Рішення № 79722281, 30.01.2019, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.01.2019
Номер справи
0540/9285/18-а
Номер документу
79722281
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 січня 2019 р. Справа№0540/9285/18-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Зеленова А.С.

секретаря Кононенко В.В.,

за участю:

представника позивача Кириченка В.О.,

представника відповідача Ярової С.Е.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою Приватного акціонерного товариства "ВЕСТАСТРОЙ" до Головного управління ДФС у Донецькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень форми "Ш" від 10.09.2018 №0038844407, №0038854407, №0038864407, №0038874407, зобов'язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

24 вересня 2018 року шляхом надсилання поштою позивач, Приватне акціонерне товариство "ВЕСТАСТРОЙ", звернулося до суду з адміністративним позовом до відповідача, Головного управління ДФС у Донецькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень форми "Ш" від 10.09.2018 №0038844407, №0038854407, №0038864407, №0038874407, зобов'язання вчинити певні дії/том 1 а.с.5-11/.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що Головним управлінням ДФС у Донецькій області прийнято податкові повідомлення-рішення форми «Ш» №0038844407 від 10.09.2018 про нарахування штрафу у за платежем земельний податок з юридичних осіб у сумі 340,31грн, №0038854407 від 10.09.2018 про нарахування штрафу у розмірі 20% у сумі 9 676, 57 грн за платежем земельний податок з юридичних осіб, №0038864407 від 10.09.2018 про нарахування штрафу у розмірі 10% у сумі 4 567, 65 грн за платежем орендна плата з юридичних осіб, № 00388744 штрафу в розмірі 20% у сумі 68 959, 07 грн. Посилаючись на дію Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" від 2 вересня 2014 року № 1669-VII, Указу Президента України від 14 квітня 2014 року № 405/2014, яким введене в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо боротьби з терористичною загрозою і збереження територіальної цілісності України" та розпочате проведення антитерористичної операції на території Донецької і Луганської областей, вважає вказані рішення протиправними та такими, що підлягають скасуванню.

Відповідач позовні вимоги не визнав, зазначив, що в Акті перевірки №160 викладені факти порушення термінів сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання з плати за землю з юридичних осіб, та орендної плати з юридичних осіб, визначених пунктом 287.3 статті 287 Кодексу. Самостійно визначене грошове зобов'язання з плати за землю з юридичних осіб, та орендної плати з юридичних осіб було погашено як податковий борг платіжними дорученнями та уточнюючими податковими деклараціями з плати за землю на 2015 рік №9260295209 від 24.12.2015 (до зменшення на 14016,14 грн.), та платіжними дорученнями з 23.02.2016 по 27.08.2018.Враховуючи вищенаведене, висновки акту камеральної перевірки з питання своєчасності сплати узгоджених сум податкових зобов'язань з земельного податку з земельного податку за період серпень-грудень 2013 року, січень-грудень 2014 року, січень-грудень 2015 року, січень, червень-грудень 2016 року, січень-квітень 2017 року, з орендної плати за період жовтень-грудень 2013 року, січень-грудень 2014 року, січень-грудень 2015 року, січень, липень-грудень 2016 року, січень-квітень, червень-серпень 2017 року ПрАТ „Вестастрой" відповідають вимогам діючого законодавства. Просив суд відмовити у задоволенні позову /том 1 а.с.174-178/.

Ухвалою суду від 27 вересня 2018 року відкрито провадження по справі/а.с.1/.

18 жовтня 2018 року на адресу суду надійшов відзив відповідача із додатками на позовну заяву/а.с.174-202/.

24 жовтня 2018 року судом оголошено перерву у підготовчому судовому засіданні до 19 листопада 2018 року.

25 жовтня 2018 року представником відповідача надано витребувані судом докази /а.с.210-215/.

19 листопада 2018 року представником позивача надано відповідь на відзив/а.с.218-220/.

Ухвалою суду від 19 листопада 2018 року, постановленою без видалення до нарадчої кімнати, продовжено підготовче провадження до 05 грудня 2018 року.

05 грудня 2018 року судом у зв'язку із неявкою представника позивача відкладено удовий розгляд до 14 грудня 2018.

Ухвалою суду від 14 грудня 2018 року, постановленою без видалення до нарадчої кімнати, продовжено підготовче провадження до 21 грудня 2018 року.

