
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
24 січня 2019 р. № 520/8783/18
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кухар М.Д.,
при секретарі судового засідання - Єрьомкіній К.І.,
за участі:
представника позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача- Івченко Д.Ю.,
третя особа - не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Виконавчого комітету Лозівської міської ради Харківської області, третя особа - ОСОБА_3 в інтересах малолітньої особи ОСОБА_4 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, ОСОБА_2 звернулася до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просив суд
- визнати рішення виконавчого комітету Лозівської міської ради від 12.06.2018 року № 388 "Про оформлення права приватної власності на житло за адресою: АДРЕСА_1, житлове приміщення НОМЕР_1, протиправним та скасувати його.
- зобов'язати Лозівську міську раду Харківської області, як уповноважений орган в галузі житлово-комунального господарства, вчинити певні дії, а саме повторно розглянути заяву стосовно оформлення приватизації,
- судові витрати покласти на відповідача.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Рішенням виконавчого комітету Лозівської міської ради від 12.06.2018 року № 388 "Про оформлення права приватної власності на житло за адресою: АДРЕСА_1" розгляд заяви про приватизацію двокімнатної квартири, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, відкладено «до вирішення питання заявником щодо вжиття заходів з погашення заборгованості по комунальних платежах», (за даними КГІ «Житлова управляюча компанія» міської ради борг на 01.05.2018 року складає 29079,60 грн.). Позивач вважає таке рішення протиправним, у зв'язку з чим звернувся до суду.
Відповідач надав до суду відзив на адміністративний позов, в якому проти задоволення позову заперечував, посилаючись на те, що виконавчим комітетом Лозівської міської ради Харківської області не було надано відмову позивачу, а лише відкладено розгляд заяви наймача про приватизацію квартири до вжиття заходів по погашенню заборгованості по комунальним платежам. А відтак право позивача не порушено, а позов задоволенню не підлягає.
Розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи позову та відзиву проти нього, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд встановив наступні обставини.
З метою реалізації свого права на приватизацію житлового приміщення відповідно до Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» позивач 05.06.2018 р. звернувся до Лозівської міської ради Харківської області із заявою про приватизацію двокімнатної квартири, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1.
В прийнятті заяви про приватизацію двокімнатної квартири позивачу було відмовлено у зв'язку з відсутністю довідки про заборгованість по комунальним платежам житлового приміщення. При наданні позивачем довідки про заборгованість по комунальним платежам в цей же день заяву позивача було прийнято та направлено на опрацювання.
05.06.2018 року позивач звернувся до Лозівської міської ради Харківської області за роз'ясненням підстав витребування у нього довідки про заборгованість по комунальним платежам.
Рішенням виконавчого комітету Лозівської міської ради від 12.06.2018 року № 388 "Про оформлення права приватної власності на житло за адресою: АДРЕСА_1" розгляд заяви позивача про приватизацію двокімнатної квартири, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, відкладено «до вирішення питання заявником щодо вжиття заходів з погашення заборгованості по комунальних платежах», (за даними КГІ «Житлова управляюча компанія» міської ради борг на 01.05.2018 року складає 29079,60 грн.).
Відповідно до ст.1 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» (далі-Закон) приватизація державного житлового фонду - це відчуження квартир (будинків), житлових приміщень угуртожитках, призначених для проживання сімей та одиноких осіб, кімнат у квартирах та одноквартирних будинках, де мешкають два і більше наймачів, та належних до них господарських споруд і приміщень (підвалів, сараїв і т. ін.) державного житлового фонду на користь громадян України.
Статтею 3 Закону визначено, що приватизація здійснюється шляхом безоплатної передачі громадянам квартир (будинків), житлових приміщень у ' гуртожитках з розрахунку санітарної норми 21 квадратний метр загальної площі на наймача і кожного члена його сім'ї та додатково 10 квадратних метрів на сім'ю.
Згідно статті 8 Закону приватизація державного житлового фонду здійснюється уповноваженими на це органами, створеними місцевою державною адміністрацією, та органами місцевого самоврядування, державними підприємствами, організаціями, установами, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких знаходиться державний житловий фонд. Передача квартир (будинків) у власність громадян здійснюється на підставі рішень відповідних органів приватизації, що приймаються не пізніше місяця з дня одержання заяви громадянина.
Слід зазначити рішенням виконавчого комітету Лозівської міської ради Харківської області від 12.06.2018 року № 388 «Про оформлення права приватної власності на житло за адресою: АДРЕСА_3» відкладено розгляд заяви наймача ОСОБА_2 про приватизацію двокімнатної квартири розташованої за адресою: АДРЕСА_3 до вирішення питання щодо вжиття заходів по погашенню заборгованості.
В даному випадку слід звернути увагу, що виконавчим комітетом Лозівської міської ради Харківської області не було надано відмову позивачу, а лише відкладено розгляд заяви наймача про приватизацію квартири до вжиття заходів по погашенню заборгованості по комунальним платежам.
З даного приводу слід зазначити, що Законом України «Про приватизацію державного житлового фонду» не передбачено та прямо не заборонено відкладати розгляд справи щодо розгляду заяв про приватизацію житлового фонду. Таким чином дії виконавчого комітету Лозівської міської ради є такими, що відповідають вимогам чинного законодавства.
Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішенні судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень З боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно ч.2 ст.2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
З урахуванням вищевикладеного суд дійшов висновку, що позов задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 241- 246, 250, 255, 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 до Виконавчого комітету Лозівської міської ради Харківської області, третя особа - ОСОБА_3 в інтересах малолітньої особи ОСОБА_4 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,- відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Скарга може бути подана у порядку п.15.5 Розділу VII КАС України до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд.
Повний текст рішення виготовлено 04.02.2019 року.
Суддя Кухар М.Д.