
Справа № 359/1107/19
Провадження № 3/359/567/2019
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 лютого 2019 м. Бориспіль
Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Кабанячий Ю.В., за участі особи яка притягується до відповідальності, розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від Військової прокуратури Центрального регіону України, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП,
по відношенню до ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, перебуваючого на військовій службі В/Ч А-2215 в званні капітан, на посаді начальника квартирно-експлуатаційної служби, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, паспорт СР № 194133,
в с т а н о в и в:
З даних протоколу про адміністративне правопорушення № 5 слідує, що капітан ОСОБА_1, будучи військовослужбовцем військової служби за контрактом, згідно з вимогами ст.ст. 9, 11, 16, Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, зобов'язаний свято та непорушно додержуватися Конституції України та законів України, сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок, вивчати військову справу, зразково виконувати свої службові обов'язки, бути готовим до виконання завдань, пов'язаних із захистом Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, бути хоробрим і дисциплінованим, не допускати негідних вчинків і стримувати від них інших військовослужбовців,беззастережно виконувати накази командирів (начальників),знати й утримувати в готовності до застосування закріплене озброєння, бойову та іншу техніку, берегти державне майно; дорожити бойовою славою Збройних Сил України та своєї військової частини, честю і гідністю військовослужбовця Збройних Сил України; поважати бойові та військові традиції, допомагати іншим військовослужбовцям, що перебувають у небезпеці, стримувати їх від вчинення протиправних дій, поважати честь і гідність кожної людини; бути пильним, вести бойові дії ініціативно, наполегливо, до повного виконання поставленого завдання;виявляти повагу до командирів (начальників) і старших за військовим званням, сприяти їм у підтриманні порядку і дисципліни; додержуватися правил військового вітання, ввічливості й поведінки військовослужбовців, завжди бути одягненим за формою, чисто й охайно.
Згідно вимог ст. ст. 1-4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України військова дисципліна досягається шляхом особистої відповідальності кожного військовослужбовця за дотримання Військової присяги, виконання своїх обов'язків, вимог військових статутів, а також зобов'язує кожного військовослужбовця додержуватися Конституції та законів України, неухильно виконувати вимоги військових статутів та накази командирів.
Відповідно до ст. 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України кожний військовослужбовець зобов'язаний виконувати службові обов'язки, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою. Ці обов'язки визначаються статутами Збройних Сил України, а також відповідними посібниками, порадниками, положеннями, інструкціями.
Згідно з вимогами ст. 26 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України військовослужбовці залежно від характеру вчиненого правопорушення чи провини несуть дисциплінарну, адміністративну, матеріальну, цивільно-правову та кримінальну відповідальність відповідно до закону.
Згідно п. 10 ст. 1 Закону України "Про оборону України" - особливий період настає з моменту оголошення рішення про мобілізацією, а відповідно до Указу Президента України від 14.01.2015 № 15/2015 затвердженого Законом України від 15.01.2015 № ПЗ-УПІ, на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва оголошена часткова мобілізація.
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про відходи» до суб'єктів у сфері поводження з відходами відносяться, зокрема підприємства, установи та організації усіх форм власності, діяльність яких пов'язана із поводженням з відходами.
Згідно із ст. 2. Закону України «Про відходи» Законодавство про відходи складається із закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» інших Законів та нормативно - правових актів.
Статтею 58 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» визначено, що вимоги екологічної безпеки, встановлені для розміщення, проектування, будівництва, реконструкції, введення в дію та експлуатації об'єктів щодо обмеження негативного впливу на навколишнє природне середовище хімічних, фізичних і біологічних факторів, а також інші вимоги, передбачені цим Законом та іншим законодавством України, повною мірою поширюються на військові та оборонні об'єкти, а також об'єкти органів Національної поліції та державної безпеки. Державний контроль за додержанням вимог екологічної безпеки щодо військових, оборонних об'єктів та військової діяльності на території України здійснюється відповідно до цього Закону та іншого законодавства України.
Згідно з вимогами ст. 17 Закону України «Про відходи» визначено обов'язки суб'єктів господарської діяльності у сфері поводження з відходами, серед яких, останні повинні:
- запобігати утворенню, зменшувати обсяги утворення відходів;
- забезпечувати повне збирання, належне зберігання та недопущення знищення і псування відходів, для утилізації яких в Україні існує відповідна технологія, що відповідає вимогам екологічної безпеки;
- здійснювати контроль за станом місць чи об'єктів розміщення власних відходів;
- призначати відповідальних осіб у сфері поводження з відходами;
- виконувати інші обов'язки, передбачені законодавством, щодо запобігання забрудненню навколишнього природного середовища відходами.
Головним управлінням розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил України у присутності представника військової прокуратури Центрального регіону України 05.02.2019 проведено перевірку окремих питань щодо організації харчування особового складу військової частини А2215 та виконання умов договору ТОВ «Преміум фінанс груп».
