Постанова № 79619119, 05.02.2019, Михайлівський районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
05.02.2019
Номер справи
321/104/19
Номер документу
79619119
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Михайлівський районний суд Запорізької області

Справа № 321/104/19

Провадження № 3/321/35/2019

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05.02.2019 року

Суддя Михайлівського районного суду Запорізької області Машкіна Н.В. за участю: секретаря судового засідання Бородіної І.В., прокурора Циганія О.Ю., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши адміністративну справу, що надійшла з Національної поліції України Департаменту внутрішньої безпеки Запорізького управління у відношенні

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, паспорт серії СЮ 252104, ІНФОРМАЦІЯ_3, не працюючого, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1, який мав звання молодший сержант, було призначено на посаду поліцейського-водія Василівського міжрайонного відділення УПО в Запорізькій області та присвоєне спеціальне звання капрал поліції згідно наказу від 07.11.2015 року № 10 о/с. 07.11.2015 року ОСОБА_1 склав Присягу поліцейського на вірність Українському народові. Згідно з наказом від 31.05.2016 року № 119 о/с капралу поліції ОСОБА_1 присвоєно спеціальне звання сержант поліції. Згідно з наказу №75 о/с від 27.03.2017 року ОСОБА_1 звільнено за власним бажанням, з посади поліцейського-водія Василівського міжрайонного відділення УПО в Запорізькій області, з 27.03.2017 року, який відповідно до п. «з» п.1 ч.1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» будучи суб’єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та будучи ознайомленим із вимогами вказаного Закону, у тому числі в частині вимог фінансового контролю, усупереч вимогам ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції», несвоєчасно та без поважних причин подав 03.05.2017 року декларацію перед звільненням особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями.

Крім того, ОСОБА_1, будучи відповідно до п. «з» п.1 ч.1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб’єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та, будучи ознайомленим із вимогами вказаного Закону, у тому числі в частині вимог фінансового контролю, усупереч вимогам ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції», припинивши діяльність на посаді поліцейського - водія Василівського міжрайонного відділення УПО в Запорізькій області та маючи звання сержант поліції був зобов’язаний до 01.04.2018 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік. Водночас, згідно з даними Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 декларацію особи, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, після припинення діяльності подав 02.04.2018 року.

В судовому засіданні ОСОБА_1 провину у вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, визнав. Пояснив, що він був обізнаний щодо порядку та строку подачі декларації особи уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Проте, після звільнення 27.03.2017 року він своєчасно не подав зазначену декларацію, оскільки на день звільнення не переконався, що його електронний ключ є чинним. Крім того, він був обізнаний, що у зв’язку з припиненням діяльності йому потрібно до 01.04.2018 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, проте зробив це лише 02.04.2018 року.

Прокурор в судовому засіданні вказував, що ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після припинення діяльності подав несвоєчасно та без поважних причин. При цьому, оскільки ОСОБА_1 вчинив два адміністративних правопорушення, справи про які одночасно розглядаються судом, то на нього має бути накладено стягнення в межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Окрім визнання ОСОБА_1 провини у вчиненні адміністративного правопорушення, його провина також повністю доведена в ході судового розгляду відповідними доказами, зокрема: протоколами про адміністративне правопорушення від 21.01.2019 року ( №2/2019; №1/2019); рапортами; поясненнями ОСОБА_1; рапортом О/У З/У ДВБ НП України ОСОБА_2; ксерокопією типу декларації та звітний період за 01 січня 2017 року – 27 березня 2017 року; копією присяги на вірність Українському народові; наказом №10 о/с від 07.11.2015 року; наказом № 119 о/с від 31.05.2016 року; наказом №75 о/с від 27.03.2017 року; копією типу декларації та звітний період (після звільнення) 2017 рік; копією повідомлення про ознайомлення з вимогами ЗУ «Про запобігання корупції»; копію послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які вчинив ОСОБА_1

Відповідно до ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов'язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Таким чином, згідно прямої вказівки у ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» корупційним правопорушенням є тільки умисна дія.

