
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 лютого 2019 р. Справа № 818/2100/17
Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Соколова В.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Голови ліквідаційної комісії управління міністерства внутрішніх справ України в Сумській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1.) звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Голови ліквідаційної комісії управління міністерства внутрішніх справ України в Сумській області (далі по тексту - відповідач), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області (далі по тексту - третя особа, ГУ ПФУ в Сумській області), в якому просить:
1. Визнати протиправними дії Голови Ліквідаційної комісії Головного Управління МВС України в Сумській області щодо не включення в довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії пенсіонера ОСОБА_1 надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 81% розмірі та зменшення у відсотковому (з 48,20% до 2,36%), як додаткових видів грошового забезпечення що були зазначені в Довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.04.2012, виданої УМВС України в Сумській обл. № 11/653-1503 від 11.06.2012 та враховувалися при обчисленні пенсії;
2. Зобов'язати Голову Ліквідаційної комісії Головного Управління МВС України в Сумській області виготовити на направити до ГУ ПФУ в Сумській області нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.01.2016 пенсіонера ОСОБА_1 з повною реальною інформацією за формою, передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393», з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах:
- посадовий оклад - начальник сектору, що не входить до складу відділу відповідно до датку № 7 до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 схеми посадових окладів поліцейських управлінь, відділів (відділень) поліції - 2950,00 грн.;
- оклад за спеціальним званням майор міліції - майор поліції відповідно до датку № 1 до цієї ж постанови схеми окладів поліцейських за спеціальним званням майор поліції - 2000,00 грн.;
- надбавка за вислугу років - стаж служби в поліції згідно додатку № 11 до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 від 22 до 25 років - складає 45% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням - 2227,50 грн.;
- встановлена відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.04.2012, надбавка за виконання особливо важливих завдань встановлена мені в розмірі - 81% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років - 5813,78 грн.;
- встановлена відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.04.2012, премія в розмірі - 48,20% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням, надбавки за вислугу років та надбавки за виконання особливо важливих завдань - 6261,79 грн.
Всього: 19253,07 грн.
Свої вимоги позивач мотивує тим, що з метою перерахунку раніше призначеної пенсії, відповідач склав та направив до ГУ ПФУ в Сумській області довідку від 26.05.2017 №11/146-127 (2394) про розмір грошового забезпечення, в яку не включив надбавку за виконання особливо важливих завдань у розмірі 81% та зменшив розмір премії з 48,20% до 2,36%, чим порушив його конституційні права та гарантії на належний соціальний захист. На переконання позивача, бездіяльність відповідача щодо відмови у виготовленні нової довідки про розмір грошового забезпечення, з урахуванням всіх її складових, передбачених чинним законодавством, є протиправною, оскільки дотримані всі вимоги встановлені законодавством для здійснення таких дій.
Ухвалою суду від 22.12.2017 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, розгляд проводиться за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Відповідач у відзиві на позовну заяву з позовними вимогами не погодився (а.с.22-25) та зазначив, що на підставі п. 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, для перерахунку пенсій враховується, зокрема, інші щомісячні надбавки, доплати, підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію. Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються. Отже, довідка про грошове забезпечення для перерахунку пенсії позивача, виготовлена Ліквідаційною комісією УМВС України в Сумській області у відповідності до вимог законодавства.
У відповіді на відзив (а.с.28-29) позивач зазначив, що бездіяльність відповідача полягає саме у невключенні в довідку надбавки за виконання особливо важливих завдань у розмірі 81% та зменшенні премії до 2,36%, тоді як у довідці за 2012 рік її розмір складав 48,20%. Вважає, що відповідач повинен був змінити тільки конкретні розміри посадового окладу, окладу за спеціальним званням та відсотковий розмір надбавки за вислугу років, а розміри надбавки за виконання особливо важливих завдань та премія повинні були залишитись у тому ж розмірі що і до перерахунку.
Ухвалою суду від 22.01.2018 призначено судове засідання.
Ухвалою суду від 07.02.2018 провадження у справі було зупинено до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у зразковій справі № 802/2196/17-а (Пз/9901/1/18).
Ухвалою суду від 27.12.2018 провадження у справі поновлено, її розгляд проводиться в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін. Розгляд справи призначено на 05.02.2019.
У судове засідання сторони не з'явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, представник відповідача подав до суду клопотання про розгляд справи без його участі (а.с.55).
