
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
30 січня 2019 року м. Київ № 320/413/19
Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції України в Київській області про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
до суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Головного управління Національної поліції України в Київській області про визнання відмови відповідача у призначення та виплати одноразової грошової допомоги у розмірі 300-кратного прожиткового мінімуму, протиправною та зобов'язання скласти висновок та прийняти рішення про виплату такої допомоги у зв'язку з встановленням 2 групи інвалідності.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Дослідивши зміст поданої заяви та долучених до неї документів, суд приходить до висновку про невідповідність її положенням ч.5 ст.160 КАСУ в частині незазначення реєстраційного номеру облікової картки платника податків позивача; ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відповідача; офіційної адреси електронної пошти відповідача, яка зазначена на веб-сайті ГУ НП в Київській області; викладення обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зокрема, але не виключно законних підстав для призначення та виплати грошової допомоги з урахуванням права на її одержання лише особам, які виконували свої обов'язки в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, протягом шести місяців після звільнення його з поліції внаслідок причин, зазначених у цьому пункті; обставин перебування позивачем на службі при виконанні обов'язків із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України з посиланням на відповідні докази, що підтверджують кожну обставину заявленого позову; обґрунтування порушення діями, рішенням чи бездіяльністю прав, свобод та інтересів заявника із зазначенням змісту порушених прав.
Крім того, суд звертає увагу, що положеннями ч.1 ст.5 КАСУ кожному гарантоване право на звернення до адміністративного суду, якщо рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені права та/або законні інтереси заявника.
Відмова відповідача заявником не класифікована в жодний спосіб, тому суд вважає за необхідне зобов'язати уточнити зміст позовних вимог в цій частині та конкретизувати, що стало підставою звернення до суду.
На підставі ч.2 ст.122 КАСУ встановлено строк звернення до суду, який складає шість місяців від моменту, коли особа дізналась чи повинна була дізнатись про порушення свого права чи інтересу.
Днем виникнення права на отримання грошової допомоги у разі встановлення працівнику міліції інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності є дата встановлення втрати працездатності, що зазначена в довідці медико-соціальної експертної комісії (п. 2 Порядку № 850).Як слідує із змісту довіки МСЕК ступінь втрати професійної працездатності позивачу була встановлена 09.06.2016 р., тому сплин строку позовної давності розпочався з цього моменту, натомість позов було подано 25.01.2019 р. з трирічним прострочення без заяви про його поновлення за зазначенням поважності причин пропуску такого строку та наданням відповідних доказів, які підтверджують поважність обставин, які стали перешкодою для своєчасного звернення до суду.
Суд також звертає увагу, що ксерокопія трудової книжки подана у вигляді непридатному для читання, тому цей доказ судом до розгляду не приймається.
Копії документів, що приєднані до позовної заяви подані з порушенням порядку, встановленого положеннями ст.94 КАСУ.
Згідно із ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки позовної заяви повинні бути усунені шляхом подання суду позовної заяви. оформленої з дотриманням положень ст.ст.160, 161 КАСУ у кількості екземплярів, о відповідає кількості учасників справи із зазначенням: реєстраційного номеру облікової картки платника податків позивача; ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відповідача; офіційної адреси електронної пошти відповідача, яка зазначена на веб-сайті ГУ НП в Київській області; викладення обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зокрема, але не виключно законних підстав для призначення та виплати йому грошової допомоги з урахуванням права на її одержання лише особам, які виконували свої обов'язки в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, протягом шести місяців після звільнення його з поліції внаслідок причин, зазначених у цьому пункті; зазначення обставин перебування позивачем на службі при виконанні обов'язків із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України з посиланням на відповідні докази, що підтверджують кожну обставину заявленого позову; обґрунтування порушення діями, рішенням чи бездіяльністю прав, свобод та інтересів заявника із викладенням змісту порушених прав.
Конкретизацією змісту позовних вимог в аспекті положень ч.1 ст.5 КАСУ; поданням заяви про поновлення строку звернення до суду із зазначенням причин його пропуску та доказів, якими ці обставин посвідчуються; подання копії трудової книжки у придатному для читання вигляді; надання копій документів, приєднаних до позову, що посвідчені згідно ст.94 КАСУ.
Суд звертає увагу заявника, що у разі подання позовної заяви змісту ідентичного тому, який визнано невідповідним вимогам ст.160 КАСУ, позов буде повернуто разом з усіма долученими до нього документами.
Керуючись ст.ст. 161, 169, 171 КАС України, суд -
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції України в Київській області про зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без руху.
Встановити позивачеві десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.
Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Брагіна О.Є.