Ухвалою суду від 21 грудня 2018 року, постановленою без видалення до нарадчої кімнати, продовжено підготовче провадження до 26 грудня 2018 року.

Ухвалою суду від 26 грудня 2018 року закрито підготовче провадження по справі №200/9285/18-а за позовною заявою Приватного акціонерного товариства "ВЕСТАСТРОЙ" до Головного управління ДФС у Донецькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень форми "Ш" від 10.09.2018 №0038844407, №0038854407, №0038864407, №0038874407, зобов'язання вчинити певні дії та призначено справу до розгляду/том 1 а.с.247/.

Представник позивача у судовому засіданні надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві, просив суд задовольнити позов.

Представник відповідачів у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, з підстав наведених у відзиві на позовну заяву. Просив суд відмовити у задоволенні позову.

Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, судом встановлено наступне.

Позивач - Приватне акціонерне товариство «ВЕСТАСТРОЙ» зареєстроване як юридична особа, включене до ЄДРПОУ за номером 30073921, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, роздрукованого з офіційного веб-сайту Міністерства юстиції України, перебуває на податковому обліку у Краматорському управлінні Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області.

Відповідач - Головне управління ДФС у Донецькій області є юридичною особою, органом державної влади. Статус державної фіскальної служби в Україні, її функції та правові основи діяльності, порядок адміністрування податків та зборів, компетенція контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю визначені Податковим кодексом України.

Відповідно до договорів оренди землі від 12 листопада 2010 року №1136 та від 19 жовтня 2016 року укладених з Краматорською міською радою, ПрАТ «Вестастрой» орендує земельні ділянки площею 0,0535га та 1,0505га /том 2 а.с.4-13/.

Судом встановлено, що 16 серпня 2018 року відповідачем була проведена камеральна перевірка позивача щодо своєчасності сплати узгодженого податкового зобов'язання з земельного податку за серпень-грудень 2013 року, січень-грудень 2014 року, січень-грудень 2015 року, січень,червень-грудень 2016 року, січень-квітень 2017 року, з орендної плати за жовтень-грудень 2013 року, січень-грудень 2014 року, січень-грудень 2015 року, січень,липень-грудень 2016 року, січень-квітень, червень-серпень 2017 року, за результатами якої було складено акт від 16 серпня 2018 року №160/05-99-44-07/30073921. За висновками акту перевірки було встановлено несвоєчасна сплата самостійно визначеного грошового зобов'язання.

10 вересня 2018 року відповідачем відповідно до акту перевірки від 16 серпня 2018 року №160/05-99-44-07/30073921 та на підставі статті 126 Податкового кодексу України були прийняті податкові повідомлення-рішення:

- №0038844407 форми «Ш», яким Приватному акціонерному товариству "ВЕСТАСТРОЙ" визначено податкове зобов'язання зі сплати штрафних санкцій з земельного податку з юридичних осіб у розмірі 340,31грн;

- №0038844407 форми «Ш», яким Приватному акціонерному товариству "ВЕСТАСТРОЙ" визначено податкове зобов'язання зі сплати штрафних санкцій з земельного податку з юридичних осіб у розмірі 9676,57грн;

- №0038864407 форми «Ш», яким Приватному акціонерному товариству "ВЕСТАСТРОЙ" визначено податкове зобов'язання зі сплати штрафних санкцій з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 4567,65грн.

-№0038874407 форми «Ш», яким Приватному акціонерному товариству "ВЕСТАСТРОЙ" визначено податкове зобов'язання зі сплати штрафних санкцій з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 68959,07грн.

Позивач, не погоджуючись із прийнятими рішеннями, звернувся до суду із даним адміністративним позовом.

Згідно ст. 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

У відповідності до приписів ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 року № ETS N 005 кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.

Частиною 1 ст. 6 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами:1) письмовими, речовими і електронними доказами;2) висновками експертів;3) показаннями свідків.(ст.71 КАС України).

Згідно ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Суд дійшов висновку, що відповідач не в повній мірі довів правомірність своїх рішень, виходячи з наступного.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначення переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, права та обов'язки платників податків, компетенція контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, визначаються положеннями Податкового кодексу України.

