавства, відповідачі є замовником.

Відповідно до вимог стаття 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності від 17.02.2011р. №3938-VI визначено:

1. Забудова територій здійснюється шляхом розміщення об'єктів будівництва.

2. Суб'єкти містобудування зобов'язані додержуватися містобудівних умов та обмежень під час проектування і будівництва обєктів.

3. Виконавчий орган сільської, селищної, міської ради вживає заходів щодо організації комплексної забудови територій відповідно до вимог цього Закону.

4. Право на забудову земельної ділянки реалізується її власником або користувачем за умови використання земельної ділянки відповідно до вимог містобудівної документації.

5. Проектування та будівництво обєктів здійснюється власниками або користувачами земельних ділянок у такому порядку:

1) отримання замовником або проектувальником вихідних даних;

2) розроблення проектної документації та проведення у випадках, передбачених статтею 31 цього Закону, її експертизи;

3) затвердження проектної документації;

4) виконання підготовчих та будівельних робіт;

5) прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом обєктів;

6) реєстрація права власності на обєкт містобудування.

За змістом положень частини 1 статті 40 Закону № 3038-УІ порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону.

Статтею 40 ч.2, 3 закону від 17.02.2011р. №3938-VI визначено:

2. Замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті.

3. Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття обєкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.

Відповідно до статті 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (далі - Закон № 3038-УІ) замовник об'єкта будівництва зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту (окрім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті) та укласти договір про пайову участь з органом місцевого самоврядування до прийняття об'єкта містобудування в експлуатацію.

Ухилення відповідача від укладення договору про пайову участь є порушенням зобовязання, прямо передбаченого чинним законодавством. Невиконання такого зобовязання не звільняє відповідачів від обовязку укласти договір про пайову участь, у тому числі при проведені реконструкції нерухомого майна. Такою відмовою відповідачів порушує права та інтереси територіальної громади міста Івано-Франківська на отримання коштів пайової участі на розвиток створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Івано-Франківська.

Вирішуючи умови договору, відповідно до вимог ст.ст.526, 627, 628, 630 ЦК України суд вважає:

Згідно з ч. 9 ст. 40 Закону № 3038-УІ договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію. Істотними умовами договору є: 1) розмір пайової участі; 2) строк (графік) сплати пайової участі; 3) відповідальність сторін. Невід'ємною частиною договору є розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту. Кошти пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту сплачуються в повному обсязі до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію єдиним платежем або частинами за графіком, що визначається договором.

Відповідно до ч. 5 ст. 40 цього Закону величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. При цьому не враховуються витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій.

У разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта не визначена згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами, вона визначається на основі встановлених органом місцевого самоврядування нормативів для одиниці створеної потужності.

Відповідно до ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки.

Відповідно до ст. 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання.

Станом на цей час звернення щодо змін в істотні умови договору про пайову участь від відповідачів до позивача або третьої особи не надходило.

Відповідно до правової позиції Верховного Суду України, викладеної в постанові від 22.03.2017 у справі № 3-1553гс16 (908/312/16) за змістом ст. 2, 10 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» № 3038-УІ, ст. 4, 9 Закону України «Про архітектурну діяльності» № 687-ХІУ під забудовою території слід розуміти діяльність державних органів, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб, яка передбачає, зокрема, реконструкцію існуючої забудови. Отже, реконструкція, здійснена відповідачем, охоплюється законодавчим визначення забудови, а виходячи із наведених положень законодавства, відповідач є замовником. Саме на замовника покладено обовязок укладення договору про пайову участь та сплати відповідних коштів. Висновок судів про те, що реконструкція наявної будівлі без забудови нової земельної ділянки звільняє замовника від укладення договору про пайову участь, а також від перерахування коштів пайової участі, є помилковим.

Аналогічна позиція щодо обовязковості укладення договору про пайову участь при проведенні реконструкції вже існуючого обєкта викладена Верховним Судом України у постановах від 25.05.2017 справа № 922/387/16 (3-187гс17) та від 12.07.2017 справа № 908/6328/15 (3-729гс17).

У відповідності до ст.141 ЦПК України, судові витрати покласти на відповідачів.

Таким чином, вимоги позивача підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12,13, 81, 76, 259, 263, 265, 273 280-282, 289 ЦПК України, суд,

В И Р І Ш И В :

Позов Фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради до ОСОБА_3, ОСОБА_4, третя особа: Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради про спонукання до укладення договору про пайову участь замовників будівництва у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Івано-Франківська - задоволити.

Визнати укладеним договір про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Івано-Франківська між виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради (м.Івано-Франківськ вул.Грушевського,21, код ЄДРПОУ 04054346), фінансовим управлінням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (м.Івано-Франківськ вул..Дністровська,28, код ЄДРПОУ 02314062) та ОСОБА_5 (АДРЕСА_1, ідент.номер НОМЕР_1) , та ОСОБА_4 (АДРЕСА_1, ідент.номер НОМЕР_2) в редакції фінансового управління:

ДОГОВІР № _

про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку

інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста

м. Івано-Франківськ "____"____201 р.

Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради (далі - Виконком) в особі заступника міського голови О. Кайди, що діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положення «Про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста» (сторона 1), фінансове управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (далі - Фінансове управління) в особі заступника міського голови - начальника фінансового управління В. Сусаніної, що діє на підставі Положення «Про фінансове управління виконавчого комітету міської ради» (сторона 2) з однієї сторони, та ОСОБА_5, ОСОБА_4 (далі - Замовники), (сторона 3), з іншої сторони, а разом надалі - Сторони, у відповідності до Положення «Про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста» а також беручи до уваги те, що Замовники у відповідності до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Івано-Франківська, констатуючи, що правовідносини, які виникають за цим Договором, є майново-господарськими зобов'язаннями і обов'язковими до виконання, уклали цей договір про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста (далі - Договір) про наступне:

1. Предмет Договору

1.1. За цим Договором Замовники, що здійснюють реконструкція житлового будинку на АДРЕСА_1, в порядку та на умовах, визначених Договором, беруть участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Івано-Франківська.

