
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
31 січня 2019 р. Справа № 802/1587/18-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Поліщук І.М.,
за участю:
секретаря судового засідання: Дмитрука М.В.
позивача: ОСОБА_1
представника відповідача: Дмитрук Ю.Д
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: ОСОБА_1
до: Головного управління Національної поліції у Вінницькій області
про: визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) з адміністративним позовом до Головного управління Національної поліції у Вінницькій області (далі - відповідач) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначив, що в квітні 2018 року він звернувся до управління інформаційно-аналітичного забезпечення ГУ МВС України у Вінницькій області із запитом про надання довідки щодо відсутності або наявності за ним непогашеної судимості. На зазначений запит він отримав довідку №18073645080470104832, у якій, окрім іншого, зазначено, що ОСОБА_1 є особою, якій 27.01.2010 року ЛВ на ст. Козятин на Південно - Західній залізниці УМВСТ пред'явлено обвинувачення у скоєні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 358, ч. 11 ст. 190 Кримінального кодексу України, кримінальні справи №34008-2-1-2010/083267, 268 від 18.01.2010 року, відомості про результати судового розгляду кримінальних справ до МВС не надходили. З цього приводу він звернувся до Козятинського ВП Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області, однак отримав відповідь про те, що даних відносно результатів розслідування вказаних кримінальних справ та прийнятого по ним рішення в базі даних Козятинського ВП не має. З огляду на викладене, він звернувся із заявою до Козятинського міськрайонного суду Вінницької області, на яку отримав відповідь про те, що кримінальна справа відносно нього в 2010 році була направлена в транспортну прокуратуру для проведення додаткового розслідування та до цього часу на розгляд до суду не надходила. В подальшому позивач звернувся до відповідача із заявою, у якій просив виключити з обліків дані відносно нього як особи, яка вчинила злочин, однак отримав відмову з вимогою надати завірену копію судового рішення або постанови про закриття кримінальної справи.
Не погоджуючись із такою відмовою, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Ухвалою від 06.06.2018 відкрито провадження у даній справі та призначено її до розгляду в порядку загального позовного провадження. Підготовче судове засідання призначено на 21.06.2018 року.
У судовому засіданні 21.06.2018 року оголошено перерву до 18.07.2018 року з метою надання представнику позивача часу для ознайомленням із відзивом на позовну заяву.
Судове засідання 18.07.2018 року не відбулось, у зв'язку з перебуванням головуючого судді на лікарняному. Наступне судове засідання призначено на 31.07.2018 року.
Ухвалою від 31.07.2018 року, постановленою без виходу до нарадчої кімнати із занесенням до протоколу судового засідання, прийнято до розгляду заяву позивача від 26.06.2018 року про зміну предмету позову.
Іншою ухвалою від 31.07.2018 року задоволено клопотання представника позивача та витребувано додаткові матеріали, необхідні для належного розгляду даної справи. Крім того, даною ухвалою також продовжено строк проведення підготовчого провадження на 30 календарних днів.
Ще однією ухвалою від 31.07.2018 року відкладено судовий розгляд справи на 06.09.2018 року.
Судове засідання 06.09.2018 року відкладено до 19.09.2018 року, у зв'язку з неявкою з поважних причин представника відповідача.
Ухвалою від 19.09.2018 року витребувано у Голови Ліквідаційної комісії управління МВС України на Південно-Західній залізниці будь-які відомості стосовно місця знаходження кримінальних справ №34008-2-1-2010/083267 та №34008-2-1-2010/083268 від 18.01.2010 року, щодо ОСОБА_1. Наступне судове засідання призначено на 09.10.2018 року.
Судове засідання 09.10.2018 року відкладено до 06.11.2018 року, у зв'язку з отриманням інформації про необхідність направлення ухвали від 19.09.2018 року за іншою адресою.
Судове засідання 06.11.2018 року відкладено до 28.11.2018 року, у зв'язку з ненадходженням інформації, витребуваної ухвалою від 19.09.2018 року.
З аналогічних підстав було відкладено судове засідання 28.11.2018 року на 17.12.2018 року.