В ході проведення вказаної перевірки, встановлено факт недбалого ставлення військової службової особи до виконання службових обов'язків з боку начальника квартирно-експлуатаційної служби тилу військової частини А2215 капітана ОСОБА_1
Відповідно до посадових обов'язків на начальника квартирно-експлуатаційної служби капітана ОСОБА_1 серед іншого покладено обов'язок щодо вжиття заходів по організації вивозу твердих побутових відходів (сміття) з території військової частини А2215.
Однак, капітан ОСОБА_1 всупереч вищевказаних вимог законодавства та своїх посадових обов'язків заходів щодо вивезення твердих побутових відходів (сміття) з території військової частини А2215, дислокованої за адресою м. Бориспіль вул. Соцмістечко, б. 1, не вживав та роботу на вказаному напрямку не організував, що сприяє забрудненню земель та розповсюдженню шкідників на території вказаної військової частини, а також завдає шкідливого впливу навколишньому природному середовищу.
Зокрема, у спеціально відведеному місці збирання побутових відходів розташованому на території військової частини виявлено переповнені побутовими відходами контейнери та забруднення прилеглої території такими відходами.
ОСОБА_1 того, на контейнерах для сміття відсутні кришки, контейнери мають корозійне пошкодження, що підтверджується актом санітарно - епідеміологічного обстеження об'єкта (військової частини А2215) від 28.01.2019.
Таким чином, начальник квартирно-експлуатаційної служби тилу військової частини А2215 капітан ОСОБА_1, будучи військовою службовою особою військової частини А2215, внаслідок недбалого ставлення до військової служби в умовах особливого періоду та своїх службових обов'язків заходів щодо вивезення твердих побутових відходів (сміття) з території військової частини не вживав, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме недбале ставлення до військової служби в умовах особливого періоду.
В суді гр. ОСОБА_1 вину в скоєному фактично визнав, просив суворо не карати.
ОСОБА_1 того, вина ОСОБА_1 підтверджується дослідженими у судовому засіданні письмовими доказами: даними що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення від 07 лютого 2019 (а.с.1-6), даними акту санітарно - епідеміологічного обстеження об'єкта (військової частини А2215) від 28.01.2019 (а.с.7-12), письмовими поясненнями ОСОБА_1 (а.с.13), письмовими поясненнями заступника командира тилу ОСОБА_2 (а.с.14), даними віськового квитка ОСОБА_3 (а.с.15-16), даними посадових обов’язків ОСОБА_1 (а.с.17-18), даними витягу з наказу т.в.о.командира В\Ч А-2215 № 177 від 22.08.2012 (а.с.19), даними фото-таблиці з місця скоєння адміністративного правопорушення (а.с.20).
Таким чином, у справі про адміністративне правопорушення є достатньо достовірних, належних та допустимих доказів, які вказують на доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення.
Оцінивши зібрані у справі докази, вважаю, що дії правопорушника за ч.2 ст. 172-15 КУпАП кваліфіковані вірно, оскільки ОСОБА_1, будучи військовослужбовцем військової служби за контрактом, проходячи військову службу у військовій частині А2215 у порушення вимог Статутів та своїх службових обов'язків, будучи військовою службовою особою, внаслідок недбалого ставлення до військової служби в умовах особливого періоду заходів щодо вивезення твердих побутових відходів (сміття) з території військової частини не вживав, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме недбале ставлення до військової служби в умовах особливого періоду.
Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно ст. 17 КУпАП України у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.
Відповідно до ст. 23 Кодексу України про адміністративне правопорушення, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та для запобігання вчинення нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставини, що пом’якшують правопорушення визнано щире каяття. Обставини, що обтяжують правопорушення не встановлено.
Враховуючи викладене, вважаю за доцільне застосувати до правопорушника адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
ОСОБА_1 того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" слід стягнути з правопорушника, на якого накладено адміністративне стягнення, судовий збір в розмірі 384,20 грн.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 23, 33, 40-1, ч.2 ст. 172-15, ст. 283-285 КУпАП,
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, перебуваючого на військовій службі В/Ч А-2215 в званні капітан, на посаді начальника квартирно-експлуатаційної служби, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, паспорт СР № 194133, визнати винним в скоєні правопорушення передбаченого ч.2 ст.172-15 КпАП України та накласти стягнення у виді штрафу в розмірі 145 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 2465 (дві тисячі чотириста шістдесят п’ять) гривень, з перерахуванням суми штрафу в дохід держави на розрахунковий рахунок № 31114106010004, Одержувач: Держбюджет м.Бориспіль ЄДРПОУ: 38007070, Банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код бюджетної класифікації 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4, перебуваючого на військовій службі В/Ч А-2215 в званні капітан, на посаді начальника квартирно-експлуатаційної служби, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, паспорт СР № 194133, на користь державного бюджету України (Отримувач коштів: Бориспільське УК/Бориспіль, код отримувача (код ЄДРПОУ): 38007070, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 31218206010004, код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: судовий збір, код ЄДРПОУ 26539653 Бориспільського міськрайонного суду) судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Бориспільський міськрайонний суд на протязі десяти днів з дня її винесення.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови і може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Суддя Ю.В. Кабанячий
Постанова суду набрала законної сили ____