Рішення № 79608048, 30.01.2019, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.01.2019
Номер справи
560/4411/18
Номер документу
79608048
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 560/4411/18

РІШЕННЯ

іменем України

30 січня 2019 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Блонського В.К.

за участю:секретаря судового засідання Варченко В.В. представника позивача Гончар Н.Б. представників відповідача Дмитрієвої А.Л., Осташ Л.М. розглянувши адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Житниця Поділля" до Головного управління ДФС у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в суд з позовом до Головного управління ДФС у Хмельницькій області, в якому просить:

- визнати протиправним і скасувати податкове повідомлення-рішення від 11.10.2018 року №0006044002, видане Головним управлінням Державної фіскальної служби України у Хмельницькій області;

- зобов'язати Головне управління Державної фіскальної служби України у Хмельницькій області відновити у системі електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП) залишки пального позивача, зазначені в митній декларації №903020001/2016/004156 від 10.03.2016 року.

Позивач підставою позову зазначив порушення відповідачем вимог Податкового кодексу України.

В обгрунтування позовних вимог пояснив, що посадовими особами відповідача проведено камеральну (електронну) перевірку ТОВ "Житниця Поділля" з питань сплати податкових зобов'язань з акцизного податку з реалізації пального в частині реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги придбання згідно даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП) за червень 2018 року з використанням митної декларації від 10.03.2016 року №903020001/2016/004156 та даних Єдиного реєстру акцизних накладних та системи електронного адміністрування реалізації пального за квітень 2016 року.

За результатами перевірки складено акт від 12.06.2018 №179/22-01-40-04/32883721.

На підставі висновків акту перевірки відповідач прийняв оскаржуване податкове повідомлення - рішення, з яким позивач не погоджується, оскільки вважає, що воно базується на безпідставних висновках податкового органу про порушення позивачем вимог податкового законодавства, тому звернувся з адміністративним позовом до суду.

Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 26.12.2018 позовну заяву залишено без руху.

Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 28.12.2018 року Хмельницький окружний адміністративний суд відкрив провадження у даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 10.01.2019 року відмовлено у задоволенні клопотання представника відповідача про розгляд справи у порядку загального позовного провадження.

Представник позивача в судовому засіданні заявила клопотання про відмову від позову в частині позовних вимог щодо зобов'язання Головного управління ДФС у Хмельницькій області відновити у Системі електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП) залишки пального товариства з обмеженою відповідальністю "Житниця Поділля", зазначені в митній декларації № 903020001/2016/004156 від 10.03.2016 року.

Представники відповідача не заперечують проти задоволення даного клопотання.

Ухвалою від 30.01.2019 року клопотання представника позивача задоволено, тобто закрито провадження по справі № 560/4411/18 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Житниця Поділля" до Головного управління ДФС у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, в частині позовних вимог щодо зобов'язання Головного управління ДФС у Хмельницькій області відновити у Системі електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП) залишки пального товариства з обмеженою відповідальністю "Житниця Поділля", зазначені в митній декларації № 903020001/2016/004156 від 10.03.2016 року.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги щодо визнання протиправним і скасування податкового повідомлення-рішення від 11.10.2018 року №0006044002, виданого Головним управлінням Державної фіскальної служби України у Хмельницькій області підтримала, та надала суду пояснення за змістом даного адміністративного позову.

Представники відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнали повністю, та надали суду пояснення згідно поданого відзиву на даний адміністративний позов.

В обгрунтування відзиву зазначили, що особа, яка реалізує пальне є платником акцизного податку та підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку контролюючими органами не пізніше ніж за три дні до початку здійснення реалізації пального. Позивач на момент оформлення митної декларації не був зареєстрований платником акцизного податку з реалізації пального. Митна декларація оформлена позивачем до реєстрації його платником акцизного податку з реалізації пального та відповідно не може бути відображена в СЕАРП.

Представники відповідача відмітили, що податкове повідомлення-рішення було прийняте згідно вимог чинного законодавства, як результат виявлених порушень зі сторони позивача, а тому підстави для задоволення позову відсутні.

17.01.2019 року представник позивача подала відповідь на відзив, в якому вона не погоджується із правовим обґрунтуванням, викладеним відповідачем у вказаному відзиві.

