Ухвала суду № 79664979, 23.01.2019, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
23.01.2019
Номер справи
826/14279/16
Номер документу
79664979
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

про залишення позову без розгляду

23 січня 2019 року м. Київ № 826/14279/16

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів: головуючого судді Чудак О.М., суддів Пащенка К.С., Шейко Т.І., за участю секретаря судового засідання Стринадко О.Г., представника позивача ОСОБА_1, представника Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Мальцева С.С., представника Національного банку України Сидоренка Р.В., представника Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Остафійчука А.М., представника Кабінету Міністрів України Польця Д.М., у відсутність представників Міністерства фінансів України, Київської міської державної адміністрації, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Державної іпотечної установи, Спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву", розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву представника позивача про залишення позову без розгляду в адміністративній справі за позовом ОСОБА_6 до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Національного банку України, Міністерства фінансів України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Київської міської державної адміністрації, Кабінету Міністрів України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідачів - Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Державна іпотечна установа, Спеціалізована фінансова установа "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву", про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії,

встановив:

ОСОБА_6 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Національного банку України, Міністерства фінансів України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Київської міської державної адміністрації, з урахуванням заяви про зміну предмета позову, про:

- визнання бездіяльності Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, яка полягає у не виконанні заходів, передбачених пунктом 2 статті 17 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" від 20 жовтня 2014 року №1706-VII, - протиправною;

- визнання бездіяльності Національного банку України, яка полягає у не виконанні заходів, передбачених пунктом 2 статті 17 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" від 20 жовтня 2014 року №1706-VII, - протиправною;

- визнання бездіяльності Міністерства фінансів України, яка полягає у не виконанні заходів, передбачених пунктом 2 статті 17 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" від 20 жовтня 2014 року №1706-VII, - протиправною;

- визнання бездіяльності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, яка полягає у не виконанні заходів, передбачених пунктом 2 статті 17 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" від 20 жовтня 2014 року №1706- VII, - протиправною;

- визнання бездіяльності Київської міської державної адміністрації, яка полягає у не виконанні заходів, передбачених пунктом 1 статті 17 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" від 20 жовтня 2014 року №1706-VII, - протиправною;

- визнання бездіяльності Кабінету Міністрів України, яка полягає у не виконанні заходів, передбачених пунктом 2 статті 17 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" від 20 жовтня 2014 року №1706-VII. - протиправною;

- зобов'язання Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Національний банк України, Міністерство фінансів України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Кабінет Міністрів України, вчинити певні дії, а саме: здійснити заходи, передбачені пунктом 2 статті 17 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" від 20 жовтня 2014 року №1706-VII, розробити правовий механізм щодо можливостей рефінансування витрат з будівництва або повернення відсотків за сплаченими кредитами тим внутрішньо переміщеним особам, які внаслідок окупації чи військових дій, негативних наслідків збройного конфлікту, проявів насильства, масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру набули каліцтва чи інвалідності, або лишилися без годувальника, або без належної опіки та піклування за віком (діти-сироти, одинокі батьки та пенсіонери);

- зобов'язання Київську міську державну адміністрацію здійснити заходи, передбачені пунктом 1 статті 17 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" від 20 жовтня 2014 року №1706-VII, а саме: з метою забезпечення будівництва та інвестування у розвиток житлової інфраструктури міст та населених пунктів разом із державними банківськими установами, а також за наявності можливостей залучення міжнародної гуманітарної або благодійної допомоги сформувати для внутрішньо переміщених осіб регіональні довгострокові програми з пільгового кредитування (у тому числі - іпотечного) будівництва або придбання житла.

Ухвалами Окружного адміністративного суду міста Києва від 21.09.2016 у справі відкрито провадження, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

В засіданні 01.02.2017 судом без виходу до нарачої кімнати постановлено ухвалу про залучення до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідачів - Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

На підставі рішення зборів суддів Окружного адміністративного суду міста Києва від 10.10.2017 та згідно з розпорядженням керівника апарату Окружного адміністративного суду міста Києва від 11.10.2017, справу передано на автоматичний розподіл справ між суддями.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 08.12.2017 справу прийнято до провадження суддею та призначено попереднє судове засідання.

15.12.2017 набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03.10.2017 №2147-VIII, яким внесено зміни до Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), шляхом його викладення в новій редакції.

Відповідно до підпункту 10 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" КАС України в новій редакції передбачено, що справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Тобто, розгляд даної справи після 15.12.2017 здійснено відповідно до приписів нової редакції КАС України, за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 05.02.2018 до участі у справі залучено третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідачів - Державну іпотечну установу та Спеціалізовану фінансову установу "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву".

В засіданні 21.01.2019 представником позивача подано заяву про залишення позову без розгляду. Представники учасників справи, присутні в судовому засіданні, проти залишення позову без розгляду не заперечували.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.

Враховуючи, що заява про залишення позову без розгляду відповідає вимогам статті 167 КАС України, правам позивача, подана до початку розгляду справи по суті, суд дійшов висновку про наявність підстав для її прийняття.

Згідно з пунктом 4 частини першої статті 7 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року №3674-VI сплачена сума судового збору не повертається особі, яка його сплатила, у разі залишення заяви або скарги без розгляду за її заявою (клопотанням).

На підставі викладеного, керуючись статтями 240, 248, 256 КАС України,

ухвалив:

Заяву представника позивача прийняти.

Адміністративний позов ОСОБА_6 до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Національного банку України, Міністерства фінансів України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Київської міської державної адміністрації, Кабінету Міністрів України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідачів - Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Державна іпотечна установа, Спеціалізована фінансова установа "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву", про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії, - залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, встановлені статтями 293, 295-297 цього ж Кодексу.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Головуючий суддя О.М. Чудак

Суддя К.С. Пащенко

Суддя Т.І. Шейко