
Справа № 761/2671/19
Провадження № 2-а/761/182/2019
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 січня 2019 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Кондратенко О.О. розглянула справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві, третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії
В С Т А Н О В И В :
В січні 2019 року ОСОБА_1 звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з позовом до відповідача: Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві, третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві, в якому просив суд:
визнати протиправною бездіяльність Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві у виконавчому провадженні №57400563;
зобов'язати Відділ примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві скасувати постанову про повернення виконавчого документа стягувану від 09 листопада 2018 року, винесену головним державним виконавцем Григорян О.Г. у виконавчому провадженні №57400563 та провести у повному обсязі виконавчі дії в порядку ст.ст.63 та 75 ЗУ "Про виконавче провадження", щодо перерахунку та виплати пенсії на умовах і в порядку, що існувало на час призначення пенсії позивачу, відповідно до рішення Шевченківського районного суду м. Києва в адміністративній справі №761/45104/17 від 23 березня 2018 року (76% від грошового забезпечення);
встановити судовий контроль за виконанням рішення Шевченківського районного суду м. Києва в адміністративній справі №761/45104/17 від 23 березня 2018 року.
Вищезазначена заява подана до Шевченківського районного суду м. Києва з порушення правил предметної підсудності.
Учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб (ч.1 ст.287 КАС України).
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на справа у публічно - правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження( п.1 ч.1 ст.19 КАС України ).
Так, відповідно до ст.20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
Місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Як вбачається із заяви ОСОБА_1, він оскаржує дії головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві під час проведення виконавчих дій, по виконавчому провадженню №57400563, по виконанню рішення Шевченківського районного суду м. Києва щодо проведення перерахунку та виплати пенсії, а такі справи не підсудні місцевим адміністративним судам; справа підсудна Окружному адміністративному суду м. Києва.
Правовідносини, що виникли між позивачем та відповідачем пов'язані з адміністративними справами з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця державної виконавчої служби, однак, оскаржувані ОСОБА_1 дії державного виконавця не пов'язані з виконання державним виконавцем рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої ст. 20 КАС України.
Місцеві адміністративні суди (місцеві загальні суди як адміністративні суди та окружні адміністративні суди) вирішують адміністративні справи як суди першої інстанції, крім випадків, визначених частинами другою - четвертою цієї статті (ч.1 ст.22 КАС України).
Суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду (п.2 ч.1 ст.29 КАС України).
За таких обставин, суд передає вищезазначений адміністративний позов для розгляду по суті до Окружного адміністративного суду м. Києва.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.19, 20, 22, 29 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві, третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії передати на розгляд до Окружного адміністративного суду м. Києва.
Ухвалу суду може бути оскаржено, шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали, безпосередньо до суду апеляційної інстанції. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: