Рішення № 79633037, 30.01.2019, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.01.2019
Номер справи
480/4133/18
Номер документу
79633037
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 січня 2019 р. Справа № 480/4133/18

Сумський окружний адміністративний суд у складі судді Воловика С.В., розглянувши в письмовому провадженні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/4133/18 за позовом ОСОБА_1 до Пенсійного фонду України, третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1.) звернувся з позовною заявою до Пенсійного фонду України (далі по тексту - відповідач, ПФУ), третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області, в якій просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо не направлення повідомлення про зміни у грошовому забезпеченні у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку;

- зобов'язати відповідача направити повідомлення про зміни грошового забезпечення у п'ятиденний строк своїм головні управління в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.

Позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтовує наступним. Позивач проходив службу в управлінні Державного департаменту України з питань виконання покарань, після звільнення з якої, 15 червня 2010 року йому була призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №1036 від 28.12.2016 до Схеми посадових окладів (додаток 21) осіб начальницького складу апаратів управлінь (відділів) Державної пенітенціарної служби в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Київській області, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1294 від 07.11.2007, внесені зміни, посадові оклади збільшені. У зв'язку з цим, у ОСОБА_1 виникло право на перерахунок призначеної пенсії з 01.01.2017.

Оскільки фактично такий перерахунок не здійснювався, позивач неодноразово звертався до Міністерства юстиції України, Державної пенітенціарної служби України (ДПтС) та Північно-Східного управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції з проханням надати довідку про грошове забезпечення для здійснення перерахунку пенсії, а також до Пенсійного фонду України та Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області з вимогою провести такий перерахунок. Втім, вказані звернення залишились без задоволення, а пенсія - не перерахованою.

Позивач вважає, що на виконання визначеного законодавством порядку проведення перерахунку пенсій, протягом п'ятиденного строку з моменту надходження інформації від державних органів про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій, ПФУ зобов'язане було направити своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі повідомлення про зміни у грошовому забезпеченні та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.

Не направлення згаданого повідомлення, на переконання ОСОБА_1 є протиправним, у зв'язку з чим, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Ухвалою суду від 09.11.2018 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі №480/4133/18, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

Пенсійний фонд України з позовними вимогами не погодився, у відзиві на позовну заяву зазначив, що ним вчинялися дії щодо проведення перерахунку пенсій у зв'язку з набранням чинності Постановою КМУ від 28.12.2016 р. № 1036, зокрема, направлявся запит до Міністерства соціальної політики України, у відповідь на який було повідомлено, що згадана Постанова № 1036 від 28.12.2016 не визначає умови, порядок та розміри перерахунку пенсій у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення. Ці роз'яснення, в свою чергу, направлялись головним управлінням в областях та м. Києві для врахування в роботі.

Наведені обставини, на думку відповідача, свідчать про відсутність його протиправної бездіяльності та необгрунтованість позовних вимог.

Крім того, ПФУ звернув увагу суду на те, що ОСОБА_1 проведений перерахунок пенсії відповідно до Постанови КМУ № 103 від 21.02.2018, у зв'язку з прийняттям 30.08.2017 Постанови № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», а також на те, що позивачем пропущений строк звернення до суду.

З метою повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи, а також беручи до уваги необхідність витребування додаткових доказів, Ухвалою суду від 10.12.2018, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін, у зв'язку з чим на 03.01.2019 о 11 год. 00 хв. призначено судове засідання.

Ухвалою суду від 03.01.2019, занесеною до протоколу, розгляд справи відкладено на 30.01.2019 о 12 год. 00 хв., зобов'язано відповідача надати суду, відомості щодо отримання від державних органів повідомлення про підстави перерахунку пенсій у зв'язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1036 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294".

В судове засідання 30.01.2019 позивач, належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи (а.с. 63) не прибув, надав суду заяву про розгляд справи у порядку письмового провадження (а.с. 85).

Представник відповідача, належним чином повідомленого про час та місце розгляду справи, в судове засідання також не прибув, надав до суду заяву про розгляд справи без його участі та, на виконання ухвали суду від 03.01.2019, витребувані документи (а.с. 78-83).

Представник третьої особи, належним чином повідомленої про час та місце розгляду справи, в судове засідання не прибув, про причини неприбуття суд не повідомив.

Згідно з ч. 1 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті. Частиною 9 цієї статті встановлено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

На виконання вимог ч. 13 ст. 10 та ч. 1 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою відео- та (або) звукозаписувального технічного засобу в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється (ч. 4 ст. 229 КАС України).

Таким чином, враховуючи наведені обставини, фіксування судового засідання по справі не здійснювалось, справа розглянута в письмовому провадженні.

