
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №1.380.2019.000338
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 лютого 2019 року
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Кухар Н.А.
секретар судового засідання Шавель М.М.
за участю:
представника позивача - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Головного територіального управління юстиції у Львівській області про визнання протиправним та скасування постанов,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Головного територіального управління юстиції у Львівській області та просить визнати протиправними та скасувати постанови про закінчення виконавчих проваджень, винесених 29 грудня 2018 року головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області Пушкар І.Є. у виконавчих провадженнях ВП № 57480685 та ВП №57480777 по виконанню судового рішення.
Ухвалою від 23 січня 2019 року відкрито спрощене позовне провадження з викликом сторін.
Позивач обґрунтовує свої позовні вимоги тим, що ГУ ПФУ у Львівській області лише виконано рішення суду в частині здійснення перерахунку пенсійних виплат та доплат, однак залишається невиконаним рішення суду щодо виплати доплат за період із 05.07.2017 по 31.12.2017 та із 01.01.2018 по 24.09.2018 в загальній сумі 16256,29 грн., а також виплата щомісячного розміру пенсії проводиться не в повному обсязі.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав, просив задоволити.
Відповідач відзив на позов не подав до суду, участь представника в судовому засіданні не забезпечив, належно повідомлений про день та час розгляду справи, про причини неявки суд не повідомив.
Заслухавши вступне слово представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 25 вересня 2018 року рішення Львівського окружного адміністративного суду від 09 липня 2018 року у справі № 813/1930/18 скасовано та прийнято нову постанову, якою частково задоволено позовні вимоги ОСОБА_2.
Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо проведення перерахунку основного розміру пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб виходячи із розміру 70%, та постанови Кабінету Міністрів України №355 Про підвищення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб від 23.04.2012 року, виходячи з розміру 80%, а не 89% суми грошового забезпечення ОСОБА_2
Зобов»язано здійснити ОСОБА_2 з 01.01.2018 року перерахунок основного розміру пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб виходячи із розміру 89% суми грошового забезпечення станом на 01.03.2018 року.
Зобов»язано здійснити ОСОБА_2 з 05.05.2017 року перерахунок основного розміру пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року №355 Про підвищення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб виходячи із розміру 89% суми грошового забезпечення станом на 01.04.2012 року.
Позовні вимоги про перерахунок пенсії, виходячи з розміру 89 % суми грошового забезпечення за період з 1 вересня 2012 року по 04 травня 2017 року залишено без розгляду.
Львівським окружним адміністративним судом 17.10.2018 р. видано два виконавчі листи, які подано позивачем для виконання у відділ примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області.
Постановою державного виконавця від 24.10.2018 відкрито виконавче провадження ВП №57480777 за виконавчим листом № 813/1930/18 щодо зобов»язання здійснити ОСОБА_2 з 05.05.2017 року перерахунок основного розміру пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року №355 Про підвищення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб виходячи із розміру 89% суми грошового забезпечення станом на 01.04.2012 року.
Постановою державного виконавця від 24.10.2018 відкрито виконавче провадження ВП №57480685 за виконавчим листом № 813/1930/18 щодо зобов»язання здійснити ОСОБА_2 з 01.01.2018 року перерахунок основного розміру пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб виходячи із розміру 89% суми грошового забезпечення станом на 01.03.2018 року.
Постановою державного виконавця від 29.12.2018 р. закінчено виконавче провадження ВП №57480777 згідно листа боржника від 08.11.2018 р., так як здійснено ОСОБА_2 з 05.05.2017 р. перерахунок основного розміру пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року №355 Про підвищення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб виходячи із розміру 89% суми грошового забезпечення станом на 01.04.2012 року, про що свідчать долучені копії розпоряджень про перерахунок пенсій від 08.11.2018, чим фактично виконано рішення згідно з виконавчим листом.
Постановою державного виконавця від 29.12.2018 р. закінчено виконавче провадження ВП №57480685 згідно листа боржника від 08.11.2018 р., так як здійснено ОСОБА_2 05.05.2017 р. перерахунок основного розміру пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року №355 Про підвищення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб виходячи із розміру 89% суми грошового забезпечення станом на 01.04.2012 року, про що свідчать долучені копії розпоряджень про перерахунок пенсій від 08.11.2018, чим фактично виконано рішення згідно з виконавчим листом.
