Ухвала суду № 79576003, 31.01.2019, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.01.2019
Номер справи
240/5904/18
Номер документу
79576003
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про відкриття провадження в адміністративній справі

31 січня 2019 року м. Житомир справа № 240/5904/18

категорія 112030400

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Романченко Є.Ю., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Управління праці та соціального захисту населення Бердичівської районної державної адміністрації Житомирської області (вул. Садова,3, м.Бердичів, Житомирська область,13312) про визнання дій неправомірними та покладення обов'язку вчинити певну дію,

встановив:

Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, у якому просить визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Бердичівської районної державної адміністрації Житомирської області у відмові в наданні державної соціальної допомоги за період з 01.10.2013 по 30.09.2017 малозабезпеченій сім'ї; скасувати рішення №572 начальника Управління праці та соціального захисту населення Бердичівської районної державної адміністрації Житомирської області про визначення надміру виплачених коштів від 19.04.2018; зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Бердичівської районної державної адміністрації Житомирської області призначити та виплатити державну соціальну допомогу з "1" квітня 2018р. малозабезпеченій сім'ї.

В обґрунтування свого звернення до суду ОСОБА_1 указує, що не повідомлення нею наявності паю чоловіка не випливає на призначення допомоги як малозабезпеченій сім'ї, а тому дії Управління щодо її припинення є протиправними.

Разом із позовом позивачем подано клопотання про звільнення від сплати судового збору відповідно до пп. "г" п. 2 та п. 3 ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" у зв'язку з важким матеріальним становищем. При цьому ОСОБА_1 указано, що вона є членом малозабезпеченої та багатодітної сім'ї, дохід її сім'ї за 2018 рік складає 1485,00 грн, що складає одноразова допомога при народженні дитини, а також одноразова допомога на іншу дитину, яку вона не отримує з вересня 2018 року.

Також позивачем указано, що діти часто хворіють, лікування потребує значних коштів.

Згідно зі статтями 12, 19, 20, 26 Кодексу адміністративного судочинства України, визначений спір належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства, у формі спрощеного позовного провадження, Житомирським окружним адміністративним судом.

Вирішуючи питання щодо звільнення позивача від сплати судового збору, суд ураховує, що частиною 1 статті 133 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Згідно зі ч. 2 ст. 8 Закону України "Про судовий збір", суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

В силу приписів частини першої вказаної статті Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі, зокрема, за умови, що позивачами є члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї, або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.

При цьому суд ураховує, що відповідно до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Рекомендації № R (81) Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам щодо заходів, що полегшують доступ до правосуддя, прийнятої Комітетом міністрів Ради Європи 14 травня 1981 року, та практики Європейського суду з прав людини, під час застосування цієї Конвенції, сплата судових витрат не повинна перешкоджати доступу до суду, ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди самій суті цього права, та має переслідувати законну мету.

Зважаючи на характер спірних правовідносин, зміст позовних вимог, які пов'язані із захистом соціальних прав, майновий стан позивача, суд, з метою належної реалізації права на доступ до правосуддя, приходить до висновку про наявність підстав для звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору за ставкою в розмірі 704,80 грн.

Ураховуючи викладене, позовна заява подана у порядку передбаченому статтею 168 Кодексу адміністративного судочинства України та відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України. Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України немає.

Керуючись статтями 12, 19, 20, 26, 80, 133, 160, 161, 171, 243, 248, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ухвалив:

Клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору задовольнити.

Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору при подачі адміністративного позову до Управління праці та соціального захисту населення Бердичівської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання дій неправомірними та покладення обов'язку вчинити певну дію.

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Управління праці та соціального захисту населення Бердичівської районної державної адміністрації Житомирської області (вул. Садова,3, м.Бердичів, Житомирська область,13312) про визнання дій неправомірними та покладення обов'язку вчинити певну дію.

Розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Призначити відкрите судове засідання у справі на 28 лютого 2019 року о 11:20 в приміщенні Житомирського окружного адміністративного суду за адресою: місто Житомир, вулиця Мала Бердичівська, 23, зал № 1.

Встановити сторонам строки для подання заяв по суті справи:

- відповідачу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позов та впродовж трьох днів з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення;

- позивачу протягом семи днів з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив.

Копія відповідної заяви по суті справи та доданих до неї документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву, відповіді на відзив, заперечення до суду.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається в мережі Інтернет за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud0670/.

Копію ухвали та інформацію про права та обов'язки невідкладно направити сторонам. Відповідачу також направити копію позовної заяви та доданих до неї документів.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення лише у випадку її постановлення з порушенням правил підсудності, за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів пп. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Є.Ю. Романченко