
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про прийняття адміністративної справи до провадження
04 лютого 2019 року м. Київ № 369/10039/17
Суддя Київського окружного адміністративного суду Василенко Г.Ю., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, третя особа: ТОВ "ЗАРАЗ-3" про визнання протиправним та скасування рішення,
в с т а н о в и в:
У вересні 2017 року ОСОБА_1 звернулась до Києво-Святошинського районного суду Київської області з позовом до Виконавчого комітету Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, третя особа: ТОВ "ЗАРАЗ-3" про визнання протиправним та скасування рішення від 26.04.2017 №137.
Ухвалою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 20.09.2017 відкрито провадження у даній адміністративній справі та призначено її до розгляду в судовому засіданні.
Не погоджуючись з ухвалою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 20.09.2017, ТОВ "ЗАРАЗ-3" подало на дану ухвалу апеляційну скаргу від 25.01.2018 з підстав порушення правил підсудності.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 20.02.2018 відмовлено у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ТОВ "ЗАРАЗ-3".
16 березня 2018 року ТОВ "ЗАРАЗ-3" повторно подало апеляційну скаргу.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 27.03.2018 відмовлено у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ТОВ "ЗАРАЗ-3".
08 травня 2018 року Києво-Святошинський районний суд Київської області ухвалив провести підготовче провадження у даній справі та призначив підготовче засідання.
Відповідно до ухвали від 03.12.2018, Києво-Святошинський районний суд Київської області передав дану адміністративну справу на розгляд до Київського окружного адміністративного суду за підсудністю.
До Київського окружного адміністративного суду справа надійшла 31 січня 2019 року.
Вирішуючи питання щодо прийняття даної адміністративної справи до свого провадження, суд виходить з наступного.
Підстави для передачі адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого визначені статтею 29 Кодексу адміністративного судочинства України. А саме, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо:
1) до початку розгляду справи по суті задоволено клопотання відповідача, зареєстроване у встановленому законом порядку, місце проживання (перебування) якого раніше не було відоме, про передачу справи за місцем його проживання (перебування);
2) при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду;
3) після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду;
4) після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити новий склад суду для розгляду справи;
5) ліквідовано або з визначених законом підстав припинено роботу адміністративного суду, який розглядав справу;
6) однією із сторін у справі є суд, в якому розглядається справа, або суддя цього суду;
7) справа підлягає розгляду як зразкова у порядку, визначеному статтею 290 цього Кодексу.
Згідно з частиною восьмою статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України, передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Водночас, положення статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачають зміни предметної юрисдикції (підсудності) адміністративної справи внаслідок запровадження нового правового регулювання порядку здійснення адміністративного судочинства.
Так, згідно з Законом України від 03.10.2017 №2147-VIII "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" внесені зміни до Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом викладення його в новій редакції, який набрав чинності з 15.12.2017.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції чинній до 15.12.2017), місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Згідно з пунктом 10 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Пунктом 12 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Із зазначеного випливає, що в даному випадку відсутній спір щодо підсудності, оскільки чинним процесуальним законодавством врегульовано, що така справа підлягає до розгляду судом, яким було відкрито провадження у справі до 15.12.2017, яким є Києво-Святошинський районний суд Київської області.
Водночас, беручи до уваги вимоги частини першої статті 30 Кодексу адміністративного судочинства України про те, що спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються, суд вважає, що необхідно прийняти адміністративну справу №369/10039/17 до провадження.
Відповідно до положень статей 257, 261 Кодексу адміністративного судочинства України, справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з повідомленням сторін.
Керуючись статтями 80, 257, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
Прийняти до провадження дану адміністративну справу.
Справа буде розглядатися одноособово суддею Василенко Г.Ю. за правилами спрощеного позовного провадження.
Призначити судове засідання на 14 березня 2019 року о 12:00год.
Судове засідання відбуватиметься в приміщенні Київського окружного адміністративного суду (адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 2-й під'їзд, 10-й поверх).
Викликати для участі в підготовчому засіданні учасників справи (їх представників).
Запропонувати відповідачу подати до суду відзив на позовну заяву протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Роз’яснити відповідачу, що відповідно до частин 3, 4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.
Попередити відповідача, що відповідно до частини четвертої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України, неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Позивач протягом трьох днів з дня отримання відзиву на позовну заяву має право подати до суду відповідь на відзив.
Заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів можуть бути подані відповідачем до суду протягом трьох днів з дня отримання відповіді на відзив.
Роз'яснити третій особі, що вона має право протягом трьох днів з дня вручення даної ухвали подати до суду пояснення щодо позову, а щодо відзиву - протягом десяти днів з дня його отримання.
При цьому, роз’яснити учасникам справи, що згідно з статтями 163, 164, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, до відповіді на відзив, заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив та пояснення третьої особи щодо позову або відзиву застосовуються правила, встановлені частинами другою-четвертою статті 162 цього ж Кодексу.
Роз’яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.
Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Василенко Г.Ю.