Позивач не згідний з вищевказаними постановами та оскаржив їх до суду.
При вирішенні спору по суті суд виходив з такого.
Статтями 1, 2 Закону України "Про виконавче провадження" №1404-19 (далі - Закон №1404) дано визначення поняттю виконавчого провадження, відповідно до якого виконавче провадження - це завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів, тобто сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначає Закон України "Про виконавче провадження".
Відповідно до п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про виконавче провадження" підлягають примусовому виконанню рішення на підставі виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України.
Суб'єкт владних повноважень має діяти виключно в межах та у спосіб, що встановлені законом, оскільки він виконує державні функції, і лише держава шляхом законодавчого регулювання визначає його завдання, межі його повноважень та спосіб, у який він здійснює ці повноваження. Розширене тлумачення суб'єктом владних повноважень способів здійснення своїх повноважень не допускається.
Згідно з ч.1 ст.18 Закону України "Про виконавче провадження" виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Виконавець зобов'язаний здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом (п.1 ч.2 ст.18 вказаного Закону).
Відповідно до ч.1 ст.5 Закону України "Про виконавче провадження" примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюються Законом України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів"
Відповідно до п.9 ч.1 ст.39 Закону України "Про виконавче провадження" виконавче провадження підлягає закінченню у разі фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом.
Як вбачається із листа ГУ ПФУ у Львівській області на виконання рішення суду проведено розрахунок доплати максимального розміру підвищення за період з 05.05.2017 р по 31.12.2017 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року №355 Про підвищення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб виходячи із розміру 89% суми грошового забезпечення станом на 01.04.2012 року та проведено розрахунок доплати з 01.01.2018 року по 24.09.2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб виходячи із розміру 89% суми грошового забезпечення станом на 01.03.2018 року в сумі 16256,59 грн.
Дані обставини підтверджено розрахунками від 08.11.2018 р. та довідкою про перерахунок пенсії від 08.11.2018 р.
Отже, судом встановлено, що рішення суду виконано в повному обсязі.
Суд вважає необґрунтованими пояснення представника позивача щодо не виконання рішення суду в частині невиплати йому вказаних сум, а також щодо виплати щомісячного розміру пенсії позивачу у неповному обсязі, так як постановою Львівського апеляційного адміністративного суду не зобов»язувалось ГУ ПФУ у Львівській області провести виплату перерахованих сум.
Суд звертає увагу відповідача щодо того, що у постанові від 29.12.2018 р. про закінчення виконавчого провадження ВП №57480685 зазначено щодо здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_2 з 05.05.2017 р. на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року №355, однак виконавче провадження було відкрито за зобов»язанням здійснити ОСОБА_2 з 01.01.2018 року перерахунок основного розміру пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб виходячи із розміру 89% суми грошового забезпечення станом на 01.03.2018 року, інформація щодо здійснення перерахунку в цій частині у постанові відсутня.
Суд вважає, що допущена державним виконавцем описка у постанові про закінчення виконавчого провадження не може бути підставою для її скасування, так як в судовому засіданні встановлено повне виконання рішення суду ГУ ПФУ у Львівській області.
Виходячи з вищенаведеного, суд прийшов до висновку, що відповідачем оскаржувані постанови винесені у відповідності до норм чинного законодавства.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.78 вказаного Кодексу.
Згідно зі ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
На думку суду, позивачем не надано доказів в обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються його позовні вимоги, а судом встановлено, що відповідач діяв з урахуванням вимог встановлених ч.2 ст.19 Конституції України та вимог законодавства України.
Таким чином, оскаржені постанови є такими, що прийняті державним виконавцем на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачений законом.
З врахуванням викладеного, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позову.
Керуючись ст.ст. 72, 73, 242-246, 250, 271, 287 КАС України, суд, -
в и р і ш и в :
у задоволенні позову ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , іпн НОМЕР_1) до Головного територіального управління юстиції у Львівській області ( 79000 м.Львів, пл..Шашкевича,1, код ЄДРПОУ 34942940) про визнання протиправним та скасування постанов - відмовити повністю.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення із врахуванням п.п.15.5 п.15 Розділу VII Перехідні положення КАС України.
Суддя Кухар Н.А.