
Справа № 390/118/19
Провадження №3/390/70/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.02.2019 року Кіровоградський районний суд Кіровоградської області у складі:
головуючого – судді Гершкул І.М.,
при секретарі Магомедовій А.С.,
за участю:
прокурора Солопова В.Ю.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Кропивницький справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, в.о. начальника відділу загально-організаційної, інформаційної роботи, документообігу та з соціальних питань Катеринівської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, раніше не притягувався до адміністративної відповідальності,
за ст.172-6 ч.1 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 будучи станом на 01.01.2018 року в.о. начальника відділу загально-організаційної, інформаційної роботи, документообігу та з соціальних питань Катеринівської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області, а відповідно суб’єктом декларування згідно статті 3 частини 1 пункту 1 підпункту «в» Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно (до 01.04.2018 року включно) подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а саме 29.12.2018 року, чим порушено вимоги ст.45 ч.1 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинено адміністративне правопорушення, передбачене ст.172-6 ч.1 КУпАП.
Прокурор у судовому засіданні висловився про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення та просив призначити стягнення у межах санкції статті.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 вину визнав і пояснив, що порушення допущено через недосконале знання законодавства.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вину ОСОБА_1 доведено та дії кваліфіковано правильно, виходячи з таких підстав.
Відповідно ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єкти декларування – особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Згідно ст.3 ч.1 п.1 п.п. «в» Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.
Стаття 45 частина 1 Закону України «Про запобігання корупції» передбачає, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Пунктом 6 розділу ІІ Закону України №1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» від 23.03.2017 року розділ XIII «Прикінцеві положення» доповнено пунктом 5-1 такого змісту: «5-1. Продовжити до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше».
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №2 від 10.06.2016 року визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи: 1) перший етап – з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб’єктів декларування: щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці; 2) другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Відповідальність за ст.172-6 ч.1 КУпАП настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Судом встановлено, що розпорядженням №2/к від 22.11.2017 року прийнято ОСОБА_1 на посаду в.о. начальника відділу загально-організаційної, інформаційної роботи, документообігу та з соціальних питань Катеринівської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області з 22.11.2017 року по Трудовому договору на виконання робіт до проведення конкурсу на заміщення вакантної посади начальника відділу загально-організаційної, інформаційної роботи, документообігу та з соціальних питань (а.с.18-21). ОСОБА_1 ознайомлено з посадовою інструкцією начальника відділу загально-організаційної, інформаційної роботи, документообігу та з соціальних питань, де зокрема зазначено про необхідність виконання вимог Закону України «Про боротьбу з корупцією» (а.с.22). Довідка про доходи №1427 від 26.12.2018 року, яку видано виконавчим комітетом Катеринівської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області, свідчить, що ОСОБА_1 перебуваючи на посаді в.о. начальника відділу загально-організаційної, інформаційної роботи, документообігу та з соціальних питань отримав дохід у період із листопада 2017 року по листопад 2018 року без урахування аліментів 121109,45 грн. (а.с.23). ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік до Єдиного державного реєстру декларацій 29.12.2018 року. (а.с.13). Будь-які матеріали, що свідчать про наявність поважних причин, які позбавляли можливості ОСОБА_1 вчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, матеріали справи не містять та ОСОБА_1 суду не надано.
Таким чином, дослідивши та проаналізувавши матеріали, суд вважає, що вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, доведено та дії кваліфіковано правильно, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Призначаючи адміністративне стягнення суд, виходячи з положень ст.33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність. Зокрема, ОСОБА_1 вину визнав, раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, а тому суд вважає необхідним застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись ст.ст.33, 38, 172-6, 279-280, 283 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, та призначити стягнення у виді штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 гривень.
Реквізити для сплати штрафу: отримувач коштів УК у Кіровогр.р-ні/Кіровогр.р-н/21081100; банк отримувача Казначейство України; МФО 899998; рахунок №31119106011194; код бюджетної класифікації 21081100; код за ЄДРПОУ 38036997.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 384 грн. 20 коп.
Реквізити для сплати судового збору: стягувач Державна судова адміністрація України (вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601), код ЄДРПОУ 37993783, рахунок №31211256026001, отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу – судовий збір, адміністративне правопорушення (ОСОБА_1Ю.), Кіровоградський районний суд Кіровоградської області.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Кропивницького апеляційного суду через Кіровоградський районний суд Кіровоградської області.
Суддя Кіровоградського районного суду
Кіровоградської області ОСОБА_2