пірні правовідносини регулюються нормами Податкового кодексу України (в редакції на час виникнення спірних правовідносин) та Законом України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" від 2 вересня 2014 року № 1669-VІІ (надалі - Закон № 1669-VII).

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до пункту 286.2 статті 286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Згідно з підпунктом 14.1.136 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

Нормою пункту 287.3 статті 287 Податкового кодексу України передбачено, що податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Відповідно до статті 59.1 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу. При цьому, відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, порядок надіслання платникові податків податкової вимоги є тотожним порядку надіслання податкового повідомлення-рішення. У свою чергу, відповідно до пункту 58.3 статті 58 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Відповідно до матеріалів справи відповідач знаходиться в зоні проведення антитерористичної операції (далі - АТО), а саме м. Краматорськ Донецької області.

Статтею 6 Закону № 1669-VII встановлено, що під час проведення АТО суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення АТО, звільняються від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності.

Період проведення АТО - це час між датою набрання чинності Указом Президента України від 14 квітня 2014 року № 405/2014 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення АТО або військових дій на території України (абзац перший статті 1 Закону № 1669).

З аналізу зазначених норм Закону № 1669-VII та Податкового кодексу України (надалі - ПКУ) вбачається, що зазначеним Законом встановлено пільги щодо орендної плати за землю, що сплачується на відповідній території, а саме щодо податку який сплачується суб'єктами господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення АТО. Зазначені норми Закону № 1669-VII не суперечать вимогам ПКУ.

Перелік земельних ділянок державної та комунальної власності, на які розповсюджуються пільги, встановлені статтею 6 Закону № 1669-VII, визначається виходячи з переліку населених пунктів, на території яких здійснюється антитерористична операція, згідно переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України, відповідно до вимог пункту 5 статті 11 Закону № 1669-VII. Остаточний перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, буде затверджено у десятиденний строк з дня закінчення антитерористичної операції.

Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження № 1053-р від 30 жовтня 2014 року, яким затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція. В подальшому, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2014 року № 1079-р зупинено дію розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року № 1053 "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція". Тобто, зазначене розпорядження Кабінету Міністрів України було чинним та не скасовувалось, дія якого лише була зупинена на відповідний час. 2 грудня 2015 року Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження № 1275-р "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України". Зазначене розпорядження опубліковано 8 грудня 2015 року на єдиному веб-порталі органів виконавчої влади України "Урядовий портал".

Пунктом 1 та 3 вказаного розпорядження, затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, згідно з додатком та визнано такими, що втратили чинність: розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року № 1053 "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція"; розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2014 року № 1079 "Про зупинення дії розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року № 1053".

Суд зазначає, що вказаними розпорядженнями затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція з початку її проведення та на теперішній час. Згідно з додатками до розпоряджень Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2015 року № 1275-р та № 1053-р від 30 жовтня 2014 року.

З огляду на викладене, оскільки відповідач зареєстрований та здійснює свою господарську діяльність на території якого здійснювалась та здійснюється антитерористична операція, земельна ділянка також розташована на зазначеній території, період проведення антитерористичної операції триває, пільги, встановлені статтею 6 Закону № 1669-VII, поширюються на відповідача як платника орендної плати за землю, який перебував та перебуває на території проведення антитерористичної операції.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем були отримані Сертифікати (висновки) про настання обставин непереборної сили від 5 вересня 2014 року № 2889/05-4, № 2891/05-4, якими було засвідчено настання обставин непереборної сили з 14 квітня 2014 року при здійсненні господарської діяльності на території Донецької області та дотриманні норм законодавчих актів України, які стосуються продовження граничних строків для подання податкової декларації.

