
Справа № 372/3642/18
Провадження № 3-6/19
П О С Т А Н О В А
Іменем України
22 січня 2019 року Обухівський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Тиханського О.Б.
при секретарі Авсюкевич Н.В.
за участю прокурора Малишенка Д.О.,
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1,
розглянувши матеріали, які надійшли від Департаменту перевірки декларацій та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, українця, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, депутата Козинської селищної ради сьомого скликання, реєстраційний номер облікової картки платника податків суду невідомо,
за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, будучи депутатом Козинської селищної ради сьомого скликання, будучи суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 1726 КУпАП, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 5 1 Прикінцевих положень даного Закону, Рішення НАЗК від 10.06.2016 №3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», несвоєчасно, 05.05.2017 року без поважних причин подав щорічну декларацію за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що він являється на даний час депутатом Козинської селищної ради сьомого скликання та 05.05.2017 року ним було подано електронну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік з порушенням строку її подачі в зв’язку з технічними причинами. Вину свою у вчиненні адміністративного правопорушення визнав повністю, зобов’язався в майбутньому дотримуватись вимог ЗУ «Про запобігання корупції» та просив суворо його не карати.
Прокурор Обухівського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури ОСОБА_2, зазначив, що в матеріалах справи достатньо доказів на підтвердження скоєного адміністративного правопорушення ОСОБА_1, а тому останній повинен бути притягнутий до адміністративної відповідальності за вчинене.
Під час судового розгляду встановлено, що відповідно до Рішення Козинської селищної ради сьомого скликання № 1 від 03.11.2015 року громадянина ОСОБА_1 визнано обраним депутатом зазначеної ради.
Відповідно до ч. 1 ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчого комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання.
Згідно з ч. З ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюється вимоги та обмеження встановлені Законом - депутати місцевих рад зобов’язані щороку до 1 квітня подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до Закону за місцем роботи (служби), крім самозайнятих осіб, безробітних або пенсіонерів, які подають зазначені декларації до апаратів відповідних місцевих рад або їх виконавчих комітетів.
Згідно з приміткою до ст. 1726 КУпАП суб’єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Частиною 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. З цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Тобто, ОСОБА_1 будучи депутатом Козинської селищної ради сьомого скликання, є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.
Відповідно до публічно доступної інформації про оприлюднені суб'єктами декларування електронні декларації ОСОБА_1 подав свою декларацію за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, о 15 год. 41 хв. 05.05.2017, тобто несвоєчасно, без поважних причин.
Крім цього, вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, протоколом засідання першої сесії Козинської селищної ради сьомого скликання від 03.11.2015 року та Рішенням засідання першої сесії Козинської селищної ради сьомого скликання від 03.11.2015 року, доповідною запискою від 12.11.2018 року, інформаційною довідкою від 08.11.2018 року, витягом з публічної частини Єдиного Державного реєстру декларацій, витягом з Єдиного державного реєстру декларацій, послідовністю дій користувача Єдиного Державного реєстру декларацій, осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, оцінюючи докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що дії ОСОБА_1 є винними та суспільно шкідливими і їх необхідно кваліфікувати за ч. 1ст. 172-6 КУпАП.
Обираючи міру стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, відсутність обтяжуючих та пом’якшуючих відповідальність обставин та вважає необхідним призначити адміністративне стягнення у виді штрафу.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Таким чином, з урахуванням ЗУ «Про судовий збір» з особи яка визнана винною у вчинені адміністративного правопорушення підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст. 172-6, ст.ст. 279, 280, 283 КУпАП України,-
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 ( вісімсот п’ятдесят) гривень 00 копійок.
Стягнути згідно ст.4 ч.2 Закону України «Про судовий збір» на користь Державної судової адміністрації України, (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106), з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 3 судовий збір у розмірі 384 грн. (триста вісімдесят чотири) 20 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Обухівський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби та з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного відповідній статті КУпАП.
Строк пред’явлення до виконання постанови 3 (три) місяці згідно Закону України «Про виконавче провадження».
Суддя: О.Б. Тиханський