Відповідно до п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» №1700-V11 від 14.10.2014 року суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону є поліцейські.

Згідно ст. 59 Закону України «Про Національну поліцію» служба в поліції визначається як державна служба особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень та згідно з ст. 61 Закону України «Про Національну поліцію» на поліцейських поширюються обмеження, визначені Законом України «Про запобігання корупції». Поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.

Враховуючи положення п.п. 4 п. 3 ст. 13 Закону України «Про Національну поліцію» до складу поліції віднесена поліція охорони.

Таким чином, ОСОБА_1, звільняючись 27.03.2017 року з посади поліцейського-водія Василівського міжрайонного відділення УПО в Запорізькій області, відповідно до підпункту «з» п.1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст.172-6 КУпАП, є суб’єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Частиною 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціям.

У той же час, Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» розділ ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пунктом 5-1, відповідно до якого продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.

У відповідності до абз. 2 п. 2 Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення Національного агентства з питань запобігання корупції.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов’язкові для виконання нормативно-правові акти.

10.06.2016 року Національним агентством з питань запобігання корупції прийнято рішення № 2 ( зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», який передбачено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.

1) перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 року для декларацій (повідомлень) та суб’єктів декларування, які передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01.09.2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.

2) другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Крім цього, зазначена у пункті 1 цього ж рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 року, щорічна декларація суб’єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Таким чином, ОСОБА_1, звільняючись 27.03.2017 року з посади поліцейського-водія Василівського міжрайонного відділення УПО в Запорізькій області, водночас, згідно з даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1, декларацію перед звільненням особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період неохоплений раніше поданими деклараціями подано інше 03.05.2017 року. Відповідно до листа голови НАЗК від 02.03.2017 року дата публікації документів, яка вказана у публічній інформаційно-телекомунікаційної системи Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», співпадає з фактичною датою подання суб’єктами декларування документів до Реєстру.

Крім того, частиною 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, за минулий рік.

У відповідності до абз. 2 п. 2 Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення Національного агентства з питань запобігання корупції.

10.06.2016 року Національним агентством з питань запобігання корупції прийнято рішення № 2 ( зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», який передбачено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.

1) перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 року для декларацій (повідомлень) та суб’єктів декларування, які передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01.09.2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.

2) другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Крім цього, зазначена у пункті 1 цього ж рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 року, щорічна декларація суб’єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Таким чином, ОСОБА_1, будучи суб’єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», припинивши діяльність на посаді поліцейського-водія Василівського міжрайонного відділення УПО в Запорізькій області та маючи спеціальне звання сержант поліції, був зобов’язаний до 01.04.2018 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.

Проте встановлено, що згідно публічної частини Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://nazk.gov.ua лише 02.04.2018 року, після припинення діяльності.

Відповідно до вимог ст.ст. 9, 33, 245, 252 КУпАП особа може бути притягнена до адміністративної відповідальності лише за наявності в її діях складу адміністративного правопорушення.

Ч. 1 статті 172-6 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Враховуючи вище викладене, ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП – несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно зі ст. 33 КУпАП, при накладанні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан,

Відповідно до ст. 36 ч.2 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

При призначенні адміністративного стягнення ОСОБА_1 суд бере до уваги характер вчиненого ним правопорушення, особу правопорушника і вважає доцільним призначити йому адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст.ст. 33, 36, 40-1, 172-6 ч.1, 280, 283, 284 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, притягнути до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, з накладенням адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 1020 (одна тисяча двадцять) грн. у прибуток держави: УК у Печер. Районі /Печерс.р./21081100, Код отримувача ( код за ЄДРПОУ): 38004897, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 31116106026007, код класифікації доходів бюджету: 21081100

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 у прибуток держави судовий збір в сумі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 коп. (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО): 899998, Рахунок отримувача: 31211256026001, Код класифікації доходів бюджету:22030106).

Строк пред’явлення постанови до виконання складає три місяці з дати її винесення.

Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом десяти днів через Михайлівський районний суд Запорізької області.

Суддя Михайлівського районного суду

Запорізької області ОСОБА_3