Дослідивши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи та об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Після прийняття Кабінетом Міністрів України 28.12.2016 Постанови № 1036 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 р. №1294", згідно з якою посадові оклади осіб начальницького складу були підвищені, позивач у 2017 році звертався до Міністерства юстиції України, Державної пенітенціарної служби України та Північно-Східного управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції з вимогою надати довідку про розмір грошового забезпечення для здійснення перерахунку пенсії.

Так, листами № 48647/М-29353/16 від 13.12.2017 і № 4/4-2013-Аи/2-17 від 14.12.2017 (а.с. 7-8) Міністерство юстиції України та Державна пенітенціарна служба України повідомили, що у зв'язку з підвищенням посадових окладів відповідно до Постанови КМУ № 1036 від 28.12.2016, Пенсійному фонду України направлялась інформація щодо необхідності здійснення перерахунку пенсій. Втім, ПФУ надав відповідь, у якій, з посиланням на лист Міністерства соціальної політики України, зазначив про відсутність визначеного порядку для такого перерахунку.

Північно-Східне управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції листом № 22-1011 від 29.01.2018 (а.с. 9) повідомило ОСОБА_1 про те, що порядок здійснення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", визначений Постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008. Згідно з цим порядком, довідки про грошове забезпечення для проведення перерахунку пенсій, складаються на підставі списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, отриманих від головних управлінь Пенсійного фонду України. У зв'язку з тим, що згадані списки не надходили, довідки про грошове забезпечення не виготовлялись.

З метою здійснення перерахунку пенсії, позивач 02.03.2018 звернувся до Пенсійного фонду України та Головного управління Пенсійного фонду України з заявами (а.с. 10-13) у яких просив направити повідомлення про проведення перерахунку пенсій, скласти списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, та надати їх відповідному державному органу для виготовлення довідок про грошове забезпечення.

Листом № 1047/М-11 від 19.03.2018 (а.с. 14) ГУ ПФУ в Сумській області відмовило ОСОБА_1 у складанні списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку у зв'язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України Постанови № 1036 від 28.12.2017, з тих підстав, що відповідне повідомлення від Пенсійного фонду України, як то передбачено Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим Постановою КМУ № 45 від 13.02.2008, не надходило.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам та обставинам справи, суд не може погодитись з доводами відповідача щодо необґрунтованості позовних вимог та відсутності протиправної бездіяльності, з наступних підстав.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції та деяких інших осіб, визначаються Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон).

Частиною 4 статті 63 вказаного Закону (у редакції, яка діяла на момент спірних правовідносин - грудень 2016 року) встановлено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

Згідно з частинами 2 та 3 статті 51 Закону, перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Механізм здійснення перерахунку пенсій визначається Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008 (далі - Порядок).

Так, пунктами 1, 2 Порядку (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин - грудень 2016 року) встановлено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

На підставі зазначеного рішення Кабінету Міністрів України, Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Відповідно до пунктів 3, 4 згаданого Порядку, на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Зі змісту вказаних норм суд робить висновок, що у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо зміни розміру грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб, у осіб, яким призначена пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", виникає право на перерахунок пенсії. Таке право реалізується наступним чином: відповідний державний орган повідомляє у п'ятиденний строк Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсій; в свою чергу, у п'ятиденний строк з моменту надходження вказаної інформації, Пенсійний фонд України повідомляє своїм головним управлінням про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку; головні управління складають відповідні списки та подають їх державним органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії; державні органи готують довідки про розмір грошового забезпечення за встановленою формою та подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України, які, на підставі отриманих довідок, здійснюють перерахунок призначених пенсій.

В даному випадку, матеріалами справи підтверджено та не заперечується відповідачем, що ОСОБА_1 з червня 2010 року отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Постановою Кабінету Міністрів України № 1036 від 28.12.2016 внесені зміни до Постанови Кабінету Міністрів України № 1294 від 07.11.2007, згідно з якими збільшені посадові оклади для осіб рядового і начальницького складу міжрегіональних управлінь з питань виконання кримінальних покарань та апробації Міністерства юстиції, установ виконання покарань та Державної кримінально - виконавчої служби.

У зв'язку з прийняттям вказаної постанови та збільшенням посадових окладів, у позивача виникло право на перерахунок пенсії з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії, тобто, з 01 січня 2017 року.

На виконання приписів Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008 (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин - грудень 2016 року), Державна пенітенціарна служба України (ДПтС України) листами від 12.01.2017 № 4/4-83-Тл/2-17 та від 09.02.2017 № 4/4-367-Тл/2-17 (а.с. 74-75) повідомила Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсій, у зв'язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України 28.12.2016 Постанови № 1036, у якому також просила проінформувати підпорядковані територіальні управління про необхідність проведення перерахунку та надання списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, відповідним державним органам для виготовлення довідок про грошове забезпечення.

