Рішення № 79608348, 28.12.2018, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
28.12.2018
Номер справи
826/4739/18
Номер документу
79608348
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

28 грудня 2018 року № 826/4739/18

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі головуючого судді Клименчук Н.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Державного підприємства "Український центр з питань сертифікації та

захисту прав споживачів"

Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в

Рівненській області

про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 (надалі по тексту також - позивач, ОСОБА_1.) звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з адміністративним позовом до Державного підприємства "Український центр з питань сертифікації та захисту прав споживачів" (надалі також ДП "УкрЦПСЗПС", відповідач 1) та Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Рівненській області (надалі також - РСЦ МВС в Рівенській області, відповідач 2), у якому просить суд :

- визнати протиправним та скасувати рішення Державного підприємства «Український центр з питань сертифікації та захисту прав споживачів» від 15 серпня 2017 року про скасування сертифікатів відповідності в частині скасування сертифікату відповідності № UA.004.10871-16 від 27 жовтня 2016 року на транспортний засіб «LEXUS» LX 570, кузов НОМЕР_2;

- визнати протиправним рішення Регіонального сервісного і центру МВС в Рівненській області - «Висновку про проведену перевірку» від 05.12.2017 року щодо та в частині скасування всіх реєстраційних операцій щодо транспортного засобу марки «LEXUS», модель LX 570, кузов НОМЕР_2 та, як наслідок, зобов'язати Регіональний сервісний центр МВС в Рівненській області і зокрема його структурний підрозділ - Територіальний сервісний центр № 5641 (на правах відділу, м. Рівне) Регіонального сервісного центру МВС в Рівненській області поновити реєстрацію за позивачем на праві власності транспортного засобу марки «LEXUS», модель LX 570, кузов НОМЕР_2, реєстраційний номерний знак НОМЕР_1.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що для державної реєстрації транспортного засобу та отримання номерних знаків і свідоцтва про реєстрацію, позивачем подано всі передбачені законодавством необхідні документи. Проте, на підставі висновку РСЦ МВС в Рівненській області про проведену перевірку від 05.12.2017, працівниками ТСЦ №5641 скасовано всі реєстраційні операції щодо транспортного засобу який належить позивачу, у зв'язку з скасуванням сертифікатів відповідності, виданих на такі транспортні засоби. Позивач вважає скасування державної реєстрації належних їм транспортних засобів протиправним та таким, що проведене без достатніх правових підстав, з порушенням встановленого законодавством Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів. Зазначив, що відповідач у оспорюваному висновку про проведену перевірку щодо скасування реєстраційних операцій автомобілів посилається на норми законодавства, які передбачають дії при первинній реєстрації, перереєстрації транспортних засобів і не мають відношення до скасування реєстрації автомобілів.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 28.03.2018 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Відповідачем 1 відзиву на позов не подано.

Представником відповідача подано відзив на позов, відповідно до змісту якого щодо задоволення позову запечено. В обґрунтування правомірності оскаржуваних дій представником відповідача зазначено, що оспорюваний висновок сформовано за результатами перевірки, проведеної на виконання наказу РСЦ МВС в Рівненській області від 24.11.2017 №120 «Про затвердження складу комісії для проведення перевірки». Згідно з яким, перевіркою встановлено, що 15.08.2017 рішенням ДП "УкрЦПСЗПС" серед інших сертифікатів скасовано сертифікати відповідності, які видані на автомобілі, що належать позивачам. Зазначено, що державна реєстрація автомобілів, перелічених в рішенні органу сертифікації КТЗ, не може бути чинною у зв'язку з скасуванням сертифікатів відповідності, які були однією із умов для її проведення, а транспортні засоби вважаються такими, що не проходили (або не пройшли) відповідні перевірки. За таких обставин, комісія вирішила скасувати всі реєстраційні операції щодо автомобілів позивачів. У звязку із скасуванням сертифікатів відповідності, наявність яких була однією із умов для здійснення реєстрації автомобілів зазначених у позовній заяві, то первинна державна реєстрація даних транспортних засобів не може бути чинною. Відтак, такі автомобілі вважаються такими, що не проходили або не пройшли відповідну перевірку. Таким чином, оспорюваний висновок прийнятий відповідачем на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 на підставі договору купівлі-продажу від 05.10.2017 року № 8046/2017/653201, укладеного з гр. ОСОБА_2 придбано транспортний засіб марки «LEXUS», модель LX 570, кузов НОМЕР_2.

