
Справа№464/323/19
пр.№ 3/464/326/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31.01.2019 року м.Львів
Суддя Сихівського районного суду м. Львова Тімченко О.В., з участю прокурора Вітовської І.М., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, не працюючого, проживаючого та зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч.1 ст.172-6 КУАП,
у с т а н о в и в:
ОСОБА_1, перебуваючи на службі в поліції з 07.11.2015 р., обіймаючи з 01.12.2016 р. посаду поліцейського-водія сектору логістики та матеріально-технічного забезпечення Галицького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області, маючи спеціальне звання старший сержант поліції, відповідно до п.п. «з» п. 1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб’єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, будучи звільненим зі служби в поліції 30.09.2017 згідно наказу №774 о/с, в порушення вимог п.2 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення», абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин подав 27.09.2018 року декларацію після звільнення особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУАП.
Під час розгляду справи ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав повністю. Додатково пояснив, що допустив вчинення вказаного правопорушення, оскільки не був досконало обізнаним із Законом України «Про запобігання корупції» щодо необхідності подання декларації після звільнення. Просить застосувати до нього адміністративне стягнення у виді мінімального штрафу, передбаченого санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУАП.
Прокурор під час розгляду справи вважає, що є всі підстави для притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, просить визнати його винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУАП та застосувати стягнення у виді штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, приходжу до такого висновку.
Частиною 1 статті 172-6 КУАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Як встановлено під час розгляду справи, ОСОБА_1 відповідно до наказу №457 о/с від 01.12.2016 т.в.о. начальника Головного управління національної поліції у Львівській області ОСОБА_2 призначений на посаду поліцейського-водія сектору логістики та матеріально-технічного забезпечення Галицького відділу поліції ГУНП. Відповідно до витягу з наказу №774 о/с від 29.09.2017 старшого інспектора СКЗ Галицького ВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції за власним бажанням з 30.09.2017.
Відповідно до п.п. «з» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є: поліцейські.
Згідно із абз.2 ч.2 ст.45 розділу VІІ Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Однак, як вбачається з даних витягу з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 подав декларацію 27.09.2018 року, тобто, несвоєчасно.
Відтак, зазначеними даними повністю підтверджується факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУАП.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, вважаю, що на нього слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що згідно із ст.23 КУАП буде достатньою та необхідною мірою відповідальності, яка досягне мети у вихованні правопорушника в дусі додержання законів, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Крім того, відповідно до ст.40-1 КУАП із ОСОБА_1 слід стягнути 384, 20 грн. судового збору.
Керуючись ст. ст. 283, 284 КУАП,
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п’ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) грн. в дохід держави.
Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави 384,20 грн. судового збору.
Реквізити для оплати штрафу: одержувач - УК у Сихівському районі м.Львова /Сихівський/ 21081100, р/р 31117106013008, банк: Казначейство України (ЕАП), Код ЄДРПОУ: 38007636, МФО 899998.
Реквізити для оплати судового збору: отримувач коштів ГУК у м.Києві /м.Київ/22030106, р/р 31211256026001, банк: Казначейство України, код ЄДРПОУ: 37993783, дохід бюджету: 22030106, МФО (код банку): 899998, (в порядку виконавчого провадження: стягувач – Державна судова адміністрація України, адреса: 01601, м.Київ, вул.Липська, 18/5, код ЄДРПОУ 26255795).
У випадку несплати штрафу у п’ятнадцятиденний термін відповідно до вимог ст.ст. 307, 308 КУАП з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через місцевий суд. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення пред'являється до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.
Суддя О.В.Тімченко