Втім, отримавши вказані листи, Пенсійний фонд України у п'ятиденний строк своїм головним управлінням про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку не повідомив, чим порушив приписи пункту 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008 (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин - грудень 2016 року).

За наведених обставин суд доходить висновку про допущення відповідачем протиправної бездіяльності, яка полягає у не повідомленні своїм головним управлінням про підстави для проведення перерахунку пенсій у зв'язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України 28.12.2016 Постанови № 1036 та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.

При цьому, посилання ПФУ на звернення до Міністерства соціальної політики України щодо проведення перерахунку пенсій та лист останнього від 24.02.2017 № 3838/0/2-17/21 (а.с. 77) суд не приймає до уваги, оскільки станом на момент виникнення спірних правовідносин (грудень 2016 - січень 2017 року) Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначав підстави виникнення права на перерахунок пенсій у осіб, пенсії яким призначені за цим Законом, а механізм здійснення такого перерахунку, тобто, умови, порядок та розміри, визначався Постановою Кабінету Міністрів № 45 від 13.02.2008.

Доводи щодо зміни з 01.01.2017 редакції частини 4 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» не заслуговують уваги з тих підстав, що ці зміни стосувались лише обставин, внаслідок настання яких виникає право на перерахунок, а саме: до внесення змін підставою для перерахунку визначалась зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення (посадовий оклад, надбавки, премії та ін.), а після внесення змін - підвищення грошового забезпечення. Норма, яка встановлювала обов'язок проводити перерахунок пенсії в порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України, залишилась незмінною. Такий порядок, як на момент виникнення спірних правовідносин, так і на даний час, визначається Постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008.

Крім того, суд вважає не обґрунтованими і твердження відповідача щодо пропуску позивачем строку звернення до суду, з огляду на таке.

Відповідно до частин 1, 2 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Кодекс адміністративного судочинства України є загальним законом, яким врегульовані строки звернення до адміністративного суду за захистом прав. Натомість спеціальним законом, яким врегульовано правовідносини щодо пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та строки перерахунку пенсій є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Як уже зазначалось, згідно з частиною 3 статті 51 вказаного Закону перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

У ході розгляду справи встановлено, що перерахунок розміру пенсії позивачу у зв'язку з набуттям чинності Постановою Кабінету Міністрів України № 1036 від 28.12.2016 не проведений з 01.01.2017 саме з вини державних органів, на яких покладено обов'язок щодо перерахунку та виплати пенсії позивачу. Тому право ОСОБА_1 щодо перерахунку пенсії з 01 січня 2017 року є абсолютним та не може бути обмежено будь-яким строком у силу вимог частини третьої статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у справах про оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що оскаржувана бездіяльність ПФУ не відповідає критеріям, визначеним ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з чим, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Згідно зі ст. 244 Кодексу адміністративного судочинства України, під час ухвалення рішення, суд, окрім іншого, має вирішити як розподілити між сторонами судові витрати.

Статтею 132 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

У даній справі, за подання позовної заяви ОСОБА_1, згідно з квитанцією від 07.11.2018 № 1 (а.с.3), сплатив судовий звір в розмірі 704, 80 грн. Тобто, вказана сума судового збору, підлягає відшкодуванню позивачу за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Пенсійного фонду України, третя особа Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії - задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Пенсійного фонду України щодо не направлення у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від Державної пенітенціарної служби України про підстави перерахунку пенсій у зв'язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України Постанови № 1036 від 28.12.2016, повідомлення своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі про проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.

Зобов'язати Пенсійний фонд України (01601, м. Київ-14, вул. Бастіонна, 9, код ЄДРПОУ 00035323) у п'ятиденний строк направити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Сумській області (40009, м. Суми, вул. Пушкіна, 1, код 21108013) повідомлення про підстави перерахунку пенсії ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідент. номер НОМЕР_1) у зв'язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України Постанови № 1036 від 28.12.2016 та про необхідність підготовки списку згідно з додатком № 1 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008 стосовно ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідент. номер НОМЕР_1).

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Пенсійного фонду України (01601, м. Київ-14, вул. Бастіонна, 9, код ЄДРПОУ 00035323) на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідент. номер НОМЕР_1) витрати на оплату судового збору в сумі 704 (сімсот чотири) грн. 80 коп.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

В повному обсязі рішення суду складено 04.02.2019.

Суддя С.В. Воловик