1.2. Земельна ділянка, на якій здійснюється реконструкція, розташована за адресою: АДРЕСА_1, Державний акт на право власності на земельну ділянку від 05.03.2007 року.

2. Обов'язки сторін

2.1. Замовники зобов'язуються сплатити пайову участь у розмірі та у терміни, визначені Договором.

2.2. Виконком зобов'язується використати кошти отримані від Замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста.

3. Розмір і порядок сплати пайового внеску

3.1. Розрахунок розміру пайового внеску здійснюється відповідно до додатку 1 до Договору.

3.2 Величина пайового внеску визначена на підставі нормативів для одиниці створеної потужності (функціональної одиниці виміру) затвердженої Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України у сумі 8 361,67 грн. (без ПДВ).

3.3 Замовник сплачує пайову участь у сумі 28 663,80 грн. до прийняття об'єкта в експлуатацію.

4. Строк дії Договору

4.1. Договір набуває чинності з моменту його реєстрації і діє до моменту повного виконання умов Договору.

5. Відповідальність сторін

5.1. При простроченні платежу, визначеного пунктом 3.3 Договору, Замовники сплачують до міського бюджету суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, три проценти річних від простроченої суми та пеню у розмірі 120 % річних облікової ставки НБУ, що діє у період, за який нараховується пеня, від суми заборгованості за кожний прострочений день.

5.2. Спори, пов'язані з пайовою участю (внеском) у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, вирішуються комісією з питань визначення пайової участі замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, в іншому випадку в судовому порядку, згідно чинного законодавства.

6. Інші умови

6.1. Тлумачення термінів Договору здійснюється згідно Положення «Про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста».

6.2. Зміни до Договору можуть бути внесені за взаємною згодою сторін, що оформляється додатковою угодою до цього Договору, у разі невиконання пункту 3.3, з урахуванням пункту 5.1, Виконком та/або Фінансове управління здійснює перерахування пайового внеску в односторонньому порядку, про що повідомляє Замовників.

6.3. Зміни до Договору оформляються додатком, який є його невід'ємною частиною і мають однакову юридичну силу, якщо вони викладені в письмовій формі та підписані уповноваженими на те представниками сторін. В разі невиконання пункту 3.3 з урахуванням пункту 5.1 Договору, Виконком та/або Фінансове управління здійснює перерахування пайового внеску в односторонньому порядку, оформляючи додатком, про що повідомляє замовників.

6.4. Усі правовідносини, що виникають у зв'язку з виконанням умов Договору та не врегульовані ним, регламентуються нормами чинного в Україні законодавства.

6.5. Договір складений на 3-х сторінках у 2-х примірниках, кожний із яких має однакову юридичну сили.

Місцезнаходження та реквізити сторін

Виконавчий комітет Івано-Франківської ОСОБА_5

міської ради м. Івано-Франківськ

м. Івано-Франківськ АДРЕСА_1

вул. Грушевського, 21, Паспорт Серія НОМЕР_3

тел.556515 Ідентифікаційний код НОМЕР_1

Одержувач платежу: ОСОБА_4

міський бюджет м. Івано-Франківська м. Івано-Франківськ

24170000 АДРЕСА_1

код: 37952250 Паспорт Серія НОМЕР_4

р/р: 31511921700002 Ідентифікаційний код НОМЕР_2

МФО: 836014

УДКСУ в м. Івано-Франківську

Призначення платежу:

на соціальну інфраструктуру міста

Виконком______/О. Кайда/ Замовники____/ОСОБА_5/

МП МП

____/ОСОБА_4/

Фінансове управління виконавчого комітету

Івано-Франківської міської ради

м. Івано-Франківськ

вул. Дністровська, 28

тел. 785005

Фінансове управління______/В. Сусаніна/

МП

Додаток

до Договору №_ від "___" _____ 201 р.

про пайову участь замовників будівництва у

створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста

Розрахунок розміру пайової участі

(єдиний)

Об'єкт: реконструкція житлового будинку на АДРЕСА_1

Показник опосередкованої вартості спорудження 1 м.кв. об'єкту будівництва в Івано-Франківській обл.,(без ПДВ), грн 8 361,67

Площа об'єкта будівництва, м. кв. (що перевищує 300 м. кв.) 171,40

Відсоток, передбачений п.6.5 .1 Положення "Про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста" від 18.10.2013 року (індивідуальне житло) 2

Розмір пайової участі, грн. 28 663,80

Одержувач платежу:

МБ м.Івано-Франківськ

24170000

код: 37952250

р/р: 31511921700002

МФО: 836014

УДКСУ в м. Івано-Франківську

Призначення платежу:

на соціальну інфраструктуру міста

Виконком____/О. Кайда/ Замовники_____/ОСОБА_5/

_____/ОСОБА_4/

Фінансове управління______/В. Сусаніна/

Стягнути з ОСОБА_5 (АДРЕСА_1, ідент.номер НОМЕР_1), та ОСОБА_4 (АДРЕСА_1, ідент.номер НОМЕР_2) на користь фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (м.Івано-Франківськ, вул.Дністровська, 28, код ЄДРПОУ 02314062) понесені судові ви трати в сумі 1762,00грн.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому ЦПК України. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (а після чого, безпосередньо до апеляційного суду).

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Повний текст рішення виготовлено 11 лютого 2019 року.

Суддя Польська М.В.