Вказаний транспортний засіб раніше придбано гр. ОСОБА_2 у гр. ОСОБА_3 на підставі договору купівлі-продажу від 20.04.2017 року № 5141/2017/424115.

Державним підприємством "Український центр з питань сертифікації та захисту прав споживачів" прийнято рішення від 15.08.2017 року № 12229 про скасування сертифікату відповідності, який був виданий на автомобіль що належать позивачу.

На адресу РСЦ МВС в Рівненській області від слідчого управління ГУНП в Рівненській області надійшла постанова про усунення причин і умов, які сприяли вчиненню кримінального правопорушення від 09.10.2017 щодо скасування державної реєстрації та перереєстрації транспортних засобів, у тому числі автомобіля марки «LEXUS», модель LX 570, кузов НОМЕР_2, у зв'язку із скасуванням сертифікату відповідності виданого на такий транспортний засіб. У вказаній постанові зазначено, що у провадженні слідчого управління ГУНП в Рівненській області перебуває кримінальне провадження №12017180000000010 внесене до ЄРДР 13.01.2017 за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст.364 КК України, та в ході розслідування органом досудового розслідування встановлено, що у 2016 році, службові особи ТОВ "КОМПАНІЯ " 111" (код ЄДРПОУ 37515650) за попередньою змовою із службовими особами ТОВ "Автохолл" (код ЄДРПОУ 37707439) з корисливих мотивів, діючи у власних інтересах, порушуючи встановлений Конституцією України порядок реалізації службовими особами своїх повноважень та управлінських функцій в межах наданих їм прав та покладених на них обов'язків, маючи на меті систематичне отримання незаконних прибутків на постійній основі від реалізації автомобілів за підробленими документами, використали документи, які мають ознаки підроблення, а саме сертифікати відповідності, на підставі яких здійснено реєстрацію транспортних засобів, зокрема автомобіля що належить позивачу. Також зазначено, що 15.08.2017 рішенням ДП "УкрЦПСЗПС" скасовано сертифікат відповідності, на підставі якого зареєстровано автомобіль позивача.

З метою перевірки фактів, викладених в постанові СУ ГУНП в Рівненській області від 09.10.2017р., на підставі наказу РСЦ МВС в Рівненській області від 24.11.2017 №120 "Про затвердження складу комісії для проведення перевірки", працівниками РСЦ МВС в Рівненській області проведено перевірку.

За результатами проведеної перевірки відповідачем -2 складено Висновок про перевірку від 05.12.2017 року, яким встановлено, що 15.08.2017 рішенням ДП "УкрЦПСЗПС" скасовано сертифікат відповідності, який виданий на автомобіль марки «LEXUS», модель LX 570, кузов НОМЕР_2, що належать позивачу. Зазначено, що державна реєстрація автомобіля не може бути чинною у зв'язку з скасуванням сертифікату відповідності, який був однією із умов для її проведення, а транспортний засіб вважається такими, що не проходив (або не пройшов) відповідної перевірки. За таких обставин, комісія вирішила скасувати всі реєстраційні операції щодо автомобіля позивача.

Не погоджуючись з таким висновкам відповідачів, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог, виходячи з наступного.

Згідно з вимогами ч.1 ст.29 Закону України "Про дорожній рух" від 30.06.1993 №3353 (далі - Закон №3353), до участі у дорожньому русі допускаються транспортні засоби, конструкція і технічний стан яких відповідають вимогам діючих в Україні правил, нормативів і стандартів, що мають сертифікат на відповідність цим вимогам, укомплектовані у встановленому порядку, а у разі, якщо транспортний засіб згідно з цим Законом підлягає обов'язковому технічному контролю, пройшов такий контроль.

