
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про зупинення провадження у справі)
28 листопада 2018 року м. Житомир справа № 240/5085/18
категорія 10.2.4
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Романченка Є.Ю.,
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, у якому просить:
- визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відмови у проведенні йому перерахунку та виплати пенсії з урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого нараховується пенсія, додаткових видів грошового забезпечення, визначених рішенням Богунського районного суду м. Житомира від 26.10.2017 та постановою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 23.01.2018, згідно яких зобов’язано Головне управління пенсійного фонду України в Житомирській області врахувати до складу грошового забезпечення з якого обраховується пенсія ОСОБА_1 додаткові види грошового забезпечення: щомісячну додаткову грошову допомогу, винагороду за участь в АТО, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, одноразову премію, компенсацію за не використану відпустку за 2016 рік, індексацію в розмірах зазначених у довідках наданих до заяви від 19.06.2017 про перерахунок пенсії, починаючий 01.01.2018;
- зобов'язати Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії з урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого нараховується пенсія, додаткових видів грошового забезпечення визначених рішенням Богунського районного суду м. Житомира від 26.10.2017 та постановою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 23.01.2018, згідно яких зобов’язано Головне управління пенсійного фонду України в Житомирській області врахувати до складу грошового забезпечення з якого обраховується пенсія ОСОБА_1 додаткові види грошового забезпечення: щомісячну додаткову грошову допомогу, винагороду за участь в АТО, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, одноразову премію, компенсацію за не використану відпустку за 2016 рік, індексацію в розмірах зазначених у довідках наданих до заяви від 19.06.2017 про перерахунок пенсії, починаючий 01.01.2018, без обмеження максимальним розміром.
Ухвалою суду вказану позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін у судове засідання на 28.11.2018.
28.11.2018 представником відповідача подано клопотання про зупинення провадження у справі № 240/5085/18 до набрання законної сили судовими рішеннями у справах, які перебувають на розгляді в Окружному адміністративному суді міста Києва. Клопотання мотивовано тим, що предметом даної справи є покладення обов'язку щодо виплати з 01.01.2018 перерахованої пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, що суперечить положенням Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб". На розгляді в Окружному адміністративному суді міста Києва знаходяться справи № 826/4958/18 та № 826/4979/18, предметом спірних відносин у яких є оскарження окремих положень вказаної Постанови щодо порядку проведення перерахунку пенсії та здійснення виплати перерахованих сум. У зв'язку з цим представник відповідача вважає, що наявна об'єктивна неможливість розгляду справи № 240/5085/18 до вирішення Окружним адміністративним судом міста Києва вищевказаних справ, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 236 КАС України.
Також представником відповідача подано клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Представник позивача прибув до суду, подав клопотання, у якому вказав, що не заперечує щодо зупинення провадження у справі та просить розглядати питання щодо зупинення провадження у письмовому провадженні.
Суд вважає за можливе розглянути питання про зупинення провадження в справі без проведення судового засідання, в письмовому провадженні, на підставі матеріалів справи.
Перевіривши доводи клопотання, суд дійшов висновку, що провадження у справі необхідно зупинити, виходячи з наступного.
Як видно зі змісту позову, звернення позивача до суду з даним позовом зумовлено його незгодою із проведеним перерахунком пенсії на виконання та у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" з 01 січня 2018 року без включення до розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії суми додаткових видів грошового забезпечення, які були призначені (встановлені) та виплачувались йому до 31 грудня 2017 року.
Судом установлено, що в провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва перебуває ряд адміністративних справ, а саме:
- № 826/4979/18 за позовом до Кабінету Міністрів України про визнати незаконними пункти № 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб»; визнати незаконними зміни до пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, внесені Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103; визнати незаконним додаток № 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, зміни до якого внесені постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103;
- № 826/4958/18 за позовом до Кабінету Міністрів України, треті особи: Міністерство соціальної політики України, Пенсійний фонд України про визнання незаконними: п.п. № 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам»; зміни до п. 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. № 45, внесені постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103; додатку № 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. № 45, зміни до якого внесені постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103;
- № 826/3783/18 за позовом до Кабінету Міністрів України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Пенсійний фонд України, про визнання незаконними пунктів 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам"; про визнання незаконним зміни до пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, внесенні постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103; про визнання незаконним Додаток № 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, зміни до якого внесені Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103.
На час розгляду даної справи відомості про прийняті Окружним адміністративним судом міста Києва рішення в цих адміністративних справах в Єдиному державному реєстрі судових рішень відсутні.
При цьому слід зауважити, що Верховний Суд в ухвалі від 22.08.2018 про відмову у відкритті провадження за поданням Окружного адміністративного суду міста Києва про розгляд адміністративної справи № 826/3783/18 як зразкової вказав, що остаточне рішення у справі № 826/3786/18 (у випадку постановляння судом рішення по суті позовних вимог) не лише вирішить спір між позивачем і відповідачем у даній конкретній справі, а і вичерпає спірність постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103.
Зважаючи на те, що предметом розгляду даної справи є дії відповідача, спричинені перерахунком пенсії позивача на виконання постанови Кабінету Міністрів України № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам» від 21.02.2018, правомірність положень якої є предметом розгляду та оскарження в адміністративних справах № 826/4979/18, № 826/4958/18 та № 826/3783/18, суд приходить до висновку, що рішення суду в зазначених справах безпосередньо впливає на правильне вирішення спору в справі № 240/5085/18, тобто наявна об'єктивна неможливість розгляду останньої до набрання законної сили судовим рішенням у справах № 826/4979/18, № 826/4958/18 та № 826/3783/18.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, чинній на час розгляду та вирішення клопотань, далі - КАС України), суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
З огляду на викладене та враховуючи висновки, викладені в ухвалі Верховного Суду від 22.08.2018 № 826/3783/18, суд дійшов переконання про доцільність зупинення провадження у даній справі до вирішення адміністративних справ № 826/4979/18, № 826/4958/18 та № 826/3783/18 та набрання законної сили рішеннями у ній.
Таким чином, суд задовольняє клопотання представника відповідача про зупинення провадження в даній справі.
Керуючись статтями 236, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Зупинити провадження в адміністративній справі № 240/5085/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії до набрання законної сили судовими рішеннями Окружного адміністративного суду м.Києва в адміністративних справах № 826/4979/18, № 826/4958/18 та № 826/3783/18.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п’ятнадцяти днів з дня її складення за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів пп. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Є.Ю. Романченко
неможливості розгляду справи до набрання законної сили судового рішення в іншій справі