Постанова № 7968823, 16.02.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.02.2010
Номер справи
2а-30/10/1370
Номер документу
7968823
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018 м. Львів, вул. Чоловського, 2

Справа № 2а-30/10/1370

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 лютого 2010 року

11 год. 20 хв. зал судових засідань № 6

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого-судді Гулика А.Г.,

при секретарі судового засідання Шийці Н.П.,

за участю:

представник позивача: Пилипяка В.Р. (довіреність від 11.01.2010 року № 8/6-1);

представник відповідача: Кеди М.В. (довіреність від 26.01.2010 року № 09-01-15/В-8),

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Державного підприємства «Львіввугілля» до начальника підрозділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області Кошевої Н.І. про визнання нечинною та скасування постанови, -

в с т а н о в и в :

Державне підприємство «Львіввугілля» звернулося до суду з позовом до начальника підрозділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області Кошевої Н.І., в якому просить суд визнати нечинною та скасувати постанову відповідача від 01.12.2009 року про скасування постанови про зупинення виконавчого провадження від 30.12.2005 року в частині стягнення з Державного підприємства «Львіввугілля» на користь ОСОБА_4 7000 грн. 00 коп. моральної шкоди.

Позовні вимоги мотивовані неправомірністю дій відповідача щодо винесення постанови про скасування постанови про зупинення виконавчого провадження з тих підстав, що позивача внесено до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості, відповідно до Закону України «Про заходи спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу», а відтак виконавчі провадження та заходи примусового виконання рішень, що підлягають виконанню в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження», підлягають зупиненню на строк участі підприємства паливно-енергетичного комплексу у процедурі погашення заборгованості.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав з підстав, викладених в позовній заяві. Просить суд задоволити позов в повному обсязі.

Відповідач в судовому засіданні проти позову заперечив. Посилається на правомірність винесеного рішення з підстав, передбачених Законом України «Про виконавче провадження», просить суд відмовити позивачу у задоволенні позову.

Відповідно до ч.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, зясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, та дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, вважає, що позов не підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

Постановою державного виконавця відділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби Львівської області Єфименка В.А. від 30.12.2005 року зупинено зведене виконавче провадження № 14/В-4 з виконання виконавчих документів щодо стягнення з Державного підприємства «Львіввугілля» на користь фізичних, юридичних осіб Пенсійного фонду та держави боргу на загальну суму 26022248 грн. 00 коп. до закінчення терміну дії процедури погашення заборгованості Державного підприємства «Львіввугілля», визначеного Законом України «Про заходи спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу» від 23.06.2005 року № 2711-ІV.

Як вбачається з матеріалів справи, начальником підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області Кошевою Н.І., при розгляді звернення ОСОБА_4 від 20.11.2009 року та при проведенні перевірки виконавчого провадження ВП № 4882132 з примусового виконання виконавчого листа № 2-344 виданого 22.04.2003 року Сокальським районним судом Львівської області про стягнення з Державного підприємства «Львівугілля» на користь ОСОБА_4 7000 грн. 00 коп. моральної шкоди, винесено постанову від 01.12.2009 року, якою скасовано постанову про зупинення виконавчого провадження від 30.12.2005 року в частині стягнення з Державного підприємства «Львіввугілля» на користь ОСОБА_4 7000 грн. 00 коп. моральної шкоди, яка була направлена для відома позивачу супровідним листом від 01.12.2009 року № 09-01-15/19/В-8/12729.

Судом встановлено, що Державне підприємство «Львіввугілля», що знаходиться за адресою: 80000, Львівська область, м. Сокаль, вул. Б.Хмельницького, буд. 26, код ЄДРПОУ 32323256, внесено до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу та бере участь у процедурі погашення заборгованості згідно з Законом України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу» від 23.06.2005 року № 2711-ІV, на підставі наказу Міністерства палива та енергетики України від 10.11.2005 року № 568, що підтверджується випискою від 20.03.2008 року № 108/1325 з реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у погашенні заборгованості відповідно до зазначеного вище Закону.

Комплекс організаційних та економічних заходів, спрямованих на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу визначається Законом України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу» від 23.06.2005 року № 2711-ІV. Метою цього Закону є сприяння поліпшенню фінансового становища підприємств паливно-енергетичного комплексу, запобіганню їх банкрутству та підвищенню рівня інвестиційної привабливості шляхом урегулювання процедурних питань та впровадження механізмів погашення заборгованості, надання субєктам господарської діяльності права їх застосування, визначення порядку взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування, розпорядників бюджетних коштів із субєктами господарської діяльності щодо застосування механізмів погашення заборгованості.

Норма абз. 6 п. 3.7 ст. 3 Закону України «Про заходи спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу» від 23.06.2005 року № 2711-ІV, на строк участі підприємства паливно-енергетичного комплексу у процедурі погашення заборгованості підлягають зупиненню виконавчі провадження та заходи примусового виконання рішень щодо цього підприємства, що підлягають виконанню в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження», крім рішень про виплату заробітної плати, відшкодування матеріальної (майнової) шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоровя або смертю, стягнення аліментів.

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку визначаються Законом України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999 року № 606-XІV.