23.01.2019 року представник відповідача подала заперечення, просить відмовити у задоволенні позову з підстав, що є тотожними підставам, які викладені у відзиві на позов.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що ТОВ "Житниця Поділля" 10.03.2016 року на підставі митної декларації від 10.03.2016 №903020001/2016/004156 ввезено на митну територію України товар за кодом УКТ ЗЕД 2710194710 - паливо дизельне марки ДТ-3-К4, сорт Б 58493 кг/70296 л. Під час ввезення даного товару у позивача виникло податкове зобов'язання із сплати акцизного податку, яке позивач виконав та сплатив суму акцизного податку в розмірі 191864,64 грн. 10.03.2016 року.

При цьому 10.03.2016 року позивач, як платник податку зазначив у графі 47 "нарахування податків" митної декларації № 903020001/2016/004156 за видом 089 акцизний податок в сумі 191864,64 грн., а також у графі В графи 47 митної декларації позивач зазначив свій код ЄДРПОУ.

На підставі даних митної декларації обсяг палива ввезеного на митну територію України ТОВ "Житниця Поділля" внесено самостійно ДФС до СЕАРП.

01.04.2016 року позивач зареєстрований платником акцизного податку.

ДФС України встановивши, що на момент оформлення митної декларації позивач не був зареєстрований платником акцизного податку, здійснила вилучення митної декларації позивача № 903020001/2016/004156 від 10.03.2016 року з СЕАРП.

Враховуючи дані СЕАРП щодо відсутності митної декларації позивача, Головним управління ДФС у Хмельницькій області проведено камеральну (електронну) перевірку ТОВ "Житниця Поділля" (код ЄДРПОУ 32883721) з питань сплати податкових зобов'язань з акцизного податку з реалізації пального в частині реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги придбання згідно даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального за червень 2018 року з використанням митної декларації від 10.03.2016 №903020001/2016/004156 та даних Єдиного реєстру акцизних накладних та системи електронного адміністрування реалізації пального за квітень 2016року.

За результатами перевірки відповідачем складено акт про результати камеральної перевірки даних, щодо порушення позивачем порядку реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до таких акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних №179/22-01-40-04/32883721 від 12.06.2018.

В ході проведення перевірки встановлено, що суб'єкт господарювання ТОВ "Житниця Поділля" зареєстрований платником акцизного податку з реалізації пального 01.04.2016 року №3496. До системи електронного адміністрування реалізації пального згідно коду УКТ ЗЕД 2710194710 пальне в кількості 70296,0 л. (згідно митної декларації від 10.03.2016 №903020001/2016/004156) внесено безпідставно, в зв'язку з чим 19.04.2017 року відбулося коригування пального в сторону зменшення - в кількості 70296,0 л. Платники акцизного податку, які реалізують пальне, для роботи в СЕАРП мають бути зареєстровані в контролюючих органах не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального, а формула, встановлена пунктом 232.3 статті 232 Податкового кодексу України, обчислюється лише за документами, на момент складання яких суб'єкт господарювання був зареєстрований платником акцизного податку з реалізації пального. ТОВ "Житниця Поділля" на момент складання митної декларації від 10.03.2016 №903020001/2016/004156 не зареєстрована платником акцизного податку з реалізації пального. Відповідно у суб'єкта господарювання виникає зобов'язання щодо сплати акцизного податку, визначеному вимогами підпункту 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 Податкового кодексу України.

В акті перевірки зазначається про те, що згідно із даними системи електронного адміністрування реалізації пального, суб'єктом господарювання не дотримано вимог статті 232, підпункту 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 ПК України, а саме: не сплачено податкові зобов'язання з акцизного податку з реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, а саме пального за кодами УКТ ЗЕД 2710194710. Станом на 12.06.2018 від'ємний ліміт по даному виду палива складає - 17910,43 л.

На підставі висновків акту перевірки відповідачем прийняте податкове повідомлення-рішення від 06.07.2018 №0003774002, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за акцизним податком (пальне) код платежу -14021900 на суму 81898,19 грн., в тому числі за податковим зобов'язанням - 65518, 55 грн. та за штрафними санкціями - 16379, 64 грн.

Не погодившись із вказаним податковим повідомленням - рішенням, позивач оскаржив його в адміністративному порядку.

Рішенням Державної фіскальної служби України від 21.09.2018 №30724/6/99-99-11-03-01-25 скаргу позивача задоволено частково, а податкове повідомлення-рішення від 06.07.2018 №0003774002 скасовано в частині податкового зобов'язання в сумі 15854,48 грн. та штрафної (фінансової) санкції в сумі 3963,62 грн., а в іншій частині зазначене податкове повідомлення-рішення залишене без змін.

