
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
06 лютого 2019 рокуСєвєродонецькСправа № 360/27/19
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю “Іннерсел” про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
02 січня 2019 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДФС у Луганській області (далі –позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю “Іннерсел” (далі-відповідач) в якому позивач просить суд стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю “Іннерсел” до бюджету кошти у всіх банках, що його обслуговують, та з рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, для погашення податкового боргу з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в сумі 12724,37 грн.
В обґрунтуванням позовних вимог позивач зазначає, що позивачем проведено перевірку своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків корегування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за грудень 2017 року.
Перевіркою встановлено порушення відповідачем граничних строків реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначених пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, а саме:
- податкової накладної № 18 від 12.12.2017 на суму 20700,00 грн з датою її реєстрації 02.01.2018 - 2 дні затримки реєстрації; податкової накладної № 123 від 11.12.2017 на суму 33333,33 грн з датою її реєстрації 05.01.2018 - 5 днів затримки реєстрації; податкової накладної № 124 від 11.12.2017 на суму 33333,33 грн з датою її реєстрації - 6 днів затримки реєстрації; податкової накладної № 125 від 11.12.2017 на суму 26367,07 грн з датою її реєстрації 08.01.2018 - 8 днів затримки реєстрації.
Встановлено порушення своєчасної реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідачем і під час проведення відповідної камеральної перевірки за березень 2018 року, червень 2018 року, про що складено акт від 02.08.2018 № 3445/12-32-12-06/41718677, зокрема: податкову накладну № 350 від 13.03.2018 на суму 2400,00 грн зареєстровано 06.04.2018 (6 днів затримки реєстрації); податкову накладну № 6015 від 01.06.2018 на суму 11110,00 грн зареєстровано 09.07.2018 (кількість днів затримки - 9).
У зв’язку зі порушення граничних строків реєстрації податкових накладних Головним управлінням ДФС у Луганській області прийнято податкові повідомлення-рішення форми “Н”: від 26.04.2018 № НОМЕР_1, яким до ТОВ “Іннерсел” застосовано штрафні (фінансові) санкції на підставі п. 120-1.1 ст. 120-1 ПК України в розмірі 10% від суми податку на додану вартість, зазначених в податкових накладних, на суму 11373,73 грн та від 11.08.2018 № НОМЕР_2, яким застосовано штраф в розмірі 1351,00 грн, що також становить 10% від суми податку на додану вартість, визначених податковими накладними.
Таким чином, загальна сума застосованих до ТОВ “Іннерсел” штрафних санкцій складає 12724,37 грн. (11373,37 грн + 1351,00 грн).
У зв’язку з непогашенням податкового боргу Головним управлінням ДФС у Луганській області сформовано податкову вимогу форми “Ю” № 14649-17 від 19.07.2018 на суму 11373,37 грн, яку направлено поштою з рекомендованим повідомленням про вручення на адресу відповідача. Враховуючи те, що заходи з погашення податкового боргу, які були здійснені податковими органами не дали позитивного результату, борг добровільно платником податків не сплачено, позивач звернувся до суду.
Ухвалою суду від 08.01.2019 про відкриття провадження в адміністративній справі суд вирішив розглядати дану справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (арк. спр. 1-2).
Ухвалу суду про відкриття провадження у справі від 08.01.2019 направлено на адресу відповідача, (арк.спр. 35) в свою чергу відповідач не надав до суду відзиву на позов та доказів на підтвердження або спростування обставин, зазначених у позові.
Представник позивача, на виконання вимог ухвали суду від 08.01.2019 надав до суду, витяг з інтегрованої картки платника податку відповідача податку на додану вартість (арк.спр. 40-42).
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), судом встановлено таке.
Товариство з обмеженою відповідальністю “Іннерсел”, ідентифікаційний код 41718677, місцезнаходження: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вулиця Маяковського, буд. 8) зареєстровано як юридичну особу Сєвєродонецькою міською радою 08.11.2017, про що зроблено запис за № 13831020000004839 з 08.11.2017 перебуває як платник податків на обліку в Державній податковій інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області, є платником податку на додану вартість (арк.спр. 10-13).
05 березня 2018 року головним державним ревізором-інспектором відділу камеральних перевірок податкової звітності території обслуговування ДПІ у м. Сєвєродонецьку, Луганської ОДПІ, Словяносербської ОДПІ управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у Луганській області на підставі підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20, пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «Іннерсел» з питань своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за грудень 2017 року, за результатами якої складено відповідний акт перевірки № 545/12-32-12-06/41718677 від 05.03.2018 (арк.спр. 20-21).
В акті перевірки зафіксовано порушення відповідачем граничних строків реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначених пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, а саме: - податкової накладної № 18 від 12.12.2017 на суму 20700,00 грн з датою її реєстрації 02.01.2018 - 2 дні затримки реєстрації; податкової накладної № 123 від 11.12.2017 на суму 33333,33 грн з датою її реєстрації 05.01.2018 - 5 днів затримки реєстрації; податкової накладної № 124 від 11.12.2017 на суму 33333,33 грн з датою її реєстрації 06.01.2018 - 6 днів затримки реєстрації; податкової накладної № 125 від 11.12.2017 на суму 26367,07 грн з датою її реєстрації 08.01.2018 - 8 днів затримки реєстрації.