Ухвалою від 17.12.2018 року витребувано у Козятинського міськрайонного суду Вінницької області наявну у нього інформацію щодо надходження та розгляду кримінальних справ №34008-2-1-2010/083267 та №34008-2-1-2010/083268 від 18.01.2010 року щодо ОСОБА_1, а також у ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в м. Києві будь-які відомості щодо місця знаходження кримінальних справ №34008-2-1-2010/083267 та №34008-2-1-2010/083268 від 18.01.2010 року. Судовий розгляд справи відкладено до 17.01.2019 року.
Ухвалою від 17.01.2019 року закрито підготовче провадження у справі та призначено її до розгляду по суті у судовому засіданні на 31.01.2019 року.
У судовому засіданні 31.01.2019 року позивач підтримав заявлені позовні вимоги в повному обсязі та просив їх задовольнити. Зокрема зазначив, що з моменту порушення стосовно нього кримінальних справ минуло понад 7 років, а згідно довідки Козятинського міськрайонного суду кримінальні справи після повернення на додаткове розслідування у 2010 році до суду не надходила. Крім того, зазначив, що з метою встановлення інформації щодо результатів розгляду кримінальної справи він звертався в усі інстанції, які б могли б вплинути на вирішення даного питання, тобто виконав усі залежні від нього дії, проте жодного результату не досяг. Вказав, що за умови відсутності жодної завершеної чи не завершеної кримінальної справи стосовно нього, ГУНП у Вінницькій області повинно було внести відповідні корективи до відповідних автоматизованих обліків.
Представник відповідача у судовому засіданні заперечувала щодо задоволення даного адміністративного позову, посилаючись на обставини, що викладені у відзиві на позовну заяву. Зокрема зазначила, що управління інформаційно-аналітичного забезпечення МВС України при постановці на облік інформації стосовно позивача про те, що він є особою, якій 27.01.2010 року ЛВ на ст. Козятин на Південно - Західній залізниці УМВСТ пред'явлено обвинувачення у скоєні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 358, ч. 11 ст. 190 Кримінального кодексу України, кримінальні справи №34008-2-1-2010/083267, 268 від 18.01.2010 року, діяло у межах повноважень та у спосіб, що передбачений діючим законодавством України. Також зазначила, що аналіз положень Інструкції про порядок формування, ведення та використання оперативно-довідкового і дактилоскопічного обліку в органах внутрішніх справ та органах (установах) кримінально-виконавчої системи України свідчить про те, що вилучення даних із обліку здійснюється лише на підставі постанов органів слідства (дізнання), ухвал судів або у зв'язку з закінченням строку зберігання. Даний перелік підстав для вилучення даних з оперативно-довідкових картотек є вичерпним та не підлягає широкому тлумаченню. Крім того, вказала, що УІПКП ГУ НП у Вінницькій області не вповноважене здійснювати контроль за діями слідчих ОВС, посадових осіб органів дізнання та працівників прокуратури під час формування відомостей про обвинувачених чи засуджених після направлення відповідних кримінальних справ до органів прокуратури чи до суду.
Суд, заслухавши пояснення позивача та представника відповідача, вивчивши матеріали справи та оцінивши наявні у ній докази в їх сукупності встановив, що в квітні 2018 року ОСОБА_1 звернувся до управління інформаційно-аналітичного забезпечення ГУ МВС України у Вінницькій області із запитом про надання довідки щодо відсутності або наявності за ним непогашеної судимості.
За наслідками розгляду даного запиту позивачу надано довідку №18073645080470104832, у якій, окрім іншого, зазначено, що ОСОБА_1 є особою, якій 27.01.2010 року ЛВ на ст. Козятин на Південно - Західній залізниці УМВСТ пред'явлено обвинувачення у скоєні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 358, ч. 11 ст. 190 Кримінального кодексу України, кримінальні справи №34008-2-1-2010/083267, 268 від 18.01.2010 року. Відомості про результати судового розгляду кримінальних справ до МВС не надходили.
02.05.2018 року ОСОБА_1 звернувся до Козятинського ВП Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області із заявою, у якій просив надати інформацію про наслідки розгляду кримінальних справ №34008-2-1-2010/083267, 268 від 18.01.2010 року.
