
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Вінниця
04 лютого 2019 р. Справа № 120/364/19-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Дмитришена Руслана Миколаївна, розглянувши матеріали позовної заяви:
за позовом: ОСОБА_1
до: Головного управління ДФС у Вінницькій області; Гайсинської ОДПІ ГУДФС у Вінницькій області
про: скасування вимоги
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Вінницькій області; Гайсинської ОДПІ ГУДФС у Вінницькій області про скасування вимоги.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до положень ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
В силу положень ч. 5 п. 4 ст. 160 Кодексу, в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Згідно адміністративного позову позивачем визначено два відповідача. Натомість згідно прохальної частини сформовано лише одну вимогу, а саме позивач просить суд визнати протиправною та скасувати вимогу про сплату боргу №Ф-ф30у Головного управління ДФС у Вінницькій області на загальну суму 10824,09 грн.
До другого відповідача Гайсинської ОДПІ ГУДФС у Вінницькій області вимоги не заявлено. Відтак, позивачем не дотримано положення ч. 5 п. 4 ст. 160 КАС України.
Разом із тим, згідно з матеріалами справи позивач просить визнати протиправним та скасувати податкову вимогу про сплату боргу від 19.01.2018 року №Ф-ф30у.
У позовній заяві позивач зазначає, що вказану вимогу отримав у вересні 2018 року, однак, належних доказів в підтвердження вказаного суду не надано.
Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
В силу положень пункту 1. 3 ст. 1 Податкового Кодексу України, цей Кодекс не регулює питання погашення податкових зобов'язань або стягнення податкового боргу з осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", з банків, на які поширюються норми Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", та погашення зобов'язань зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, зборів на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій.
Зазначене свідчить про те, що положення Податкового Кодексу України не поширюються на відносини щодо порядку сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, як і відповідальність за порушення такого порядку.
Відповідно до п. п. 3, 4 ч.4 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею. У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом доходів і зборів шляхом оскарження вимоги про сплату єдиного внеску в адміністративному або судовому порядку.
Згідно п. 9 ч. 4 ст.25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" у разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом доходів і зборів, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти календарних днів з дня надходження узгодженої вимоги, орган доходів і зборів надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
Відтак, при оскарженні рішення податкового органу, прийнятого в межах Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", строк звернення до адміністративного суду тривалістю 1095 днів не застосовується.
Аналогічного висновку дійшов Верховний Суд у справі №802/983/18-а від 31.01.2019 року.
Враховуючи, що позивачу про оскаржувану вимогу стало відомо у вересні 2018 року, а до суду він звернувся лише у січні 2019 року, відтак ним пропущено 10-денний строк звернення до суду.
В силу до ч. 6 ст. 161 КАС України позивач у разі пропуску звернення до адміністративного суду зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причини його пропуску.
Проте, даного обов'язку, що передбачений наведеною вище нормою, позивачем не дотримано. Заяву про поновлення строку звернення до суду не надано, а отже відсутня можливість вирішити питання щодо поважності причин пропущення строку звернення до суду та вирішити питання щодо його поновлення.
Як передбачає ч. 1 ст. 120 КАС України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.
Як слідує із адміністративного позову, позивач посилається на те, що у вересні 2018 року йому стало відомо про податкову вимогу, однак жодного доказу на адресу суду не надає.
За правилами визначеними частиною 1 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене вважаю, що дану позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши особі, яка її подала, строк для усунення недоліків. Недоліки повинні бути усунені шляхом приведення адміністративного позову у відповідність до вимог ст.160, 161 КАС України, а саме додати до позову заяву про поновлення строку та докази поважності причин його пропуску; вказати зміст позовних вимог щодо другого відповідача Гайсинської ОДПІ ГУДФС у Вінницькій області.
Керуючись ст. 169 КАС України, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Вінницькій області; Гайсинської ОДПІ ГУДФС у Вінницькій області про скасування вимоги, залишити без руху.
2. Запропонувати позивачу у 10-денний строк з дня отримання копії ухвали усунути недоліки позовної заяви, зазначені в мотивувальній частині ухвали суду.
3. Дану ухвалу направити позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ч. 3 ст. 293 КАС України, заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Дмитришена Руслана Миколаївна