ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 лютого 2010 р. Справа № 2а-6452/09/2370
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Лічевецького І.О.,
при секретарі Левчуку А.С.,
за участю представника: позивача Кілієвича О.А. за довіреністю; відповідача не зявився, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Жашківському районі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,
ВСТАНОВИВ :
ДПІ у Жашківському районі звернулась до суду з адміністративним позовом про стягнення з ФОП ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій.
Позивач стверджував, що за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до відповідача, за рішенням № НОМЕР_1 від 24.09.2009 р., застосовані штрафні (фінансові) санкції в розмірі 11 745 грн. 75 коп. За твердженням позивача із зазначеної суми відповідачем сплачено 2 000 грн.
Оскільки зазначені фінансові санкції відповідачем в повному розмірі не сплачені, позивач просив стягнути їх у судовому порядку.
В подальшому позивач, посилаючись на сплату ФОП ОСОБА_2, ще 2000 грн., зменшив розмір позовних вимог та просив стягнути з відповідача заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій в сумі 7 745 грн. 75 коп.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
Відповідач письмових заперечень проти адміністративного позову не подав, в судове засідання не зявився, свого представника не направив, хоча був повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи в установленому порядку.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний звязок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.
ФОП ОСОБА_2 зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності 05 червня 2008 р., про що державним реєстратором Жашківської районної державної адміністрації Черкаської області зроблено запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за № 20030000000002025 .
Законом який визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг є Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР (надалі за текстом - «Закон №265/95-ВР»).
Згідно статті 15 цього Закону контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших його вимог здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Відповідно до наданого позивачем плану проведення перевірок застосування реєстраторів розрахункових операцій, торгових патентів та правил реалізації і зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого головою ДПА в Черкаській області, здійснення перевірки магазину відповідача було заплановано на вересень 2009 р.
Відповідно до вимог Закону № 265/95-ВР та на виконання плану перевірок, 14 вересня 2009 р. посадовими особами ДПА в Черкаській області була проведена перевірка магазину, розташованого по вул. Перемоги, 34б, м. Жашків, Черкаської області, в якому здійснює підприємницьку діяльність відповідач.
За результатами перевірки складено акт від 14.09.2009 р. Згідно даним зазначеного акта при здійсненні перевірки встановлені факти: не відповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, яка склала 2349 грн. 15 коп.; не проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій на суму 30 грн. 20 коп.
Відповідно до пункту 13 статті 3 Закону № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідальність за порушення вимог Закону № 265/95-ВР встановлена розділом V цього Закону.
Зокрема, згідно статті 22 Закону № 265/95-ВР у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Виходячи із зазначених норм Закону № 265/95-ВР та на підставі даних акта перевірки від 14.09.2009 р., позивачем 24 вересня 2009 р. прийнято рішення № НОМЕР_1 про застосування до ФОП ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 11 745 грн. 75 коп.
Згідно даних довідки про стан розрахунків з бюджетом, станом на 17 лютого 2010 р. відповідач, в рахунок сплати штрафних (фінансових) санкцій, перерахував 4 000 грн., що враховано позивачем при розрахунках суми позову. Таким чином, у ФОП ОСОБА_2 утворилась заборгованість по сплаті застосованих до нього штрафних (фінансових) санкціях в розмірі 7 745 грн. 75 коп.
Згідно статті 25 Закону № 265/95-ВР суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Відповідач застосовані до нього фінансові санкції не сплатив.
За таких обставин, суд вважає обґрунтованим право позивача вимагати на підставі п.11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» стягнення застосованих до відповідача і не сплачених ним в добровільному порядку фінансових санкцій та знаходить вимоги позивача такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 159, 162 КАС України,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2) на користь Державного бюджету України через державну податкову інспекцію у Жашківському районі (Черкаська область, м. Жашків, вул. Щорса, 5, ідентифікаційний код 34420467) штрафні (фінансові) санкції в сумі 7 745 (сім тисяч сімсот сорок пять) грн. 75 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова складена в повному обсязі 22 лютого 2010 р.
Суддя І.О.Лічевецький