16.05.2018 року позивачу була надана відповідь за №5869/219/2018, у якій зазначено, що даних відносно результатів розслідування вказаних кримінальних справ та прийнятого по ним рішення в базі даних Козятинського ВП не має. Також з даного приводу позивачу було рекомендовано звернутись до Козятинського міськрайонного суду Вінницької області для отримання інформації щодо надходження на розгляд вищезазначеної кримінальної справи і результатів її розгляду та отримання відповідного судового рішення з даного приводу, або до ліквідаційної комісії УМВС України на Південно-Західній залізниці.
17.05.2018 року позивач звернувся із заявою до Козятинського міськрайонного суду Вінницької області, на яку отримав відповідь про те, що кримінальна справа відносно нього в 2010 році була направлена в транспортну прокуратуру для проведення додаткового розслідування та до цього часу на розгляд до суду не надходила.
З огляду на викладене, 24.05.2018 року позивач звернувся до відповідача із заявою, у якій просив вилучити інформацію про пред'явлення йому обвинувачення у скоєні злочину.
Разом із тим, за наслідками її розгляду листом від 25.05.2018 року позивача було повідомлено, що станом на 25.05.2018 року інформація про прийняте рішення по даній кримінальній справі відсутня, а тому для внесення відповідних коригувань йому необхідно надати завірену копію судового рішення або постанови про закриття кримінальної справи.
Враховуючи вище викладене, а також з метою вилучення відповідних даних, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходив із наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 11 Закону України "Про інформацію", кожному забезпечується вільний доступ до інформації, яка стосується його особисто, крім випадків, передбачених законом.
Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес, визначає Закон України від 13.01.2011 № 2939-VI "Про доступ до публічної інформації".
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 10 Закону України "Про доступ до публічної інформації", кожна особа має право доступу до інформації про неї, яка збирається та зберігається.
Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 10 Закону України "Про доступ до публічної інформації", розпорядники інформації, які володіють інформацією про особу, зобов'язані надавати її безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується, крім випадків, передбачених законом.
Відмова особі в доступі до інформації про неї, приховування, незаконне збирання, використання, зберігання чи поширення інформації можуть бути оскаржені (ч. 5 ст. 10 Закону України "Про доступ до публічної інформації").
Обробка даних оперативно - довідкового обліку здійснюється на підставі вимог спільного наказу Міністерства внутрішніх справ та Державного департаменту України з питань виконання покарань № 823/188 від 23 серпня 2002 року "Про затвердження Інструкції про порядок формування, ведення та використання оперативно - довідкового і дактилоскопічного обліку в органах внутрішніх справ та органах (установах) кримінально - виконавчої системи України, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09 вересня 2002 року за № 738/7026 (далі - Інструкція № 823/188).
Департамент інформаційних технологій при МВС України (далі - ДІТ при МВС) разом із зацікавленими службами та Управління (відділи) оперативної інформації при ГУМВС, УМВС і УМВСТ (далі - УОІ-ВОІ) удосконалюють структуру та зміст обліків, відпрацьовують методику і тактику їх застосування з метою запобігання злочинам, їх розкриття та розслідування (п. 1.3 Інструкції №823/188).
Відповідно до п. 2.1 Інструкції №823/188 об'єктами оперативно-довідкового і дактилоскопічного обліку є особи, які на території України обвинувачуються у вчиненні злочинів або засуджені, розшукуються, затримані за підозрою в занятті бродяжництвом, а також громадяни України, що вчинили злочини за її межами і відомості про яких надійшли офіційними каналами згідно з міжнародними договорами у сфері обміну інформацією, які набрали чинності в установленому порядку.
Облік здійснюється шляхом ведення алфавітних оперативно-довідкових картотек (далі - ОДК) і дактилоскопічних картотек (далі - ДК), у тому числі з використанням автоматизованих банків даних та автоматизованих дактилоскопічних інформаційних систем.
