Постанова № 79578961, 28.01.2019, Київський районний суд м. Одеси

Дата ухвалення
28.01.2019
Номер справи
520/1356/19
Номер документу
79578961
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 520/1356/19

Провадження № 3/520/1150/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.01.2019 року м. Одеса

Суддя Київського районного суду міста Одеси Чаплицький В.В., за участю прокурора Одеської місцевої прокуратури № 1 Зайкова Д.Б., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, розглянувши матеріали, що надійшли з УЗЕ в Одеській області ДЗЕ НП України про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка народилась в смт.Саврань Одеської області, Україна, громадянки України, з вищою освітою, тимчасово не працюючої, відомості про притягнення раніше до відповідальності за вчинення адміністративного корупційного правопорушення у суду відсутні, не судимої, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1, за ч.1 ст.172-6 КпАП України,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_2, працюючи на посаді головного спеціаліста відділу кадрової роботи Одеського окружного адміністративного суду, являючись суб'єктом на якого поширюються дії Закону України «Про запобігання корупції», згідно п.п.«в» п.1 ч.1 ст.3 Закону, не своєчасно подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національне агентство з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, яка виконувала функцій держави або місцевого самоврядування, чим порушила вимоги ст.45 Закону та вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Прокурор в судовому засіданні вказав на наявність в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, однак вважав за можливе звільнити ОСОБА_2 від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням вважаючи вчинене останньою адміністративне правопорушення малозначним.

ОСОБА_2 погодилась з думкою прокурора.

Заслухавши думку учасників судового засідання, дослідивши наявні матеріали справи, суд приходить до наступного.

Відповідно до п.9 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до вимог ст.68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

У відповідності до пункту 13 статті 1 Закону, суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», інші особи, які зобов'язані подавати декларацію та виконувати інші вимоги фінансового контролю відповідно до цього Закону.

Відповідно до листа Одеського окружного адміністративного суду за вих. № 03.14.-34786/18 від 19 грудня 2018 року за підписом в.о.керівника апарату суду Н.Д.Бойко, встановлено що ОСОБА_2 дійсно працювала в Одеському окружному адміністративному суді з 23 липня 2009 року по 25 жовтня 2018 року.

Так, 23 липня 2009 року ОСОБА_2 прийняла присягу державного службовця. Наказом Одеського окружного адміністративного суду № 138 - ос від 23 липня 2009 року ОСОБА_2 в період часу з 23.07.2009 року по 21.11.2011 року працювала на посаді секретаря судового засідання Одеського окружного адміністративного суду. Наказом Одеського окружного адміністративного суду № 181 - ос від 23 вересня 2009 року ОСОБА_2 присвоєно тринадцятий ранг державного службовця. Наказом Одеського окружного адміністративного суду № 165 - ос від 23 вересня 2011 року ОСОБА_2 присвоєно черговий дванадцятий ранг державного службовця. Наказом Одеського окружного адміністративного суду № 243 - ос від 22 листопада 2011 року ОСОБА_2 в період часу з 22.11.2011 по 15.03.2012 року обіймала посаду головного спеціаліста з кадрових питань Одеського окружного адміністративного суду. Наказом Одеського окружного адміністративного суду № 243 - ос від 22 листопада 2011 року ОСОБА_2 присвоєно черговий одинадцятий ранг державного службовця. Наказом Одеського окружного адміністративного суду № 34 - ос від 16 березня 2012 року ОСОБА_2 в період часу з 16.03.2012 по 15.12.2014 року працювала на посаді помічника судді Одеського окружного адміністративного суду. З 16 грудня 2014 року по 31 травня 2017 року ОСОБА_2 обіймала посаду головного спеціаліста відділу кадрової роботи та державної служби апарату суду (01.06.2016 у зв'язку зі змінами структури та штатного розпису суду назву відділу було змінено на відділ управління персоналом). Наказом Одеського окружного адміністративного суду № 240 - к від 05 серпня 2016 року ОСОБА_2 присвоєно дев'ятий ранг державного службовця в межах «В» категорії посад державної служби.

Таким чином згідно п.п.«в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», посада головного спеціаліста відділу управління персоналом Одеського окружного адміністративного суду ОСОБА_2, віднесена до суб'єктів на яких поширюється дія цього Закону, як на державного службовця.

