
3/130/55/2019
130/2972/18
ПОСТАНОВА
01.02.2019 р. м. Жмеринка
Суддя Жмеринського міськрайонного суду
Вінницької області Шепель К.А.,
розглянувши матеріали, що надійшли від Головного управління ДФС у Вінницькій області Державної фіскальної служби України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянку України, проживаючу по АДРЕСА_1 працюючу головним бухгалтером КУ "Жмеринська міська станція швидкої допомоги", ідентифікаційний номер НОМЕР_1, - за частиною першою статті 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
у с т а н о в и в:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 18 грудня 2018 року №1654, ОСОБА_2, працюючи головним бухгалтером КУ "Жмеринська міська станція швидкої допомоги", допустила подання до органів податкової інспекції податкових розрахунків за формою 1ДФ з недостовірними відомостями за перший, другий та третій квартал 2015 року, чим порушила підпункт б) пункту 176.2 статті 176 Податкового Кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями.
Ці порушення зафіксовано в акті Головного управління ДФС у Вінницькій області № 6113/14-11/25845075 від 14 грудня 2018 року про результати документальної позапланової виїзної перевірки КУ "Жмеринська міська станція швидкої допомоги" з питань дотримання податкового законодавства за період з 1 січня 2015 року по 3 грудня 2018 року, валютного - за період з 1 січня 2015 року по 3 грудня 2018 року, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - за період з 1 січня 2011 року по 3 грудня 2018 року.
Головним державним ревізор-інспектором відділу контрольно-перевірочної роботи Рябоконь Т.А. складено протокол про адміністративне правопорушення, що передбачене частиною першою статті 163-4 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину у вищевказаному правопорушенні не визнає. Пояснює, що під час заповнення форми "1-ДФ" вона керувалась наказом №4 від 13 січня 2015 року "Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма 1-ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку". Цей документ розмежовує поняття фізична особа та фізична особа-підприємець і використовує статус останнього лише як податкового агента. Тому при заповненні форми 1-ДФ ОСОБА_2 не внесла суми, які були виплачені фізичним особам-підприємцям у відповідному звітному періоді. Статтею 177 ПК України передбачено, що фізичні особи - підприємці подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені цим Кодексом для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.
Головний державний ревізор-інспектор Рябоконь Т.А. в свою чергу, посилаючись на ті самі норми вказаного наказу №4 вважала, що в діях ОСОБА_2 наявний склад адміністративного правопорушення, оскільки суми, які були виплачені фізичним особам-підприємцям, не було внесено до форми 1-ДФ у першому, другому та третьому кварталах 2015 року, що і призвело до надання недостовірних відомостей у податкових розрахунках.
Частиною першою статті 163-4 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Згідно з пунктом "б" частини другої статті 176 ПК України особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається.
Відповідно до пункту 1.1 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, цей Порядок визначає порядок заповнення і подання до органу Державної фіскальної служби України (далі - контролюючий орган) Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (далі - податковий розрахунок) відповідно до вимог статті 51 глави 2, підпункту 70.16.1 пункту 70.16 статті 70 глави 6 розділу II, підпункту 170.4.2 пункту 170.4 статті 170 та підпункту "б" пункту 176.2 статті 176 розділу IV, підпункту 1.6 пункту 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі - Кодекс).
Пунктом 1.3 Порядку передбачено, що дія цього Порядку поширюється на податкових агентів, а саме: юридичних осіб (їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи), самозайнятих осіб, представництва нерезидентів - юридичних осіб, інвесторів (операторів) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) нараховують (виплачують, надають) доходи фізичній особі та/або зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, а також військовий збір, передбачений пунктом 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу.
Тобто в даному випадку КУ "Жмеринська міська станція швидкої медичної допомоги" як податковий агент не повинна вносити відомості до форми 1-ДФ про виплачені суми доходу іншому податковому агенту - фізичній особі-підприємцю. Фізична особа-підприємець відповідно до статті 177 п. 177.5 ПК України зобов'язана надати відомості про отримання нею таких доходів, заповнюючи декларацію за результатами календарного року.
Тому враховуючи вищевикладене, суддя не вбачає в діях ОСОБА_2 наявність поідї та складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 163-4 КУпАП.
Відповідно до пункту 1 статті 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Закриваючи провадження у справі, враховую також ту обставину, що на момент надходження справи до суду закінчились строки притягнення до адміністративної відповідальності, передбачені статтею 38 КУпАП.
Керуючись статтями 176, 177 ПК України, Порядком заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, статтями 163-4, 247 КУпАП, суддя, -
п о с т а н о в и в :
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за частиною першою статті 163-4 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в її діях події і складу цього адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Вінницького апеляційного суду.
Суддя К.Шепель