Відповідно до ч.ч.1-3 ст.34 Закону №3353, державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов'язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, звіркою і, за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційних документів та номерних знаків.

Державний облік зареєстрованих транспортних засобів включає в себе процес реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про зареєстровані транспортні засоби та їх власників.

Державній реєстрації та обліку підлягають призначені для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування транспортні засоби усіх типів: автомобілі, автобуси, мотоцикли всіх типів, марок і моделей, самохідні машини, причепи та напівпричепи до них, мотоколяски, інші прирівняні до них транспортні засоби та мопеди, що використовуються на автомобільних дорогах державного значення.

За приписами ч.ч.1, 2 ст.37 Закону №3353, забороняється експлуатація незареєстрованих (неперереєстрованих) транспортних засобів, ідентифікаційні номери складових частин яких не відповідають записам у реєстраційних документах, знищені чи підроблені, без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандартів, або з номерними знаками, які закріплені у не встановлених для цього місцях, закриті іншими предметами чи забруднені, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані 20 метрів, перевернуті чи не освітлені, а також транспортних засобів, що підлягають обов'язковому технічному контролю, але не пройшли його, та у випадках, передбачених законодавством, без чинного на території України поліса обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката "Зелена картка").

Експлуатація транспортних засобів також забороняється в разі: порушення вимог щодо їх переобладнання; порушення порядку встановлення і використання спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв; виявлення технічних несправностей і невідповідності вимогам правил, норм та стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а також неукомплектованості відповідно до призначення.

Порядком державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйований на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 № 1388 (далі - Порядок №1388), встановлено єдину на території України процедуру державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів (далі - транспортні засоби), оформлення та видачі реєстраційних документів і номерних знаків.

Пунктом 3 Порядку №1388 визначено, що державна реєстрація транспортних засобів проводиться територіальними органами з надання сервісних послуг МВС (далі - сервісні центри МВС) з метою здійснення контролю за відповідністю конструкції та технічного стану транспортних засобів установленим вимогам стандартів, правил і нормативів, дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), використанням транспортних засобів в умовах воєнного і надзвичайного стану, а також для ведення їх обліку та запобіганню вчиненню щодо них протиправних дій.

Відповідно до п.8 Порядку №1388, державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Не допускаються до державної реєстрації транспортні засоби з правим розташуванням керма (за винятком транспортних засобів, які були зареєстровані в підрозділах Державтоінспекції до набрання чинності Законом України "Про дорожній рух").

Згідно з вимогами п.10 Порядку №1388, державна реєстрація транспортних засобів, що перебували в експлуатації та ввезені на митну територію України, проводиться за умови відповідності конструкції і технічного стану даної марки (моделі) транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, обов'язковим вимогам правил, нормативів і стандартів України, що підтверджується сертифікатом відповідності або свідоцтвом про визнання іноземного сертифіката, копію яких власники подають до сервісного центру МВС.

Пунктом 15 Порядку №1388, зокрема, визначено, що під час проведення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортні засоби (крім випадків реєстрації нових транспортних засобів, перереєстрації транспортних засобів у зв'язку із зміною найменування та адреси юридичних осіб, прізвища, імені чи по батькові, місця проживання фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, вибракування їх у цілому) підлягають огляду фахівцями експертної служби МВС з метою звірення ідентифікаційних номерів їх складових частин з номерами, зазначеними в поданих власником для реєстрації документах. За результатами огляду в документах, які подаються для державної реєстрації, робиться відповідна відмітка або складається акт огляду. Експертне дослідження транспортного засобу і реєстраційних документів на транспортний засіб (інших документів, які є підставою для реєстрації транспортного засобу) проводиться за заявою власника з метою визначення справжності ідентифікаційних номерів транспортного засобу і реєстраційних документів.

Відповідно до абз.1-3 п.40 Порядку №1388, зняття з обліку транспортних засобів проводиться після їх огляду в сервісному центрі МВС на підставі заяви власника, документа, що посвідчує особу, виконавчого напису нотаріуса, постанови державного виконавця або рішення суду.