За результатами перевірки податковим органом прийнято податкове повідомлення – рішення форми «Н» від 26.04.2018 № НОМЕР_1, яким до ТОВ «Іннерсел» застосовано штрафні (фінансові) санкції на підставі п.120-1.1 ст.120-1 ПК України в розмірі 10% від суми податку на додану вартість, зазначених в податкових накладних, на суму 11373,37 грн.; (арк.спр. 25).
Також, податковим органом 02 серпня 2018 року проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «Іннерсел» з питань своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за березень 2018 року, червень 2018 за результатами якої складено відповідний акт перевірки № 3445/12-32-12-06/41718677 в якому зафіксовано порушення щодо своєчасної реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідачем № 350 від 13.03.2018 на суму 2400,00 грн зареєстровано 06.04.2018 (6 днів затримки реєстрації); - податкову накладну № 6015 від 01.06.2018 на суму 11110,00 грн зареєстровано 09.07.2018 (кількість днів затримки - 9). (арк.спр. 23).
За результатами перевірки податковим органом прийнято податкове повідомлення – рішення форми «Н» від 11.08.2018 № НОМЕР_2, яким до відповідача застосовано штраф в розмірі 1351,00 грн, що також становить 10% від суми податку на додану вартість, визначених податковими накладними (арк.спр. 27-28).
Вищенаведені акти камеральних перевірок, податкові повідомлення-рішення були спрямовані на адресу відповідача засобами поштового зв’язку рекомендованими листами, проте їх було повернуто до податкового органу через неможливість вручення з відміткою «із закінченням терміну зберігання». Відповідно до вимог ст. 58 Податкового кодексу України вони вважаються врученими. (арк.спр. 22, 24, 26, 29).
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов’язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов’язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Цим Кодексом визначаються функції та правові основи діяльності контролюючих органів, визначених пунктом 41.1 статті 41 цього Кодексу, та центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Відповідно до статті 14 Податкового кодексу України:
грошове зобов’язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов’язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв’язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);
податкове зобов’язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);
пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми грошових зобов’язань у встановлених цим Кодексом випадках та не сплачена у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1);
податковий борг - сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 14.1.175 пункту 14.1).
штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1).
Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).
Згідно з пунктом 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 цього Кодекс у, тягнуть за собою накладення на платників податку на додану вартість, на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі 10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів.
Відповідно до п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення. крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. Правом оскарження податкових повідомлень-рішень відповідач не скористався, отже, сума, визначена в повідомленнях-рішеннях є узгодженою, що, в свою чергу, через її несплату ТОВ «Іннерсел» в установлені строки, набула статусу податкового боргу у відповідності до підп. 14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України. У разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган, у відповідності до вимог п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України, надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Згідно з п.59.5 ст.59 Податкового кодексу України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
На виконання вказаних положень Податкового кодексу України Головним управлінням ДФС у Луганській області надіслало на адресу відповідача податкову вимогу форми «Ю» № 14649-17 від 19.07.2018 на суму 11373,37 грн. рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення та вимога вважається отриманою відповідачем відповідно до п.п. 58.3 ст.58 ПКУ (арк.спр. 18-19).
Сторонами до суду не надано доказів оскарження зазначеної податкової вимоги.
Відповідачем не сплачено суму податкового боргу, що підтверджується розрахунком податкового боргу (арк.спр. 14), витягом з інтегрованої картки платника податку з ПДВ (арк.спр. 15-17, 41-42).
Згідно п. 95.1 статті 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Підпунктом 95.1, 95.2 статті 95 Податкового кодексу України визначено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Підпунктом 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 ПКУ передбачено, що органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Внаслідок того, що відповідачем на дату судового розгляду справи податковий борг з податку на додану вартість добровільно не сплачено, суд вважає позовні вимоги про стягнення з відповідача суми податкового боргу з податку на додану вартість в загальному розмірі 12724,37 грн обґрунтованими, доведеними і такими, що належать задоволенню в повному обсязі.
Розподіл судових витрат судом не здійснюється, оскільки відповідно до частини четвертої статті 139 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 2, 9,139, 241-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Головного управління ДФС у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю “Іннерсел” про стягнення податкової заборгованості-задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Іннерсел» (код ЄДРПОУ 41718677, адреса: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вулиця Маяковського, будинок 8) до державного бюджету кошти у всіх банках, що його обслуговують, та з рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, для погашення податкового боргу з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в сумі 12724,37 грн (дванадцять тисяч сімсот двадцять чотири грн. 37 коп.) на р/р 31116029012080, код платежу 14060100, отримувач - УК у м. Сєвєродонецьку, ОКПО 37944909, МФО 899998, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП).
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або справа розглянута в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя ОСОБА_1