Централізований облік здійснюється Департаментом інформаційних технологій при МВС України (далі - ДІТ при МВС), а регіональний (місцевий) облік - управліннями (відділами) оперативної інформації при ГУМВС України в Автономній Республіці Крим та при управліннях МВС України в областях. У місті Києві і Київській області алфавітний і дактилоскопічний облік здійснюється ДІТ при МВС України, а в місті Севастополі - УОІ при ГУМВС України в Автономній Республіці Крим.
Згідно із абз. "б" п. 2.3 Інструкції №823/188 в УОІ-ВОІ регіональному (місцевому) обліку підлягають засуджені особи або особи, яким пред'явлено звинувачення, незалежно від складу злочину чи обраного запобіжного заходу.
Відповідно до п. 3.1 Інструкції №823/188 підстави для поставлення на облік осіб, які засуджені або притягаються до кримінальної відповідальності, оголошені в розшук, затримані за підозрою в занятті бродяжництвом:
а) постанова про притягнення як обвинувачуваного;
б) вирок суду;
в) санкціоновані прокурором протоколи, складені відповідно до статті 426 КПК України;
г) постанова про заведення оперативно-розшукової справи;
ґ) постанова про затримання особи, яка підозрюється в занятті бродяжництвом.
В оперативно-довідкових картотеках (банках даних) ДІТ при МВС і територіальних УОІ-ВОІ облікові документи зберігаються незалежно від погашення або зняття судимості (п. 10.1 Інструкції №823/188).
Згідно із п.п. 10.2.4 п. 10.2 Інструкції №823/188 в оперативно-довідкових картотеках облікові документи зберігаються:
а) на осіб, які вчинили злочини і за рішенням суду поміщені в психіатричні лікарні для примусового лікування або передані під опіку родичів чи інших осіб, що доглядають за хворим, - до досягнення ними 80-річного віку;
б) на осіб, амністованих на стадії досудового слідства, або до вступу вироку в законну силу, - 10 років з моменту прийняття рішення про амністію;
в) на засуджених осіб, амністованих після вступу вироку в законну силу, - на загальних підставах відповідно з підпунктами 10.2.1, 10.2.2, 10.2.3, 10.2.4 Інструкції, але не менш ніж 10 років після звільнення від покарання;
г) на осіб, кримінальні справи стосовно яких припинені відповідно до статей 22, 44-49, 97, - 10 років з дня припинення справи;
ґ) на осіб, оголошених у розшук, - до припинення розшуку його ініціатором;
д) на осіб, затриманих за підозрою в занятті бродяжництвом, - 5 років;
е) на осіб, відносно яких матеріали протокольної форми направлені до суду відповідно до статті 426 КПК України, - 10 років;
є) на іноземців - на загальних підставах відповідно до підпунктів 10.2.1, 10.2.2, 10.2.3, 10.2.4, 10.2.5 Інструкції.
Відповідно до п. 11.1 Інструкції №823/188, з оперативно-довідкових картотек ДІТ при МВС та територіальних УОІ-ВОІ вилучаються:
а) раніше складені облікові документи у разі їх переоформлення на підставі постанов органів слідства (дізнання) або ухвал судів про уточнення (зміну) анкетних даних осіб, що стоять на обліку;
б) алфавітні картки на осіб, притягнутих до кримінальної відповідальності, до яких не застосовувався запобіжний захід у вигляді взяття під варту, при заміні цих карток на арештантські або картки з рішенням суду;
в) облікові документи на осіб, притягнутих до кримінальної відповідальності як обвинувачені, кримінальні справи стосовно яких припинені на стадії досудового слідства на підставі реабілітації або відносно яких судом прийнято виправдувальний вирок;
г) облікові документи, що підлягають вилученню у зв'язку із закінченням строку їх зберігання відповідно до п.10 Інструкції.
Із аналізу наведених положень слідує, що вилучення з оперативно-довідкових картотек ДІТ при МВС та територіальних УОІ-ВОІ облікових документів осіб, окрім іншого, може мати місце у випадку їх переоформлення на підставі постанов органів слідства (дізнання) або ухвал судів про уточнення (зміну) анкетних даних осіб, що стоять на обліку, а також, якщо кримінальні справи стосовно осіб припинені на стадії досудового слідства на підставі реабілітації або відносно яких судом прийнято виправдувальний вирок.
