
Справа №628/176/19
Провадження №3/628/71/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 лютого 2019 року Суддя Куп'янського міськрайонного суду Харківської області Скородєлова Вікторія Володимирівна, за участю секретаря судового засідання Буткової В.М., прокурора Куп`янського відділу Ізюмської місцевої прокуратури в Харківській області Мельник І.П. розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Куп'янську Харківської області матеріал про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, який надійшовз Управління захисту економіки в Харківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України з протоколом про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Миколаївка Куп’янського району Харківської області, громадянина України, одруженого, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1, паспорт громадянина України НОМЕР_2, виданий Куп'янським РВ ГУДМСУ в Харківській області 06.04.2016 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1, депутата,-
- за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
Права, передбачені ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП - роз'яснені, -
встановив:
ОСОБА_2, будучи відповідно до ст.. 1, ст.. 45 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом декларування, відповідно до п.п. «б» п. 1 ч.1 ст. 3 Закону №1700-VII - депутатом Просянської сільської ради Куп'янського району Харківської області, примітки до статті 172-6 КУпАП суб'єктом правопорушення, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону, несвоєчасно без поважних причин подав щорічну Е-декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а саме 03.01.2019 р., чим вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст.172-6КУпАП, визнав, при цьому пояснив, що у нього не було умислу на неподачу декларації про доходи, та несвоєчасно подав щорічну Е-декларацію за 2017 рік, у зв'язку з тим, що він не вміє заповнювати, подавати в електронному вигляді декларацію, розкаявся у скоєному, просив суворо не карати.
Прокурор в судовому засіданні підтримав обставини, викладені в протоколі про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, зазначивши про наявність в діях особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, у зв'язку з чим він просить притягти ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, з'ясувавши думку прокурора, суд приходить до наступних висновків.
Згідно інформації, наданої Просянською сільською радою Куп'янського району Харківської області, у списку діючих депутатів Просянської сільської ради Куп'янського району Харківської області на 2018 року №318, значиться ОСОБА_2 як депутат Просянської сільської ради Куп'янського району Харківської області. (а.с. 15)
Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Суб'єкт декларування відповідно до статті 1 Закону - це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини 1 статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Враховуючи, що ОСОБА_2, є депутатом Просянської сільської ради Куп'янського району Харківської області, відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону №1700-VII останній є суб'єктом декларування.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) 1930 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (Із змінами, внесеними згідно з Рішенням НАЗК з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016) визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи: перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року, в тому числі і для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування:
- щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016 р. займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені декларації подаються протягом 60 календарних днів;
-декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які, припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;
-повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування, передбачені частиною другою статті 52 Закону, службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.
Другий етап починається - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом №1700-VII.
Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
На виконання вимог абзацу 3 пункту 2 Перехідних положень Закону №1700- VII, ОСОБА_2 03.01.2019, подав Е - декларацію за 2017 рік, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua (гіперпосилання на Е - декларацію в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування) - https://public.nazk.gov.ua/declaration/d64cf663-280e-4de0-91ea-580af6b6ad63, однак був зобов'язаний подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2017 рік у строк з 01 січня 2018 року по 01 квітня 2018 року.
Листом ДП «Українські спеціальні системи» від 27.04.2018 № 07-530 встановлено некоректну роботу програмного забезпечення системи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» в період з 09:00 по 09:50 02.01.2018 та з 12:00 по 12:40 15.03.2018. В інший час, в період з 01.01.2018 по 27.04.2018, Реєстр функціонував у штатному режимі тобто у суб'єкта декларування була можливість вчасно подати Е-декларацію за 2017 рік.
Таким чином, ОСОБА_2, будучи відповідно до ст. 1, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом декларування, відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону №1700-VII - депутатом Просянської сільської ради Куп'янського району Харківської області, примітки до статті 172-6 КУпАП суб'єктом правопорушення, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону, несвоєчасно без поважних причин подав щорічну Е-декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а саме 03.01.2019 року, чим вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Викладене підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 29 від 15.01.2019 року (а.с. 1-8); інформацією Просянською сільською радою Куп'янського району Харківської області за №318 (а.с. 15); протоколом постійної комісії з гуманітарних питань та соціального захисту населення Просянської сільської ради від 23.08.2018 р. (а.с. 17); поясненнями ОСОБА_2 (а.с. 22); скріншотом з Єдиного державного реєстру декларацій (а.с. 23-30); постановою про закриття кримінального провадження від 03.01.2019 р. (а.с. 31); інформацією ДП «Українські спеціальні системи» від 27.04.2018 р. №07-530 (а.с. 32).
Отже, дослідивши всі обставини справи, оцінивши докази у їх сукупності, суддя приходить до висновку, що в діях ОСОБА_2 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП .
Враховуючи викладене, характер і обставини вчиненого адміністративного правопорушення, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, обставини, що пом'якшують її відповідальність, ненастання тяжких наслідків від діяння, суддя вважає за необхідне накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється Законом України «Про судовий збір».
Керуючись ст. ст. 172-6 ч. 1, 268, 283, 284 КУпАП, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 визнати винним у скоєні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 850 грн., який підлягає сплаті на р/р 31117106020013, код ЄДРПОУ: 37813292, отримувач: Куп'янське УК/м. Куп'янськ, Банк отримувача: Казначейство України, МФО: 899998, Код класифікації доходів бюджету: 21081100.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 384,20 грн., який перерахувати на такі реквізити: рахунок 31211256026001, код ЄДРПОУ 37993783, МФО 899998, отримувач : ГУК у м. Києві, банк отримувача Казначейство України, Код класифікації доходів бюджету: 22030106, пункт з таблиці ставок судового збору 5.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу. У разі несплати правопорушником штрафу у встановлений строк, у порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Куп'янський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова суду дійсна для пред'явлення до виконання на протязі 3 місяців з дня набрання нею законної сили.
Суддя: В.В. Скородєлова