Дозволяється проводити огляд транспортних засобів, які знімаються з обліку, за їх місцезнаходженням з дотриманням вимог пункту 15 цього Порядку. Такий огляд оформляється фахівцем експертної служби МВС відповідним актом, засвідчується його підписом та скріплюється печаткою адміністратора сервісного центру МВС.

У разі встановлення факту знищення, фальсифікації або підроблення ідентифікаційних номерів складових частин транспортних засобів, виявлення транспортних засобів, зареєстрованих (перереєстрованих), знятих з обліку в уповноважених органах МВС, у тому числі тимчасово, за фіктивними чи підробленими документами або таких, що розшукуються правоохоронними органами України у зв'язку з незаконним заволодінням, уповноважені особи сервісних центрів МВС оформляють в установленому порядку необхідні документи, скасовують державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку транспортних засобів і передають усі відповідні документи та за наявності транспортні засоби до відповідного органу досудового розслідування. Якщо виявлено факт підроблення митних документів, їх ксерокопії з необхідним поясненням надсилаються до органів доходів і зборів, у зоні діяльності яких проживають особи, за якими зареєстровані відповідні транспортні засоби.

З аналізу наведених норм вбачається, що скасування державної реєстрації транспортного засобу можливе у разі подання заяви власника або виявлення працівниками сервісного центру МВС під час огляду транспортного засобу, який проводиться на підставі заяви власника, факту фіктивності чи підробки документів, за якими проводилася реєстрація.

З норм діючого законодавства не вбачається, що факт фіктивності чи підробки документів, за якими проводилися реєстрації транспортних засобів може бути встановлений слідчим під час здійснення досудового розслідування кримінального провадження. Підставою для скасування державної реєстрації може бути судове рішення (вирок суду) за результатом розгляду кримінального провадження, яким буде встановлений факт підробки (фіктивності) документів, на підставі яких були зареєстровані автомобілі.

Суд враховує, що як на момент скасування державної реєстрації транспортного засобу позивача, так і на час судового розгляду справи, відсутнє судове рішення, яким би було встановлено факт підробки (фіктивності) документів, що стали підставою для проведення державної реєстрації автомобіля позивача, зокрема сертифікату про відповідність конструкції автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху, що підтверджує необґрунтованість та передчасність дій та рішення відповідача.

Крім того, суд зауважує, що під час вчинення дій з реєстрації автомобіля відповідач не був позбавлений можливості здійснити перевірку видачі сертифікату відповідності, у разі наявності сумніву щодо поданих документів.

Судом також встановлено, що відповідачем скасовано державну реєстрацію автомобіля позивача з посиланням на п.10 Порядку №1388, яким передбачено вимоги для первинної державної реєстрації транспортних засобів що перебували в експлуатації та ввезені на митну територію України. Посилання на п.40 Порядку №1388, котрим передбачено підстави для скасування державної реєстрації транспортних засобів, в спірному рішенні відповідача відсутнє взагалі.

З приводу правомірності рішення ДП "УкрЦПСЗПС" від 15.08.2017 року яким скасовано сертифікат відповідності № UA.004.10871-16 від 27 жовтня 2016 року, суд зазначає наступне.

Відповідно змісту вказаного рішення та Листа ДП "УкрЦПСЗПС" від 12.03.2018 року № 29, підставою для його прийняття слугували копії форми митної декларації -2, що свідчили про надання заявником (ОСОБА_3.) копій таких дефляцій з наведенням недостовірних даних, а також, на підставі внутрішніх документів системи якості.

Як свідчить постанова слідчого від 09.10.2017 кримінальне провадження №12017180000000010 розпочате за відповідними фактами у відношенні до інших транспортних засобів, зокрема, Audi Q7 i Wolkswagen Toureg, щодо яких визначено службових осіб (ТОВ "Компанія "111", ТОВ "Автохолл"), як можливих виконавців злочину, та суми коштів, які визначено як збиток державі.

Вказані вище обставини не мають жодного відношення до даної адміністративної справи.

