Постанова № 7969709, 18.02.2010, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.02.2010
Номер справи
10967/09/2170
Номер документу
7969709
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"18" лютого 2010 р. Справа № 2а-10967/09/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Горшков В.М.,

при секретарі: Мельниченко О.В., <Текст >

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів

до Фермерського господарства "Таврія"

про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені,

за участю: представників позивача - Осипова Л.І., Слабухо І.Л.,

представника відповідача - не прибув,

встановив:

Херсонське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось з адміністративним позовом до фермерського господарства "Таврія" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 17939,20 грн.

Позовні вимоги мотивовані, зокрема, нормами ст.ст. 19, 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”.

В обґрунтування своїх позовних вимог представник позивача посилається на те, що несплата відповідачем адміністративно-господарських санкцій до Фонду соціального захисту інвалідів завдає значної шкоди державним інтересам, не дозволяє в повній мірі створити інвалідам необхідні умови, які дають можливість вести повноцінний спосіб життя. Оскільки відповідачем своєчасно не сплачувалися адміністративно-господарські санкції, утворилася заборгованість у розмірі 17939,20 грн.

Представники позивача в судовому засіданні заявлені вимоги підтримали, просили стягнути існуючу заборгованість.

Відповідач у судове засідання не з’явився, заперечень на позов не надав, про причини неявки суд не повідомив.

Заслухавши пояснення представників позивача, дослідивши надані до матеріалів справи докази в сукупності та проаналізувавши вимоги чинного законодавства суд прийшов до наступного.

Згідно зі звітом про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2008 рік наданим ФГ "Таврія" до обласного відділення Фонду, середньооблікова кількість штатних працівників складає 2 чоловік. Відповідно до звіту працевлаштованих інвалідів не обліковується.

Згідно до ст. 18 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" забезпечення прав інвалідів на працевлаштування та оплачувану роботу, в тому числі з умовою про виконання роботи вдома, здійснюється шляхом їх безпосереднього звернення до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості.

Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до відповіді Білозерського районного центру зайнятості від 03.07.2009 року на лист Фонду соціального захисту інвалідів Херсонського обласного відділення, щодо надання інформації. Було повідомлено, що ФГ "Таврія" в 2008 році не інформувала центр зайнятості про створення робочих місць для інвалідів та не подавала звіти про наявність вільних робочих місць для інвалідів.

Згідно до ч.1 ст. 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Відповідно до ч.1 ст. 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Частиною 2 цієї ж статті передбачено, що порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Таким чином, за 2 робочих місця, призначених для працевлаштування інвалідів і не зайнятих інвалідами, відповідач до 16.04.2008 р. повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції у розмірі 17512,20 грн. Дана сума заборгованості підтверджується розрахунком заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій. Розмір пені в сумі 427,00 грн. підтверджується розрахунком пені на суму заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій. Оскільки вищезазначені суми відповідачем не сплачено, утворилася заборгованість у розмірі 17939,20 грн.

Таким чином, приймаючи до уваги вищевикладене, а також те, що заборгованість по сплаті адміністративно-господарських санкцій та пені, відповідачем не сплачено, сума заборгованості складає 17939,20 грн.

Беручи до уваги наведене та оцінюючи наявні у справі докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги позивача до фермерського господарства "Таврія" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені, цілком обґрунтовані, документально підтверджені, відповідають чинному законодавству, отже підлягають задоволенню повністю по стягненню з відповідача на користь позивача заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій та пені у розмірі 17939,20 грн.

Враховуючи наведене, та керуючись ст.ст. 51, 71, 86, 158, 160, 163, 167, 258 КАС України, суд -

постановив:

Позов задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з фермерського господарства "Таврія" (75012, Херсонська область Білозерський район, с. Правдине, вул. Садова, 10, МФО 352093, р/р 260011116, банк ВАТ РБ "АВАЛЬ", код ЄДРПОУ 14129513) на користь Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (73000, м. Херсон, пр. 40-річчя Жовтня, 5а, отримувач УДК у м. Херсоні, банк отримувача ГУДКУ по Херсонській області, рахунок 31219230700002, МФО 852010, ЄДРПОУ 24104230) адміністративно-господарські санкції у розмірі 17512,20 грн. (сімнадцять тисяч п'ятсот дванадцять грн. 20 коп.).

Стягнути з фермерського господарства "Таврія" (75012, Херсонська область Білозерський район, с. Правдине, вул. Садова, 10, МФО 352093, р/р 260011116, банк ВАТ РБ "АВАЛЬ", код ЄДРПОУ 14129513) на користь Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (73000, м. Херсон, пр. 40-річчя Жовтня, 5а, отримувач УДК у м. Херсоні, банк отримувача ГУДКУ по Херсонській області, рахунок 31219230700002, МФО 852010, ЄДРПОУ 24104230) пеню за порушення термінів сплати адміністративно-госопдарських санкцій у розмірі 427,00 грн. (чотириста двадцять сім грн. 00 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Горшков В.М.