
ПОСТАНОВАІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 січня 2011 року № 2а-674/10/2370
м. Черкаси
10 год. 08 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Руденко А.В.,
при секретарі – Чемерин І.В.,
за участю:
представника позивача – ОСОБА_1 (за довіреністю від 27.09.2010р. № 24390/10-017),
представника відповідача – ОСОБА_2 (за довіреністю від 29.12.2009р.),
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції в м. Черкаси до фізичної особи – підприємця ОСОБА_3 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у сумі 14 177 грн. 69 коп., –
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція звернулася до суду з позовом, в якому просить стягнути з фізичної особи – підприємця ОСОБА_3 штрафні (фінансові) санкції у сумі 14 177 грн. 69 коп..
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на ті обставини, що при проведенні перевірки господарської одиниці відповідача виявлено порушення вимог п. п. 9, 11, 12, 13 ст. 3, ст. 6 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 12.06.1995 р. № 265/-95-ВР, що відображено в акті № 001467 від 07.08.2009. На підставі акту перевірки ДПІ в м. Черкаси винесено рішення №0001202303 від 14.08.2009р. про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій у сумі 14 177 грн. 69 коп. Враховуючи те, що сума штрафних (фінансових) санкцій відповідачем на сплачена, позивач просить стягнути зазначені кошти в судовому порядку.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечив проти задоволення позову, просив відмовити в задоволенні позовних вимог з огляду на те, що правомірність рішення податкового органу буде оскаржено в касаційній інстанції.
Заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, розглянувши подані документи, оцінивши належність, допустимість та достовірність кожного доказу окремо та достатність і взаємний зв’язок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.
ОСОБА_3 зареєстрований як фізична особа – підприємець 23.06.2005р. виконавчим комітетом Черкаської міської ради, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців станом на 03.02.2010р.
06.08.2009р. державною податковою адміністрацією в Черкаській області була проведена перевірка за дотриманням відповідачем порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій при здійсненні відповідачем господарської діяльності в магазині, що розташований за адресою: м. Черкаси, вул. Луценка, 1, за результатами якої складено акт № 001467 від 07.08.2009р.
З акту вбачається, що при проведенні перевірки встановлено проведення розрахункової операції через РРО з порушенням режиму попереднього програмування найменування товарів, чим порушено п. 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 12.06.1995р. № 265 (у подальшому Закон № 265); невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків у сумі 12 грн. 65 коп., чим порушено п. 13 ст. 3 вказаного Закону; незберігання фіскальних звітних чеків протягом встановленого 3-річного строку, чим порушено п. 9 ст. 3 вказаного Закону; не оприбуткування товару у кількості 60-ти видів, чим порушено п. 12 ст. 3 вказаного Закону.
Пунктами 9, 11, 12, 13 статті 3 Закону № 265 передбачено обов’язок суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості; вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг); забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій.
Згідно зі статтею 17 Закону № 265 до суб’єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій (пункт 4); у розмірі п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, ціни товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Згідно зі статтею 20 Закону № 265 до суб’єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості не облікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно зі статтею 21 Закону № 265 до суб’єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості не облікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно зі статтею 22 Закону № 265 у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, до суб’єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п’ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
На підставі акту перевірки позивачем прийнято рішення №0001202303 від 14.08.2009р., яким до відповідача на підставі пунктів 4, 6 ст. 17, статей 20, 21, 22 Закону № 265 застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 14 177 грн. 69 коп.
Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 26.02.2010р. у справі № 2а-17/10/2370 за позовом ОСОБА_3 до ДПІ у м. Черкаси про скасування рішення №0001202303 від 14.08.2009р. у задоволенні адміністративного позову відмовлено повністю.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 11.11.2010р. постанову Черкаського окружного адміністративного суду у справі № 2а-17/10/2370 від 26.02.2010р. залишено без змін. Постанова апеляційної інстанції набрала законної сили з дня її проголошення.
Оскільки рішення ДПІ у м. Черкаси №0001202303 від 14.08.2009р. у судовому порядку не скасоване, воно є чинним та обов’язковим до виконання.
Відповідно до ст. 25 Закону № 265 суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб’єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Зі змісту рішення №0001202303 від 14.08.2009р. вбачається, що відповідач повинен був сплатити штрафні (фінансові) санкції у десятиденний строк від дня отримання рішення.
Беручи до уваги, що рішення отримано відповідачем 20.08.2010р., десятиденний строк для сплати закінчився 29.08.2009р.
З пояснень представників позивача та відповідача вбачається, що відповідач штрафні (фінансові) санкції у сумі 14 177грн. 69коп., застосовані за рішенням №0001202303 від 14.08.2009р., до Державного бюджету не перерахував.
З огляду на вищезазначене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є законними та обґрунтованими, у зв’язку з чим позов підлягає задоволенню
Керуючись ст.ст. 86, 159, 162, 163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи – підприємця ОСОБА_3 (18000, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до Державного бюджету через державну податкову інспекцію у м. Черкаси (18000, м. Черкаси, вул. Хрещатик, буд. 235, код 34503595) штрафні (фінансові) санкції у сумі 14 177 (чотирнадцять тисяч сто сімдесят сім) гривень 69 копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у порядку письмового провадження - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та у порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови виготовлено 17.01.2011р.
Суддя А.В. Руденко