В подальшому, Головним управлінням ДФС у Хмельницькій області прийнято нове податкове повідомлення - рішення від 11.10.2018 №0006044002, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за акцизним податком (пальне) код платежу - 14021900 на 62080,08 грн., в тому числі за податковим зобов'язанням - 49664,06 грн. та за штрафними санкціями - 12416,02 грн.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Податковий кодекс України (далі ПК України) регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Згідно пункту 15.1 статті 15 ПК України (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Платниками акцизного податку відповідно до пункту 212.1 статті 212 ПК України з поміж інших є особа - суб'єкт господарювання, яка ввозить підакцизні товари (продукцію) на митну територію України та особа, яка реалізує пальне.

Відповідно до пункту 215.1 статті 215 ПК України до підакцизних товарів належать: спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво; тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну; пальне; автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб i більше, транспортні засоби для перевезення вантажів; електрична енергія.

Відповідно до підпункту 213.1.3 пункту 213.1 статті 213 ПК України об'єктами оподаткування є операції з ввезення підакцизних товарів (продукції) на митну територію України.

Згідно підпункту 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 ПУ України об'єктами оподаткування є операції з реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, що: отримані від інших платників акцизного податку, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних; ввезені (імпортовані) на митну територію України, що засвідчені належно оформленою митною декларацією; вироблені в Україні, реалізація яких є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 213.1.1 цього пункту, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Згідно статті 214 ПК України базою оподаткування у разі обчислення податку із застосуванням адвалорних ставок базою оподаткування є: вартість реалізованого товару (продукції), виробленого на митній території України, за встановленими виробником максимальними роздрібними цінами з урахуванням податку на додану вартість та акцизного податку; вартість товарів (продукції), що ввозяться на митну територію України, за встановленими імпортером максимальними роздрібними цінами на товари (продукцію), які він імпортує, з урахуванням податку на додану вартість та акцизного податку; вартість реалізованої електричної енергії без податку на додану вартість; вартість (з податком на додану вартість та без урахування акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів) підакцизних товарів, що реалізовані відповідно до підпункту 213.1.9 пункту 213.1 статті 213 цього Кодексу.

У разі обчислення податку із застосуванням специфічних ставок з підакцизних товарів (продукції) базою оподаткування є їх величина, визначена в одиницях виміру ваги, об'єму, кількості товару (продукції), об'єму циліндрів двигуна автомобіля або в інших натуральних показниках.

У разі обчислення податку із застосуванням одночасно адвалорних та специфічних ставок податку базою оподаткування є база, визначена відповідно до пунктів 214.1 та 214.4 цієї статті.

Відповідно до пункту 216.4 статті 216 ПК України датою виникнення податкових зобов'язань у разі ввезення підакцизних товарів (продукції) на митну територію України є дата подання контролюючому органу митної декларації для митного оформлення або дата нарахування такого податкового зобов'язання контролюючим органом у визначених законодавством випадках (пункт 216.4), щодо операцій з реалізації пального (визначених у підпункті 213.1 пункту 213.1 статті 213 ПК України), є дата реалізації таких обсягів пального (пункт 216.12 статті 216 цього кодексу).

Згідно пункту 218.1 статті 218 ПК України суми податку з товарів (продукції), які ввозяться на митну територію України, що підлягають сплаті, визначаються платниками податку самостійно, виходячи з об'єктів оподаткування, бази оподаткування та ставок цього податку.

Порядок і строки сплати податку встановлено статтею 222 ПК України.

Згідно пункту 222.2.1 статті 222.1 ПК України податок із ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) сплачується платниками податку до або в день подання митної декларації.

Дослідження змісту наведених правових норм ПК України, дає суду підстави зробити висновок про те, що при ввезенні на митну територію підакцизних товарів, вартість таких товарів є об'єктом оподаткування акцизним податком, а суб'єкт господарювання - платником акцизного збору.

В судовому засіданні із пояснень сторін та матеріалів справи встановлено, що ТОВ «Житниця Поділля» 10.03.2016 року ввезено на територію України пальне в кількості 70296,0 л. за митною декларацією від 10.03.2016 №903020001/2016/004156.

