
Справа № 390/117/19
Провадження №3/390/69/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.02.2019 року Кіровоградський районний суд Кіровоградської області у складі:
головуючого – судді Гершкул І.М.,
при секретарі Магомедовій А.С.,
за участю:
прокурора Солопова В.Ю.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Кропивницький справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українки, громадянки України, в.о. начальника відділу освіти, культури, спорту, туризму, охорони культурної спадщини та праці Катеринівської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності,
за ст.172-6 ч.1 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 будучи станом на 01.01.2018 року в.о. начальника відділу освіти, культури, спорту, туризму, охорони культурної спадщини та праці Катеринівської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області, а відповідно суб’єктом декларування згідно статті 3 частини 1 пункту 1 підпункту «в» Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно (до 01.04.2018 року включно) подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а саме 23.12.2018 року, чим порушено вимоги ст.45 ч.1 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинено адміністративне правопорушення, передбачене ст.172-6 ч.1 КУпАП.
Прокурор у судовому засіданні висловився про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення та просив призначити стягнення у межах санкції статті.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 вину визнала та пояснила, що порушення допущено через недосконале знання законодавства.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вину ОСОБА_1 доведено та дії кваліфіковано правильно, виходячи з таких підстав.
Відповідно ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єкти декларування – особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Згідно ст.3 ч.1 п.1 п.п. «в» Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.
Стаття 45 частина 1 Закону України «Про запобігання корупції» передбачає, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Пунктом 6 розділу ІІ Закону України №1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» від 23.03.2017 року, розділ XIII «Прикінцеві положення» доповнено пунктом 5-1 такого змісту: «5-1. Продовжити до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше».
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №2 від 10.06.2016 року, визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи: 1) перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб’єктів декларування: щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці; 2) другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Відповідальність за ст.172-6 ч.1 КУпАП настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Судом встановлено, що розпорядженням №6/к від 23.11.2017 року прийнято ОСОБА_1 на посаду в.о. начальника відділу освіти, культури, спорту, туризму, охорони культурної спадщини та праці Катеринівської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області з 24.11.2017 року по Трудовому договору на виконання обов’язків до проведення конкурсу на заміщення вакантної посади начальника відділу освіти, культури, спорту, туризму, охорони культурної спадщини та праці (а.с.18-21). ОСОБА_1 ознайомлено з посадовою інструкцією начальника відділу освіти, культури, спорту, туризму, охорони культурної спадщини та праці, де зазначено про необхідність знання положень Закону України «Про запобігання корупції» (а.с.22-23). Довідка про доходи №1428 від 26.12.2018 року, яку видано виконавчим комітетом Катеринівської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області, свідчить, що перебуваючи на посаді в.о. начальника відділу освіти, культури, спорту, туризму, охорони культурної спадщини та праці ОСОБА_1 отримала дохід у період із листопада 2017 року по листопад 2018 року без урахування аліментів 132778,19 грн. (а.с.24). ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік до Єдиного державного реєстру декларацій 23.12.2018 року (а.с.13). Будь-які матеріали, що свідчать про наявність поважних причин, які позбавляли можливості ОСОБА_1 вчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, матеріали справи не містять та ОСОБА_1 суду не надано.
Таким чином, дослідивши та проаналізувавши матеріали, суд вважає, що вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, доведено та дії кваліфіковано правильно, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Призначаючи адміністративне стягнення суд, виходячи з положень ст.33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність. Зокрема, ОСОБА_1 вину визнала, раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності, а тому суд вважає необхідним застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись ст.ст.33, 38, 172-6, 279-280, 283 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, та призначити стягнення у виді штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 гривень.
Реквізити для сплати штрафу: отримувач коштів УК у Кіровогр.р-ні./Кіровогр.р-н/21081100; банк отримувача Казначейство України; МФО 899998; рахунок №31119106011194; код бюджетної класифікації 21081100; код за ЄДРПОУ 38036997.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 384 грн. 20 коп.
Реквізити для сплати судового збору: стягувач Державна судова адміністрація України (вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601), код ЄДРПОУ 37993783, рахунок №31211256026001, отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу – судовий збір, адміністративне правопорушення (ОСОБА_1С.), Кіровоградський районний суд Кіровоградської області.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Кропивницького апеляційного суду через Кіровоградський районний суд Кіровоградської області.
Суддя Кіровоградського районного суду
Кіровоградської області ОСОБА_2