У період часу з 07 серпня 2015 року по 31 травня 2017 року ОСОБА_2 перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

31 травня 217 року ОСОБА_2 припинено державну службу на посаді головного спеціаліста відділу управління персоналом та з 01 червня 2017 року вона була призначена на посаду помічника судді Одеського окружного адміністративного суду (посада віднесена до патронатної служби). Після припинення державної служби ОСОБА_2 трудову книжку не отримувала, оскільки припинення трудових відносин із Одеським окружним адміністративним судом не відбулося.

25 жовтня 2018 року ОСОБА_2 звільнена із посади помічника судді Одеського окружного адміністративного суду.

Положеннями ст.19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п.9 ч.1 ст.8 Закону України «Про державну службу», державний службовець зобов'язаний додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.

Пунктом 5 ч.1 ст.12 Закону, Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.

Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно - правових актів, що зазначено у ч.5 ст.12 Закону.

Рішенням НАЗК від 10.06.2016 року № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) 1930 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, а перший етап - з 00 годин 00 хвилин 15 серпня 2016 року, в тому числі і для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування, як щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 15 серпня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені декларації подаються протягом 60 календарних днів.

Рішенням НАЗК від 18.08.2016 року № 1 «Про внесення змін до деяких рішень Національного агентства з питань запобігання корупції щодо функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», внесені зміни у підпункт 1 пункту 1 Рішення НАЗК від 10.06.2016 року № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», а саме: слова та цифри «15 серпня 2016 року» змінити словами та цифрами «01 вересня 2016 року».

Таким чином, система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи: перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року, другий - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року.

Відповідно до ч.1 ст.45 Закону що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно з п.2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

З інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» стало відомо, що декларація ОСОБА_2, як суб'єкта декларування, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування була подана 05 квітня 2018 року о 16 год. 48 хв., тобто з порушенням встановленого терміну.

Згідно відповіді вих. № 93-05/4886/17 від 02.03.2017 року, за підписом Голови Національного агентства з питань запобігання корупції Корчак Н.М. зареєстрованої в Департаменті захисту економіки Національної поліції України за № 4320 від 03.03.2017 року, в якій зазначено, що дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі Реєстр) співпадає з фактичною датою подання суб'єктом декларування документів до Реєстру.

З довідки акредитованого центру сертифікації ключів Публічного акціонерного товариства комерційного банку «ПРИВАТБАНК», встановлено, що ОСОБА_2, електронний цифровий підпис отримала 28 березня 2018 року

З послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив користувач ОСОБА_2 (дата реєстрації 22.03.2017 07:33:45), встановлено, що вхід до Реєстру був проведений лише 03 квітня 2018 року о 15 год. 27 хв.

Згідно відповіді з державного підприємства «Українські спеціальні системи» (ДП «УСС») за вих. № 07-530 від 27.04.2018 року та за вих. № 07-794 від 05.07.2018 року встановлено, що у період обов'язку, передбаченого ч.2 ст.45 Закону для ОСОБА_2, щодо подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» функціонував в штатному режимі та суб'єкти декларування мали можливість реалізувати обов'язок щодо подання електронних декларацій відповідно до закону.

В ході судового розгляду поважних причин для несвоєчасної подачі ОСОБА_2 електронної декларації встановлено не було.

Таким чином ОСОБА_2, звільнившись з посади головного спеціаліста відділу кадрової роботи Одеського окружного адміністративного суд, тим самим припинила державну службу, без поважних причин, не своєчасно подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи яка припинила виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим порушила вимоги ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Вина ОСОБА_2 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП в повній мірі підтверджується поясненнями ОСОБА_2, наданими під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, та іншими зібраними матеріалами справи про адміністративне правопорушення в сукупності, які додані до протоколу про адміністративне правопорушення та досліджені в судовому засіданні.

Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Згідно ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Згідно ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до ст.33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

На підставі вищевикладеного, беручи до уваги обставини скоєння правопорушення, особу винного, обставини які пом'якшують та обтяжують відповідальність, вважаю, що призначення найменшого стягнення, передбаченого санкцією ч.1 ст.172-6 КпАП України, буде справедливим та достатнім для покарання порушника за скоєне правопорушення, та для попередження скоєння ним правопорушень у майбутньому.

Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст.ст.172-6, 279, 280, 283, 284 КпАП України суд

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, винною у скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь держави судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 (двадцять) копійок.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Одеського апеляційного суду через Київський районний суд м. Одеси протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Чаплицький В. В.