Згідно із ст. 1 Закону України «Про виконавче провадження», виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, зазначених у цьому Законі, спрямованих на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які здійснюються на підставах, у спосіб та в межах повноважень, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, виданими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про виконавче провадження», примусове виконання рішень державною виконавчою службою здійснюється на підставі виконавчих документів . Державною виконавчою службою підлягають виконанню виконавчі листи, що видаються судами.

У відповідності до ст. 5 цього Закону, державний виконавець здійснює заходи щодо своєчасного і повного виконання рішень, зазначеного у документі на примусове виконання рішення, у спосіб і порядок, визначені виконавчим документом.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про виконавче провадження», державний виконавець зобовязаний використовувати надані йому права у точній відповідності із законом і не допускати у своїй діяльності порушення прав та законних інтересів громадян і юридичних осіб.

Норма п. 15 ч. 1 ст. 34 Закону України «Про виконавче провадження» містить положення, відповідно до якого, виконавче провадження підлягає обовязковому зупиненню, у випадку внесення підприємства паливно-енергетичного комплексу до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу».

Таким чином суд встановив, що підставою для зупинення виконавчого провадження було внесення Державного підприємства «Львіввугілля» до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу».

Згідно із п. 1.4 ст. 1 Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу», заборгованість - підтверджена учасниками розрахунків на розрахункову дату сума коштів, яка: підлягає сплаті за товари, роботи (послуги), спожиті у процесі виробництва (видобутку), передачі (транспортування) та/або постачання енергоносіїв, відповідно до укладених договорів або з інших підстав, передбачених законом, у тому числі суми пені, штрафних та фінансових санкцій, але не сплачена; є податковим боргом та підлягає сплаті, але не сплачена, до бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів, у тому числі ліквідованих; підлягає сплаті, але не сплачена, до цільового галузевого фонду створення ядерно-паливного циклу Міністерства палива та енергетики України; передбачена видатками бюджетів усіх рівнів, але не отримана субєктами господарської діяльності, у тому числі за пільгами та субсидіями, для сплати за спожиті енергоносії; підлягає сплаті і виникла внаслідок відсутності у Державному бюджеті України минулих років видаткових статей або передбачення видатковими статтями часткового фінансування видатків для розрахунків за енергоносії, у тому числі за пільгами та субсидіями (трансфертами), спожиті підприємствами, організаціями, закладами та установами, які фінансуються з бюджетів усіх рівнів.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу» від 23.06.2005 року № 2711-ІV, цей Закон регулює відносини, повязані з проведенням комплексу заходів, спрямованих на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу. Дія цього Закону поширюється на підприємства паливно-енергетичного комплексу, а також інших учасників розрахунків, які мають або перед якими є заборгованість, що виникла внаслідок неповних розрахунків за енергоносії. Отже, сфера дії Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу» від 23.06.2005 року № 2711-ІV поширюється на підприємства паливно-енергетичного комплексу, які мають або перед яким є заборгованість, що виникла внаслідок неповних розрахунків за енергоносії, тобто на взаєморозрахунки між субєктами господарської діяльності та іншими юридичними особами. Відтак, не може бути підставою для зупинення виконавчого провадження щодо стягнення моральної шкоди в користь фізичної особи.

Враховуючи викладене вище, суд встановив, що постанова начальника підрозділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області Кошевої Н.І. від 01.12.2009 року про скасування постанови про зупинення виконавчого провадження від 30.12.2005 року, в частині стягнення з Державного підприємства «Львіввугілля» на користь ОСОБА_4 7000 грн. 00 коп. моральної шкоди винесена у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законом України «Про виконавче провадження», а тому не вбачає підстав для її скасування.

Суд звертає увагу на те, що усі рішення та дії субєкта владних повноважень мають підзаконний характер, тобто повинні бути прийнятті (вчинені) на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що визначені законом.

Відповідно до вимог ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.

Статтею 9 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суди при вирішенні справи керуються принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи наведене вище, на підставі системного аналізу норм чинного законодавства України, суд дійшов висновку, що позовні вимоги необґрунтовані та не підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 5 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати зі сторін стягненню не підлягають.

Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 87, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

постановив:

У задоволенні позову відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня постановлення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 5 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 19 лютого 2010 року.

Суддя (підпис) Гулик А.Г.

З оригіналом згідно.

Суддя Гулик А.Г.

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018 м. Львів, вул. Чоловського, 2

Справа № 2а-30/10/1370

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(вступна та резолютивна частини)

16 лютого 2010 року

11 год. 20 хв. зал судових засідань № 6

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого-судді Гулика А.Г.,

при секретарі судового засідання Шийці Н.П.,

за участю:

представник позивача: Пилипяка В.Р. (довіреність від 11.01.2010 року № 8/6-1);

представник відповідача: Кеди М.В. (довіреність від 26.01.2010 року № 09-01-15/В-8),

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Державного підприємства «Львіввугілля» до начальника підрозділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області Кошевої Н.І. про визнання нечинною та скасування постанови, -

в с т а н о в и в :

Зважаючи на складність у викладенні повного рішення суду, повязаного з потребою в обґрунтуванні доводів сторін, на що може бути витрачений значний час, суд вважає за необхідне проголосити його вступну та резолютивну частини, а з повним текстом постанови особи, які беруть участь у справі зможуть ознайомитись 19 лютого 2010 року.

Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 87, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

п о с т а н о в и в :

У задоволенні позову відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня постановлення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 5 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Гулик А.Г.