Відповідно під час ввезення на митну територію України пального у позивача виникло податкове зобов'язання із сплати акцизного податку, на виконання якого позивачем у день ввезення пального оформлено митну декларацію № 903020001/2016/004156 від 10.03.2016 року та сплачено суму акцизного податку в сумі 191864,64 грн.

Оскільки позивач імпортував на митну територію України дизельне пальне в кількості 70296,0 л. і таке пальне є підакцизним товаром, відповідно позивач став платником акцизного податку.

Згідно підпункту 212.3.4 пункту 212.3 статті 212 ПК України особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального.

Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви, форма якої затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, веде реєстр платників акцизного податку з реалізації пального, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих платниками акцизного податку.

Відповідно пункту 223.2 статті 223 ПК України платник податку з підакцизних товарів (продукції), вироблених або переобладнаних на митній території України; імпортер алкогольних напоїв та тютюнових виробів; суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів; оптовий постачальник електричної енергії подає щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію акцизного податку за формою, затвердженою у порядку, встановленому статтею 46 цього Кодексу.

В зв'язку з тим, що позивач ввіз пальне на митну територію України 10.03.2016 року він був зобов'язаний зареєструватись платником акцизного податку не пізніше 20.04.2016 року або за три дні до початку здійснення реалізації пального.

Позивач ввіз пальне 10.03.2016 року, а як платник акцизного податку зареєструвався 01.04.2016 року, тобто в строки встановлені пунктом 212.3 статті 212 ПК України.

Згідно пункту 232.1 статті 232 ПК України облік обсягів пального в системі електронного адміністрування реалізації пального ведеться за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД. Ведення обліку обсягів пального у системі електронного адміністрування реалізації пального здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Одиницею обліку обсягів пального в системі електронного адміністрування реалізації пального є літри, приведені до температури 15 °C.

Система електронного адміністрування реалізації пального забезпечує автоматичний облік в розрізі платників податку за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД:

обсягів пального, що містяться у виданих та отриманих акцизних накладних та розрахунках коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних;

обсягів пального, виробленого на митній території України або ввезеного на митну територію України, з яких сплачено акцизний податок;

обсягів пального, на які платники податку зареєстрували заявки на поповнення обсягів залишку пального за рахунок сплачених коштів в бюджет в системі електронного адміністрування реалізації пального;

сум сплаченого акцизного податку, за рахунок яких платники податку можуть зареєструвати заявки на поповнення обсягів залишку пального;

обсягу залишку пального, на який платники податку мають право зареєструвати акцизні накладні та розрахунки коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Порядок електронного адміністрування реалізації пального встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Порядок електронного адміністрування реалізації пального затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 року №113 (далі - Порядок) визначає механізм відкриття та закриття рахунків у системі електронного адміністрування реалізації пального, порядок роботи системи електронного адміністрування реалізації пального, а також проведення розрахунків з бюджетом з використанням зазначених рахунків.

Система електронного адміністрування реалізації пального (далі - СЕАРП) запроваджується з 01 березня 2016 року.

Порядком встановлено, що юридичні особи та фізичні особи - підприємці, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов'язковій реєстрації як платники акцизного податку з реалізації пального (далі - платники податку) до початку здійснення реалізації пального. ДФС веде реєстр платників акцизного податку з реалізації пального (далі - реєстр платників). Включення осіб до реєстру платників, внесення змін до нього, виключення з реєстру платників здійснюється засобами системи електронного адміністрування реалізації пального та контролюючими органами за основним місцем обліку особи як платника податків.

Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви, форма якої затверджується Мінфіном.

Заява про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального складається та подається до контролюючого органу за основним місцем обліку особи як платника податків засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного цифрового підпису відповідальних осіб.

ДФС веде автоматичний облік за допомогою СЕАРП у розрізі платників податку:

обсягів пального, що містяться у виданих та отриманих акцизних накладних та/або розрахунках коригування до акцизних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД;

обсягів пального в розрізі кодів згідно з УКТЗЕД, виробленого на митній території України або ввезеного на митну територію України, з яких сплачено акцизний податок;

обсягів пального в розрізі кодів згідно з УКТЗЕД, на які платники податку зареєстрували заявки в СЕАРП на поповнення обсягів залишку пального за рахунок сплачених через електронні рахунки коштів до бюджету;

обсягів залишків пального, на які платники податку мають право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних у розрізі кодів згідно з УКТЗЕД;

сум сплаченого акцизного податку, овердрафту та залишків сум акцизного податку, в межах яких платники податку мають право зареєструвати заявки на поповнення обсягів залишків пального.