Суд також зазначає, що Закон № 1669 є спеціальним законом у спірних правовідносинах, а тому його застосування не ставиться у залежність від внесення відповідних змін до Податкового кодексу України. Статтею 6 Закону №1669, яка має пряму дію, не вимагається додаткове отримання сертифіката про засвідчення настання форс-мажорних обставин. Сертифікат Торгово-промислової палати України потрібен для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежне виконання) зобов'язань, у той час як стаття 6 Закону №1669 передбачає звільнення від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності, тобто від виконання зобов'язань, а не звільнення від відповідальності від виконання зобов'язань. Відтак, згідно з положеннями Закону № 1669 достатньою підставою для звільнення від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності та скасування орендної плати за користування державним та комунальним майном стосовно конкретних суб'єктів господарювання є встановлення факту здійснення ними діяльності на території проведення антитерористичної операції. Згідно з частиною третьою статті 11 Закону № 1669, закони та інші нормативно-правові акти України діють у частині, що не суперечить цьому Закону. Положення цього Закону підлягають застосуванню у межах спірних відносин виходячи із положень податкового принципу презумпції правомірності рішень платника податку закріпленого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Податкового кодексу України та пунктом 56.21 статті 56 цього кодексу.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що відповідач не довів правомірність спірних податкових повідомлень-рішень в порядку частини 2 статті 77 КАС України, внаслідок чого позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі.

Суд не приймає до уваги інші аргументи сторін, оскільки ці аргументи не впливають на правовий висновок про те, що в період з 2014 року позивач Законом №1669-VII був звільнений від сплати орендної плати з юридичних осіб та замельного податку.

Щодо позовних вимог про зобов'язання Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області внесення змін до інтегрованої картки з плати за землю (земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності) з юридичних осіб Приватного акціонерного товариства «ВЕСТАСТРОЙ» шляхом виключення суми з основного платежу земельний податок в розмірі 7 906, 41 грн та зосновного платежу - орендна плата за землю в сумі 61 180, 35 грн, суд зазначає наступне.

Скасування податкових повідомлень-рішень як наслідок покладає обовязок на контролюючий орган по відображенню відповідних показників в інтегрованій картці платника податку, з огяду на, що дані позовні вимоги є передчасними та не підлягають задоволенню.

Щодо розподілу судових витрат суд зазначає наступне.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.

Відповідно до платіжних доручень від 17 вересня 2018 року №384, від 19 вересня 2018 року, від 27 листопада 2018 року №470 сплатила за подання даного позову 8810грн/том 1 а.с.3,4,226/.

Згідно з положеннями частини першої статті 139 КАС при задоволені позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрат, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Таким чином, судовий збір у розмірі 7048грн підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись Конституцією України, статтями 2,5-14,19-22,72-78,94,132-143,159-165,192-205,241-247,255,295-297, п.п.15.5 ч.1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позов Приватного акціонерного товариства "ВЕСТАСТРОЙ" (84301, м. Краматорськ, вул. Вознесенського,25) до Головного управління ДФС у Донецькій області(вул.130-їТаганрозької дивізії, 114, м. Маріуполь, 87526) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень форми "Ш" від 10.09.2018 №0038844407, №0038854407, №0038864407, №0038874407, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Донецькій області від 10 вересня 2018 року №0038844407 форми «Ш», яким Приватному акціонерному товариству "ВЕСТАСТРОЙ" визначено податкове зобов'язання зі сплати штрафних санкцій з земельного податку з юридичних осіб у розмірі 340,31грн.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Донецькій області від 10 вересня 2018 року №0038844407 форми «Ш», яким Приватному акціонерному товариству "ВЕСТАСТРОЙ" визначено податкове зобов'язання зі сплати штрафних санкцій з земельного податку з юридичних осіб у розмірі 9676,57грн.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Донецькій області від 10 вересня 2018 року №0038864407 форми «Ш», яким Приватному акціонерному товариству "ВЕСТАСТРОЙ" визначено податкове зобов'язання зі сплати штрафних санкцій з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 4567,65грн.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Донецькій області від 10 вересня 2018 року №0038874407 форми «Ш», яким Приватному акціонерному товариству "ВЕСТАСТРОЙ" визначено податкове зобов'язання зі сплати штрафних санкцій з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 68959,07грн.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь Приватного акціонерного товариства "ВЕСТАСТРОЙ" (84301, м. Краматорськ, вул. Вознесенського,25) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Донецькій області (адреса: вул. Таганрозької дивізії, 114, м. Маріуполь, 87526, Донецька область, код ЄДРПОУ 39406028) судовий збір в розмірі 7048(сім тисяч сорок вісім гривень)грн.

Рішення ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 30 січня 2019 року.

Повний текст рішення виготовлено та підписано 08 лютого 2019 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя Зеленов А.С.