
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
05 лютого 2019 року м. Київ № 640/19603/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючої судді Кузьменко А.І., розглянувши клопотання представника Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін в адміністративній справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «АМЕТИСТМОЛ - СЕРВІС»
до Державної фіскальної служби України,
Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області
про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Аметистмол - Сервіс» (далі по тексту - позивач) звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Державної фіскальної служби України, в якому просить:
- скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №835892/40143853 від 10 липня 2018 року та №840977/40143853 від 13 липня 2018 року;
- зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкові накладні №1 від 03 травня 2018 року та №1 від 04 червня 2018 року протягом одного тижня з дня набрання законної сили даним судовим рішенням, датою її направлення для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 листопада 2018 року відкрито провадження у справі та вирішено здійснити її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
В подальшому, ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 грудня 2018 року Головне управління Державної фіскальної служби у Київській області залучено до участі у справі у якості співвідповідача.
17 січня 2019 року до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшло клопотання представника Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Клопотання обґрунтовано тим, що предмет даної справи є складним та потребує проведення судового засідання з метою надання пояснень та доказів.
Розглянувши клопотання представника Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області Окружний адміністративний суд міста Києва зазначає наступне.
Пунктом 10 частини 6 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно з частиною 1 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності, а частиною 2 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Тобто, виключний перелік справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження, міститься в частині 4 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частин 5, 6 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін:
1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу;
2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Також, суд вважає за необхідне зазначити, що практика Європейського суду з прав людини з питань гарантій публічного характеру провадження у судових органах в контексті пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка ратифікована Україною на підставі Закону України "Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів № 2, 4, 7 та 11 до Конвенції" від 17 липня 1997 року №475/97-ВР (далі - Конвенція) свідчить про те, що публічний розгляд справи може бути виправданим не у кожному випадку (рішення від 8 грудня 1983 року у справі "Ахеn v. Germany", заява №8273/78, рішення від 25 квітня 2002 року "Varela Assalino contre le Portugal", заява № 64336/01). Так, у випадках, коли мають бути вирішені тільки питання права, то розгляд письмових заяв, на думку ЄСІІЛ, є доцільнішим, ніж усні слухання, і розгляд справи на основі письмових доказів є достатнім. Заявник (в одній із зазначених справ) не надав переконливих доказів на користь того, що для забезпечення справедливого судового розгляду після обміну письмовими заявами необхідно було провести також усні слухання. Зрештою, у певних випадках влада має право брати до уваги міркування ефективності й економії. Зокрема, коли фактичні обставини не є предметом спору, а питання права не становлять особливої складності, та обставина, що відкритий розгляд не проводився, не є порушенням вимоги пункту 1 статті 6 Конвенції про проведення публічного розгляду справи.
За таких підстав та з урахуванням того, що характер спірних правовідносин та предмет доказування у даній справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи, а також враховуючи, що Головним управлінням Державної фіскальної служби у Київській області не доведено необхідність проведення розгляду даної адміністративної справи в судовому засіданні з викликом сторін, та приймаючи до уваги, що спірні правовідносини не зумовлюють необхідність такого розгляду, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання представника Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про розгляд справи в судовому засіданні з повідомлення (викликом) сторін.
Керуючись частиною 6 статті 262, статтями 241 - 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В:
Клопотання представника Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін залишити без задоволення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А.І. Кузьменко