Так, як вбачається із матеріалів справи, за наслідками розгляду запита позивача щодо відсутності або наявності за ним непогашеної судимості, відповідачем надано довідко №18073645080470104832, у якій, окрім іншого, зазначено, що ОСОБА_1 є особою, якій 27.01.2010 року ЛВ на ст. Козятин на Південно - Західній залізниці УМВСТ пред'явлено обвинувачення у скоєні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 358, ч. 11 ст. 190 Кримінального кодексу України, кримінальні справи №34008-2-1-2010/083267, 268 від 18.01.2010 року. Також вказано, що відомості про результати судового розгляду кримінальних справ до МВС не надходили.
З метою з'ясування будь-якої інформації щодо місця знаходження та результатів розгляду даних кримінальних справ №34008-2-1-2010/083267, 268 від 18.01.2010 року, ухвалою від 31.07.2018 року судом було витребувано у Міністерства внутрішніх справ України наступні відомості:
- інформацію про те, яка саме ліквідаційна комісія здійснювала ліквідацію відділення лінійного відділу на станції Козятин Управління МВС на Південно-Західній залізниці та чи працює така комісія на даний час;
- відомості про те, куди саме передавались кримінальні справи внаслідок ліквідації відділення лінійного відділу на станції Козятин Управління МВС на Південно-Західній залізниці;
- будь-які відомості стосовно місця знаходження кримінальних справ №34008-2-1-2010/083267 та №34008-2-1-2010/083268 від 18.01.2010 року.
Листом від 11.10.2018 року №12/6-4830 Міністерство внутрішніх справ України повідомило про те, що за інформацією відповідального структурного підрозділу Міністерства будь-які відомості щодо місця знаходження кримінальних справ №34008-2-1-2010/083267 та №34008-2-1-2010/083268 від 18.01.2010 року у МВС України відсутні.
Крім того, ухвалою від 19.09.2018 року витребувано у Голови Ліквідаційної комісії управління МВС України на Південно-Західній залізниці будь-які відомості стосовно місця знаходження кримінальних справ №34008-2-1-2010/083267 та №34008-2-1-2010/083268 від 18.01.2010 року, щодо ОСОБА_1.
Разом із тим, листом від 05.12.2018 року №37/1-170 Ліквідаційною комісією управління МВС України на Південно-Західній залізниці повідомлено, що кримінальні справи, порушені працівниками ЛВ на ст. Козятин за №34008-2-1-2010/083267 та №34008-2-1-2010/083268 від 18.01.2010 року направлені до суду. Однак, надати вичерпну інформацію стосовно вказаних справ, можливо після отримання відповіді від ліквідаційної комісії ГУМВС України в м. Києві (архівного підрозділу) на їх запит.
З огляду на викладене, ухвалою від 17.12.2018 року витребувано у Козятинського міськрайонного суду Вінницької області наявну у нього інформацію щодо надходження та розгляду кримінальних справ №34008-2-1-2010/083267 та №34008-2-1-2010/083268 від 18.01.2010 року щодо ОСОБА_1.
Крім того, даною ухвалою від 17.12.2018 року також витребувано у ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в м. Києві будь-які відомості щодо місця знаходження кримінальних справ №34008-2-1-2010/083267 та №34008-2-1-2010/083268 від 18.01.2010 року.
На виконання вимог даної ухвали, листом від 27.12.2018 року №01-21/29/2018 Козятинський міськрайонний суд Вінницької області повідомив про те, що справа відносно ОСОБА_1 за статтею 358 ч. 1 КК України повернута в транспортну прокуратуру для закінчення досудового слідства, і станом до 27.12.2018 року на розгляд до суду не повернулась.
Листом від 11.01.2019 року №5/125/05/15-2019 ліквідаційна комісія Головного управління МВС України в м. Києві повідомила, що за наявними обліковими даними до архіву Головного управління МВС України в м. Києві та архівного сектору УРТЗІ ГУНП у м. Києві кримінальні справи №34008-2-1-2010/083267 та №34008-2-1-2010/083268 на зберігання не надходили. За журналом обліку злочинів, кримінальних справ та осіб, що скоїли злочини, лінійного відділу на станції Козятин УМВС України на ПЗЗ за період з 20.01.2009 року до 06.09.2010 року зареєстровано кримінальні справи №3267 та №3268 від 18.01.2010 року у відношенні ОСОБА_1.
