ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
26.01.10Справа №2а-13717/09/12/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:головуючого судді Котаревої Г.М. , при секретарі судового засідання Тарасовій О.М., розглянув адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Джанкойському районі АР Крим
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості у сумі 419,09 грн.,
за участю представників сторін:
від позивача не зявився,
від відповідача не зявився,
Суть спору: Управління Пенсійного фонду України в Джанкойському районі АР Крим (далі - позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення заборгованості у сумі 419,09 гривень.
Представник позивача у судове засідання не зявився, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач у судове засідання не зявився, про причини неявки не повідомив.
Суд, приймаючи до уваги надання позивачем клопотання про можливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач - ОСОБА_1 зареєстрований рішенням Джанкойської районної державної адміністрації 17.02.2004р., за адресою АДРЕСА_1, як фізична особа - підприємець (ідентифікаційний код НОМЕР_1), про що видано свідоцтво (а.с.7).
Відповідач зареєстрований як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду в Джанкойському районі АР Крим за № 11-7921.
Принципи, основи та механізм функціонування системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування визначені в Законі України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.03р. №1058-IV (далі Закон).
Згідно ст. 1 Закону страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, яке діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування згідно цього Закону.
Ст. 3 Закону визначає, що Пенсійний фонд і фізичні особи, що здійснюють перерахування внесків до системи накопичувального пенсійного забезпечення, є суб'єктами системи пенсійного забезпечення в Україні.
Відповідно до п. 2 ст. 5 Закону виключно цім Законом визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, а також стягнення заборгованості за цими внесками.
Згідно з пунктом 4 статті 17 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі-Закон), страхувальник зобовязаний представити звітність територіальним органам Пенсійного фонду в терміни, в порядку і формою, встановленим Пенсійним фондом.
Згідно з п.п.1 п.1.3 Порядку формування та подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообовязкового державного пенсійного страхування, що затверджений постановою правління Пенсійного фонду України 10.06.04р. № 7-6 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 10 серпня 2004р. за № 1000/9599 (далі Порядок) страхувальник один раз на рік до 1 квітня поточного року згідно зі затвердженим графіком подає до територіального органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації комплект документів первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб за попередній рік.
Згідно з п.5 ч.9 ст. 106 Закону за ненадання, невчасне надання, надання не по встановленій формі або представлення недостовірних відомостей, використовуваних в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10% суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний період, за кожен повний місяць затримки представлення відомостей, звітності, але не менше десяти не оподатковуваних податком мінімумів доходів громадян, а у разі повторного протягом року такого порушення у розмірі 20% вказаних сум і не менше 20 не оподатковуваних податків мінімумів доходів громадян.
Відповідачем не надані до системи персоніфікованого обліку у строки, встановлені законодавством відомості за 2006, 2007 звітний рік, а також не наданий розрахунок сум страхових внесків на загальнообовязкове пенсійне страхування.
За несвоєчасне надання відповідачем відомостей до системи персоніфікованого обліку та розрахунку сум страхових внесків на загальнообовязкове пенсійне страхування, у відповідності зі ст. 106 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” № 1058 від 09.07.03 р. позивачем прийняті рішення № 1487 від 14.12.2006р. про застосування фінансових санкцій в сумі 170,00грн., № 576 від 20.08.08р. про застосування фінансових санкцій в сумі 340,00 грн.
Зазначені рішення отримані відповідачем 14.12.2006р. та 29.08.08р., про що свідчать підпис про отримання на корінці рішення та відмітка на повідомленні про вручення поштового відправлення.
Частиною 14 ст. 106 Закону, встановлено, що рішення органу Пенсійного фонду про нарахування пені або накладення штрафу, страхувальник у десятиденний строк має право на оскарження рішення у судовому порядку.
Як вбачається з матеріалів справи, рішення позивача № 1058 від 09.07.03 р., № 1487 від 14.12.2006р. у встановленому законом порядку не оскаржене, фінансові санкції у добровільному порядку відповідачем не сплачені.
Відповідно до розрахунку позовних вимог за позивачем склалася заборгованість зі сплати фінансових санкцій у розмірі 419,09грн.
За таких обставин суд вважає, що сторони в порядку, передбаченому Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, узгодили суму, яка підлягає сплаті відповідачем, у розмірі 419,09 грн., що підтверджується наявними у справі матеріалами.
В силу викладеного суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 158-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в Джанкойському районі АР Крим (р/р 25601010045001 у КРУ ВАТ “Державний Ощадний банк України”, МФО 324805, ЄДРПОУ 20727218) заборгованість у сумі 419,09 грн.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Котарева Г.М.