Як свідчить постанова слідчого від 09.10.2017, щодо спірних відносин містить інформацію щодо встановлення досудовим розслідуванням подання службовими особами ТОВ "Компанія "111" до Регіонального сервісного центру МВС Рівненської області та ДП "УкрЦПСЗПС" митної декларації форми МД-2 на ввезений транспортний засіб «LEXUS» LX 570, кузов НОМЕР_2, на підставі якої, в подальшому видано сертифікат відповідності № UA.004.10871-16 від 27 жовтня 2016 року на легковий автомобіль власником якого являється позивач.

Рішенням ДП "УкрЦПСЗПС" від 15.08.2017 року скасувано раніше виданий сертифікат відповідності на легковий автомобіль «LEXUS» LX 570, який було надано замовнику - ОСОБА_4

З аналізу наведених обставин вбачається, що при первинній реєстрації не позивачем, а громадянином ОСОБА_4 подано митну декларацію форми МД-2 на ввезений легковий автомобіль, який з 05.10.2017 належить позивачу, а до ДП "УкрЦПСЗПС" митну декларацію з частково іншим змістом (щодо окремих характеристики автомобіля) з метою отримання сертифікату відповідності. Саме така обставина, зі змісту постанови слідчого, та листа ДП "УкрЦПСЗПС" стала підставою для прийняття рішення від 15.08.2017року про скасування дії сертифіката.

При цьому суд зазначає, що постанова слідчого від 09.10.2017, рішення та лист ДП "УкрЦПСЗПС" не містять обставин фіктивності чи підроблення митної декларації форми МД-2 поданої ОСОБА_4, а також сертифіката відповідності № UA.004.10871-16 від 27.10.2016 року. Мова йде про факт подання митних декларацій із дещо відмінними даними в частині окремих характеристик одного і того ж автомобіля.

Зазначені рішення не містить посилань на висновки експертів, спеціалістів, показів свідків про підробку чи фіктивність (не підписання, не складання) митної декларації, а також сертифіката відповідності.

Слід зауважити, що ДП "УкрЦПСЗПС" не подано відзиву на позов та не надано доказів у підтвердження правомірності прийняття спірного рішення, натомість із змісту такого рішення неможливо встановити про які саме відмінності у ДМ-Ф2 йде мова та чи достатньо таких для прийняття рішення про скасування сертифікату відповідності чи необхідності прийняття рішення про тимчасове зупинення його дії (п. 7.1.1 Настанови з якості органу оцінки).

З огляду на встановлені судом обставини, керуючись нормами чинного законодавства, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог, а відтак позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною 2 статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Вимогами статті 76 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

З огляду на викладене, витрати позивача, пов'язані зі сплатою судового збору у сумі 2112,40 грн, підлягають відшкодуванню позивачу з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві.

Керуючись вимогами ст.ст. 2, 5 - 11, 19, 72 - 77, 90, 139, 241 - 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,

В И Р І Ш И В:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення Державного підприємства «Український центр з питань сертифікації та захисту прав споживачів» від 15 серпня 2017 року про скасування сертифікатів відповідності в частині скасування сертифікату відповідності № UA.004.10871-16 від 27 жовтня 2016 року на транспортний засіб «LEXUS» LX 570, кузов НОМЕР_2.

3. Визнати протиправним та скасувати висновок Регіонального сервісного центру МВС в Рівненській області про проведену перевірку від 05.12.2017 в частині скасування всіх реєстраційних операцій щодо транспортного засобу марки «LEXUS», модель LX 570, кузов НОМЕР_2.

4. Зобов'язати Регіональний сервісний центр МВС в Рівненській області (вул.Вербова, 39, м.Рівне, 33024; ідентифікаційний код 40112275) відновити державну реєстрацію транспортного засобу марки «LEXUS», модель LX 570, кузов НОМЕР_2.

5. Стягнути солідарно з Державного підприємства «Український центр з питань сертифікації та захисту прав споживачів» та з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань Регіонального сервісного центру МВС в Рівненській області на користь ОСОБА_5 судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 2112,40 грн.

Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України. Рішення суду може бути оскаржено за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295 - 297 КАС України.

Суддя Н.М. Клименчук