Рішення № 79631699, 06.02.2019, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.02.2019
Номер справи
320/6469/18
Номер документу
79631699
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 лютого 2019 року справа №320/6469/18

Суддя Київського окружного адміністративного суду Терлецька О.О., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Заступника керівника Бориспільської місцевої прокуратури Київської області до Малосупоївської сільської ради Згурівського району Київської області про зобов'язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся Заступник керівника Бориспільської місцевої прокуратури Київської області з позовом до Малосупоївської сільської ради Згурівського району Київської області, в якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Малосупоївської сільської ради Згурівського району Київської області, яка полягає у не встановленні положення про порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту с. Мала Супоївка Згурівського району Київської області відповідно до частини 1 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності";

- зобов'язати Малосупоївську сільську раду Згурівського району Київської області вжити заходів щодо розроблення Положення про порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту с. Мала Супоївка Згурівського району Київської області відповідно до частини 1 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", проекту рішення про його затвердження та винести його на розгляд сесії Малосупоївської сільської ради Згурівського району Київської області.

В обгрунтування таки вимог, позивачем зазначено, що протиправна бездіяльність відповідача не тільки порушує інтереси територіальної громади, які полягають у недоотриманні коштів до бюджету, а й суперечить вимогам чинного законодавства, інтересам держави, що, в свою чергу, унеможливлює повноцінне фінансування створення і розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури Малосупоївської сільської ради.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 04.12.2018 відкрито провадження в даній адміністративній справі.

Від відповідача до суду надійшло клопотання, в якому з позовними вимогами погоджується та обіцяє на січневій сесії 2019 року в обов'язковому порядку розробити та затвердити Положення про порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку населеного пункту с. Мала Супоївка.

Протокольною ухвалою суду від 04.02.2019 вирішено подальший розгляд справи здійснювати у порядку письмового провадження.

Дослідивши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи та об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Під час вивчення Бориспільською місцевою прокуратурою Київської області стану додержання вимог містобудівного законодавства щодо сплати замовниками будівництва коштів як пайової участі та розвиток інфраструктури населених пунктів у Згурівському районі, Згурівським відділом Бориспільської місцевої прокуратури відповідачеві надсилалися запити щодо надання інформації про стан розроблення Положення про порядку залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту та типового договору про пайову участь у створенні інфраструктури населеного пункту з наданням їх копій.

На вказані листи Малосупоївською сільською радою надані відповіді з повідомленням про те, що проект Положення про порядок залучення коштів замовників у розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури території громади Малосупоївської сільської ради не розроблявся.

На запит Згурівського відділу Бориспільської місцевої прокуратури, Малосупоївською сільською радою повідомлено, що рішення які стосуються визначення порядку залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не приймалися.

Позивач зазначає, що на теперішній час, Малосупоївською сільською радою, упродовж тривалого часу Положення про порядок залучення коштів замовників у розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури території громади Малосупоївської сільської ради розроблено не було, чим допущено порушення вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», що стало підставою для звернення з даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Так, ч. 2 ст. 19 Конституції України визначено, що органи державно; влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (зі змінами та доповненнями), сільські, селищні та міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.

За змістом ст. 6 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності (зі змінами та доповненнями, далі - Закон), управління у сфері містобудівної діяльності здійснюється Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю, іншими уповноваженими органами містобудування та архітектури, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування.

Частиною 1 ст. 40 Закону визначено, що порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвиток інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону.

Відповідно до ч. З ст. 40 Закону, пайова участь у розвиток інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником прийняття об’єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.

Кошти отриманні як пайова участь у розвиток інфраструктури населеного пункту, можуть використовуватися виключно для створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури відповідного населеного пункту (ч. 10 ст. 40 Закону).

Так, Законом встановлено обов’язок відповідача визначити порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвиток інфраструктури населеного пункту. Наявність такого Положення обумовлена необхідністю взяття участі замовником, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункту, у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, а також сприяє наповненню місцевого бюджету шляхом отримання коштів від замовника як пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Таким чином, внаслідок бездіяльності відповідача щодо не розроблення Положення про порядку залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту та типового договору про пайову участь у створенні інфраструктури населеного пункту, відповідачем допущено порушення вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

За відсутності відповідного нормативно-правового акта, яким визначався б порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, замовник будівництва не проінформований про настання у нього всього спектру зобов'язань фінансового характеру перед місцевим бюджетом.

Така протиправна бездіяльність відповідача не тільки порушує інтереси територіальної громади, які полягають у недоотриманні коштів до бюджету, а й суперечить вимогам чинного законодавства, інтересам держави, що, в свою чергу, унеможливлює повноцінне фінансування створення і розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури Малосупоївської сільської ради.

Згідно із частиною першою статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Враховуючи те, що відповідачем не надано суду доказів, які б спростовували доводи позивача, а також визнання ним допущення протиправної бездіяльності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, а позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Отже, керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

в и р і ш и в:

Адміністративний позов – задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Малосупоївської сільської ради Згурівського району Київської області, яка полягає у не встановленні положення про порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту с. Мала Супоївка Згурівського району Київської області відповідно до частини 1 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".

Зобов'язати Малосупоївську сільську раду Згурівського району Київської області вжити заходів щодо розроблення Положення про порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту с. Мала Супоївка Згурівського району Київської області відповідно до частини 1 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", проекту рішення про його затвердження та винести його на розгляд сесії Малосупоївської сільської ради Згурівського району Київської області.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Терлецька О.О.