Відповідно до ч. 1 ст. 205 КАС України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
За приписами ч. 9 ст. 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Згідно з ч. 4 ст. 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, з огляду на наступне.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 18.08.2011 отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Відповідно до матеріалів справи розмір пенсії, призначений після звільнення, розрахований із грошового забезпечення, до складу якого включені: посадовий оклад, оклад за військове звання, надбавка за вислугу років, середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення, у тому числі: надбавка за виконання особливо важливих завдань, премія.
Наприкінці 2017 року позивачу стало відомо, що є підстави для перерахунку його пенсії, у зв'язку з чим він звернувся до відповідача з проханням підготувати та направити до ГУ ПФУ в Сумській області нову довідку про розмір грошового забезпечення з повного реальною інформацією згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення.
Відповідно до листа-відповіді від 14.12.2018 №33/Л-217пн відмовлено в підготовці нової довідки, з мотивуванням відсутності законних підстав для внесення відповідних змін (а.с.14).
Надаючи правову оцінку матеріалам справи, суд виходить з наступного.
07.11.2015 набрав законної сили Закон України "Про Національну Поліцію" № 580-VІІІ від 02.07.2015, а Постановою КМУ від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" було встановлено та підвищено грошове забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але більшим за розміром.
29.12.2015 набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" № 900-VІІІ від 23.12.2015, про внесення змін до Закону№2262-ХІІ в частині надання з 01.01.2016 пенсіонерам МВС (міліції) права на перерахунок та отримання пенсії з урахуванням грошового забезпечення у розмірах встановлених для поліцейських.
Статтю 63 цього ж Закону доповнено частиною третьою, у якій вказано, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Таким чином, з 29.12.2015, пенсіонери МВС (міліції) набули права на перерахунок пенсії з урахуванням грошового забезпечення у розмірах встановлених для поліцейських.
Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону №2262-ХІІ (із змінами) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за вказаним Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч. 2 ст. 51 цього Закону.
Як було зазначено вище, на виконання норм цього Закону головою Ліквідаційної комісії УМВС України в Сумській області виготовлено та направлено до ГУ ПФУ в Сумській області за вих. №11/146-127 (2394) від 26.05.2017 довідку про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку його пенсії (а.с.13).
Суд не може погодитись з доводами позивача щодо протиправності дій відповідача в частині складання довідки про грошове забезпечення №11/146-127 (2394) від 26.05.2017 та наявності бездіяльності в частині виготовлення нової довідки, з огляду на наступне.
На виконання ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частина 2 статті 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" передбачає, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.
З урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 (набрала чинності 02 грудня 2015 року), у позивача виникло право на перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року.
Згідно з частинами 3, 4 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (у редакції, чинній на момент виникнення права на перерахунок пенсії) перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Як вбачається з матеріалів справи, головою Ліквідаційної комісії МВС України в Сумській області було надіслано до ГУ ПФУ в Сумській області довідку №11/146-127 (2394) від 26.05.2017 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 (а.с.13).
З указаної довідки суд встановив, що позивачу при визначенні розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії враховано: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням, надбавка за стаж служби, премія.
Разом з тим, у позовній заяві позивач просить суд зобов'язати Голову Ліквідаційної комісії УМВС України в Сумській області виготовити та направити до ГУ ПФУ в Сумській області нову довідку про розмір його грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.01.2016 з повною реальною інформацією за формою, передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393", з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2950,00 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням майор поліції - 2000,00 грн.; надбавка за вислугу років - стаж служби (45 %) - 2227,50 грн.; надбавка за виконання особливо важливих завдань (81 %) - 5813,78 грн.; премія (48,20%) - 6261,79 грн.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 (далі - Порядок № 45; в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Відповідно до абзацу 7 пункту 5 Порядку № 45 додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
Згідно з п. 2 Порядку № 45 на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Пунктом 3 Порядку № 45 визначено, що на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Відповідно до абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій, інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Таким чином, на Міністерство внутрішніх справ України покладено обов'язок інформувати безпосередньо Пенсійний фонд України про виникнення підстав для перерахунку пенсії певному колу осіб, а не щодо конкретного пенсіонера органів внутрішніх справ.
Матеріали справи свідчать, що у травні 2017 року Управлінням Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області було надіслано до ГУ ПФУ в Сумській області довідку №11/146-127 (2394) від 26.05.2017 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ".