Також зазначено, що згідно записів у графі "відомості про рух кримінальних справ" кримінальні справи №3267 та №3268 у відношенні ОСОБА_1, направленні до суду 02.02.2010 року в порядку статті 232 КПК. Відомості про результати судового розгляду у даному журналі відсутні.
Крім того, із відповіді Калинівської місцевої прокуратури від 18.06.2018 року, наданої на запит позивача, слідує, що Козятинська транспортна прокуратура, яка здійснювала нагляд за досудовим розслідуванням зазначеної кримінальної справи відносно позивача ліквідована з 01.12.2014 року. При цьому, Калинівська місцева прокуратура не являється правонаступником Козятинської транспортної прокуратури. Також зазначено, що згідно акту прийому-передачі кримінальних справ від лінійного відділу на ст. Козятин УМВС України на Південно-Західній залізниці кримінальні справи до Козятинського районного відділення міліції не передавались.
Таким чином, судом вживались заходи щодо встановлення місця знаходження кримінальних справ №34008-2-1-2010/083267 та №34008-2-1-2010/083268 від 18.01.2010 року, однак такі заходи не дали жодного позитивного результату.
Разом із тим, суд звертає увагу позивача на те, що неможливість встановлення місця знаходження даних кримінальних справ, жодним чином не може свідчити про те, що інформація, яка міститься в базі даних оперативно-довідкового обліку, відносно позивача є недостовірною, адже позивач не заперечує того факту, що 27.01.2010 року ЛВ на ст. Козятин на Південно - Західній залізниці УМВСТ йому пред'явлено обвинувачення у скоєні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 358, ч. 11 ст. 190 Кримінального кодексу України.
Крім того, дані обставини також підтверджуються листами Міністерства внутрішніх справ України, Ліквідаційної комісії управління МВС України на Південно-Західній залізниці, Козятинського міськрайонного суду Вінницької області та ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в м. Києві.
При цьому, сама лише неможливість встановлення місця знаходження кримінальних справ №34008-2-1-2010/083267 та №34008-2-1-2010/083268 від 18.01.2010 року, на думку суду, не може бути самостійною підставою для вилучення інформації із бази даних оперативно-довідкового обліку, адже не спростовує того факту, що позивач є особою, якій 27.01.2010 року ЛВ на ст. Козятин на Південно - Західній залізниці УМВСТ пред'явлено обвинувачення у скоєні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 358, ч. 11 ст. 190 Кримінального кодексу України, як і зазначено у виданій відповідачем довідці.
Суд також звертає увагу позивача на те, що обставини, на які він посилається, обґрунтовуючи заявлені вимоги, можуть бути підставою для звернення зі скаргою на рішення, дії чи бездіяльності слідчого або прокурора щодо направлення кримінального провадження на додаткове розслідування та неможливості встановити подальший рух справи, з метою захисту порушеного права в рамках кримінально-процесуального законодавства.
Враховуючи вище викладене, а також беручи до уваги те, що позивачем не надано доказів існування обставин, які в силу п. 11.1 Інструкції №823/188, є підставою для вилучення інформації з бази даних оперативно-довідкового обліку, суд приходить до висновку, що відповідачем цілком правомірно відмовлено позивачу у виключенні інформації з бази даних оперативно-довідкового обліку.
За приписами вимог пункту 4 частини першої статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
Відповідно до положень статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з нормами частин першої, другої статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, про відсутність підстав для задоволення даного адміністративного позову.
З урахуванням вимог ст. 139 КАС України сплачений при зверненні до суду судовий збір позивачу не присуджується.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
У задоволенні адміністративного позову відмовити.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1);
Головне управління Національної поліції у Вінницькій області (вул. Театральна, 10, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 40108672).
Повний текст рішення складено 08.02.2019 року.
Суддя Поліщук Ірина Миколаївна