Оскільки обсяг ввезеного на митну територію України пального, оформленого належним чином митними деклараціями, з якого сплачено акцизний податок, з 01.03.2016 року автоматично вноситься до облікової картки платника в СЕАРП відповідно до оформленої контролюючим органом митної декларації 10.03.2016 року дані про обсяг ввезеного позивачем пального автоматично внесені до СЕАРП.

01.04.2016 року позивач зареєстрований платником акцизного податку.

ДСФ України встановивши, що ввезення товару відбулося 10.03.2016 року, а реєстрація позивача, як суб'єкта господарювання здійснена 01.04.2016 року тобто після ввезення пального та його реєстрації у СЕАРП, здійснило вилучення даних митної декларації позивача з СЕАРП, у зв'язку з чим у позивача утворився від'ємний ліміт.

Суд зазначає, що таке вилучення митної декларації від 10.03.2016 року №903020001/2016/004156 відбулося безпідставно, оскільки відсутні будь-які правові норми для обгрунтування такого вилучення із СЕАРП, крім того встановлено, що позивач зареєстрований, як платник акцизного податку в строки передбачені статтею 212 ПК України.

При вирішенні спору суд вважає помилковими висновки відповідача щодо того, що імпорт палива є його реалізацією ТОВ "Житниця Поділля", так як позивач в даному випадку є покупцем товару.

Фактично реалізація пального імпортованого позивачем на митну територію України розпочалась після реєстрації позивача, як платника акцизного збору, тому стверджувати, що позивач розпочав реалізацію ввезеного пального до реєстрації його, як платника акцизного збору, є протиправним.

В ході судового розгляду позивачем надано суду документацію, що підтверджує факт сплати ним акцизного податку під час ввезення пального на митну територію України, що не заперечується представниками сторін.

Суд зазначає, що ані Податковий кодекс, ані Порядок електронного адміністрування реалізації пального не визначають термінів реєстрації платника податків до моменту ввезення на митну територію України товару та подання митної декларації.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що ДФС не мала правових підстав для коригування даних щодо позивача у СЕАРП.

Оскільки позивач сплатив акцизний податок при поданні митної декларації, подальша реалізація такого пального позивачем на митній території України повинна проводитись без сплати акцизного податку, тобто ПК України не встановлює обов'язку сплати такого податку.

Так як податковим повідомленням-рішенням відповідач нарахував позивачу податковий борг по акцизному податку за реалізацію палива на митній території України, вартість якого вже оподаткована акцизним податком при поданні позивачем митної декларації, суд вважає, що податкове повідомлення - рішення Головного управління ДФС у Хмельницькій області № 0006044002 від 11.10.2018 року необхідно визнати протиправним та скасувати.

Відповідно до підпункту 2 частини 1 статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.

Згідно частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Таким чином, оскільки відповідач не довів правомірність оскаржуваних дій, а встановлені обставини справи свідчать про їх протиправність, суд приходить до висновку про обгрунтованість позовних вимог позивача, а тому даний адміністративний позов необхідно задовольнити.

Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи той факт, що судове рішення ухвалене на користь позивача та дотримуючись вимог статті 139 КАС України, суд вирішив стягнути на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Житниця Поділля" судовий збір у розмірі 1762,80 грн., (одну тисячу сімсот шістдесят дві гривні вісімдесят копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Хмельницькій області.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Головного управління ДФС у Хмельницькій області № 0006044002 від 11.10.2018 року, яким товариству з обмеженою відповідальністю "Житниця Поділля" збільшено суму грошового зобов'язання за платежем акцизний податок на пальне в сумі 49664,06 грн., та застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 12416,02 грн., що разом становить 62 080,08 грн.

Стягнути на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Житниця Поділля" судовий збір у розмірі 1762,80 грн., (одну тисячу сімсот шістдесят дві гривні вісімдесят копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Хмельницькій області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складене 01 лютого 2019 року

Позивач:Товариство з обмеженою відповідальністю "Житниця Поділля" (вул. Грушевського, 169 А,Красилів,Красилівський район, Хмельницька область,31000 , код ЄДРПОУ - 32883721) Відповідач:Головне управління ДФС у Хмельницькій області (вул. Пилипчука, 17,Хмельницький,Хмельницька область,29000 , код ЄДРПОУ - 39492190) Головуючий суддя В.К. Блонський