Отже, Управлінням Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області було виконано вимоги Порядку № 45 шляхом направлення до ГУ ПФУ в Сумській області відповідного повідомлення про перерахунок пенсії, у тому числі і позивача.
Щодо розміру надбавок та премій, то відповідно до абзацу 7 пункту 5 Порядку № 45 додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
Так, відповідно до п. 5 Постанови Кабінету міністрів України від 11.11.15 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", для поліцейських підлягають виплаті:
1) надбавку за стаж служби в поліції в розмірах згідно з додатком 11;
2) надбавку за виконання функцій державного експерта з питань таємниць та надбавку за службу в умовах режимних обмежень - у розмірах та порядку, визначених законодавством;
3) доплату за службу в нічний час - у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час;
4) надбавку за безперервний стаж на шифрувальній роботі - у розмірі до 20 відсотків посадового окладу. Надбавка виплачується особам, які безпосередньо зайняті на шифрувальній роботі;
5) доплату за науковий ступінь кандидата або доктора наук з відповідної спеціальності, якщо діяльність за профілем відповідає науковому ступеню, - у розмірі відповідно 5 і 10 відсотків посадового окладу.
За наявності двох наукових ступенів доплата встановлюється за одним (вищим) науковим ступенем;
6) доплату за вчене звання у разі, коли особа займає посаду, що пов'язана з педагогічною або науковою діяльністю, і має вчене звання доцента (старшого наукового співробітника), - у розмірі 5, професора - 10 відсотків посадового окладу.
За наявності двох або більше вчених звань доплата встановлюється за одним (вищим) званням;
7) надбавку за почесне звання "заслужений" - у розмірі 10 відсотків посадового окладу.
Надбавка за почесне звання "заслужений" виплачується, коли виконання поліцейськими службових обов'язків згідно з посадами збігається за профілем з почесним званням;
8) підвищення на 25 відсотків посадових окладів курсантам за відмінне навчання або отримання відповідної кількості балів за шкалою ECTS за результатами екзаменаційної сесії.
В зазначеному переліку виплат для поліцейських надбавка за виконання особливо важливих завдань відсутня. Відтак, даний вид грошового забезпечення не підлягає включенню в довідку для перерахунку пенсії.
Розмір премії для перерахунку пенсій враховується у середньому розмірі, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою. Такий висновок ґрунтується на положеннях абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій, відповідно до якого для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Суд встановив, що Міністерство внутрішніх справ України листом від 20 квітня 2017 року № 5551/05/22-2017 «Про окремі питання підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсій» головам ліквідаційних комісій ГУМВС, УМВС України в АРК, областях, містах Києві та Севастополі доведено до відома інформацію про середні розміри надбавок та премії, що фактично сплачені за грудень 2015 року.
Отже, вказаний відповідачем розмір премії 2,36% є середнім розміром, що фактично виплачено за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою, що узгоджується зі змістом абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій, у зв'язку з чим підстав для врахування премії у розмірі 48,2%, як зазначає позивач, немає.
Вказана правова позиція висловлена Верховним Судом у складі колегії Касаційного адміністративного у Рішенні від 12 березня 2018 року № Пз/9901/1/18 (зразкова справа №802/2196/17-а), залишеного без змін Рішенням Великої палати Верховного Суду від 12 грудня 2018 року.
Висновки Верховного Суду у цій зразковій справі належить застосовувати в адміністративних справах щодо звернення пенсіонерів органів внутрішніх справ, яким призначено пенсію згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ", до суду з позовами щодо виготовлення та направлення до органів Пенсійного фонду України нової довідки про розмір грошового забезпечення із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення.
З огляду на викладені вище обставини, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 262-263, 295 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Голови ліквідаційної комісії управління міністерства внутрішніх справ України в Сумській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання протиправними дії щодо не включення в довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії пенсіонера ОСОБА_1 надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 81% розмірі та зменшення у відсотковому (з 48,20% до 2,36%), як додаткових видів грошового забезпечення що були зазначені в Довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.04.2012, виданої УМВС України в Сумській області № 11/653-1503 від 11.06.2012 та враховувалися при обчисленні пенсії; зобов'язання виготовити на направити до ГУ ПФУ в Сумській області нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії - відмовити за необґрунтованістю.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя В.М. Соколов