
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
04 лютого 2019 року № 369/10040/17
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши в м. Києві матеріали адміністративної справи за позовом гр. ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - ТОВ «ЗАРАЗ -5», про визнання протиправним та скасування рішення від 26.04.2017 № 139,-
в с т а н о в и в:
У вересні 2017 року гр. ОСОБА_1 звернулася до Києво-Святошинського районного суду Київської області з даним адміністративним позовом.
Ухвалою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 20.09.2017 відкрито провадження у даній справі.
Не погоджуючись з ухвалою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 20.09.2017, ТОВ «ЗАРАЗ-5» подало на дану ухвалу апеляційну скаргу від 25.12.2017 та повторну апеляційну скаргу від 25.04.2018 з підстав порушення правил підсудності.
Ухвалами Київського апеляційного адміністративного суду від 11.04.2018 та від 04.06.2018 апеляційні скарги повернуто ТОВ «ЗАРАЗ-5».
Ухвалою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 11.10.2018 ухвалено провести підготовче провадження та призначити підготовче засідання.
Ухвалою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 03.12.2018 справу передано до Київського окружного адміністративного суду за підсудністю.
Вирішуючи питання щодо прийняття даної адміністративної справи до свого провадження, суд виходить з наступного.
Згідно із частиною восьмою статті 29 КАС України передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Підстави для передачі адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого визначені статтею 29 КАС України.
У той же час, дана норма закону не передбачає зміни предметної юрисдикції (підсудності) адміністративної справи внаслідок запровадження нового правового регулювання порядку здійснення адміністративного судочинства.
Відповідно до ч. 3 ст. 30 КАС України справа, прийнята адміністративним судом до свого провадження з додержанням правил підсудності, повинна бути ним розглянута і в тому випадку, коли в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому адміністративному суду.
Згідно з пунктом дванадцятим розділу VII Перехідних положень КАС України від 03.10.2017 заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Таким чином, позовні заяви та справи, які надійшли та перебувають у провадженні суду, не підлягають передачі до іншого суду у зв'язку із набранням чинності КАС України у редакції від 03.10.2017 та встановлення нових правил розмежування юрисдикції окружних адміністративних судів та місцевих загальних судів.
Такі ж правові висновки викладені у листі Київського апеляційного адміністративного суду від 13.12.2017 № 01-08/8373/2017.
Відповідно до частини другої статті 241 КАС України процедурні питання, пов'язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.
Виходячи з викладеного, суд вважає за необхідне відмовити у прийнятті даної справи до провадження.
При прийнятті даного рішення судом враховуються положення частини першої статті 30 КАС України, згідно якої спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються, проте, порушення норм процесуального права є підставою для скасування рішення (ст. 308 КАС України).
Керуючись статтями 29, 30, 241 КАС України,-
у х в а л и в:
Відмовити у прийнятті до свого провадження адміністративної справи за позовом гр. ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору ТОВ «ЗАРАЗ -5», про визнання протиправним та скасування рішення від 26.04.2017 № 139.
Повернути матеріали адміністративної справи № 369/10040/17 до Києво-Святошинського районного суду Київської області.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Лапій С.М.