Постанова № 79557396, 01.02.2019, Бородянський районний суд Київської області

Дата ухвалення
01.02.2019
Номер справи
360/30/19
Номер документу
79557396
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 360/30/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 лютого 2019 року смт.Бородянка

Суддя Бородянського районного суду Київської області Гумбатов В.А., за участі прокурора Казбанової Т.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.1726 КУпАП, яка надійшла з Управління захисту економіки в Київській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця селища Пісківка Бородянського району Київської області, громадянина України, працюючого приватним підприємцем, депутата Пісківської селищної ради об’єднаної територіальної громади, який зареєстрований та проживає в ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,

В С Т А Н О В И В:

Згідно з протоколом першого пленарного засідання першої сесії Пісківської селищної ради об’єднаної територіальної громади Бородянського району Київської області першого скликання, яке відбулось 10.05.2016, за громадянином ОСОБА_1 визнано повноваження депутата зазначеної ради.

Відповідно до ч. 1 ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання.

Відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст.3 Закону народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови, є суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Згідно з ч.3 ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюється вимоги та обмеження встановлені Законом — депутати місцевих рад зобов’язані щороку до 1 квітня подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до Закону за місцем роботи (служби), крім самозанятих осіб, безробітних або пенсіонерів, які подають зазначені декларації до апаратів відповідних місцевих рад або їх виконавчих комітетів.

У відповідності до абзацу 14 ч.1 ст.1 Закону суб’єкти декларування - особи, зазначені у п. 1, пп.«а» і пп.«в» п.2, п.4 і п.5 ч.1 ст.3 цього Закону, інші особи, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Отже, ОСОБА_1, будучи депутатом Пісківської селищної ради об’єднаної територіальної громади Бородянського району Київської області, є суб’єктом, на якого поширюється дія Закону та є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних корупцією.

Згідно з приміткою до ст. 1726 КУпАП суб’єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Частиною 1 ст.45 Закону визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», п. 2, ч. 1 ст.3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним Агентством.

У відповідності до абз.1 п. 2 Розділу ХІІ Прикінцевих-положень Закону до початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб’єкти декларування подають декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру в порядку, встановленому Законом. Зазначені декларації підлягають оприлюдненню в порядку, встановленому Законом.

Відповідно до абз.2 п.2 Розділу XIII Прикінцевих положень Закону про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення НАЗК.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону НАЗК з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов’язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти НАЗК підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч.5 ст.12 Закону.

Рішенням НАЗК від 10.06.2016 №2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (зі змінами, внесеними рішенням НАЗК від 18.08.2016 № 1) визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи:

1) перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб’єктів декларування:

щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;

декларації, передбачені абз.1 ч.2 ст.45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;

повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування, передбачені частиною другою статті 52 Закону, службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати займають згідно зі ст.50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;

2)другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Проте, Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» від 23.03.2017 № 1975-VIII внесено зміни до Закону, а саме: розділ ХІІІ «Прикінцеві положення» доповнено пунктом 51 такого змісту:

«5 1. Продовжити до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону Подають таку декларацію вперше».

Враховуючи те, що ОСОБА_1 таку декларацію подавав уперше, то він мав її подати в період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2017 до 00 год. 00 хв. 01.05.2017.

Встановлено, що вперше електронний цифровий підпис ОСОБА_1, отримав 13.11.2018 в акредитованому центрі сертифікації ключів «ПриватБанк», для подачі електронної декларації за 2016 рік, тобто електронний підпис ОСОБА_1, отримав уже після відведеного законодавством терміну (до 01.05.2017) на подачу електронної декларації за 2016 рік.

Відповідно до публічно доступної інформації, оприлюдненої на офіційному сайті (https://роrtal.nazk.gov.ua) щорічну декларацію за 2016 рік ОСОБА_1, подав лише 25.11.2018 о 11 год. 42 хв., тобто несвоєчасно, без неважних причин.

Враховуючи викладене, подання документу (щорічної декларації) за 2016 рік ОСОБА_1 вчинив 25.11.2018 о 11 год. 42 хв., тобто вже після закінчення відкладеного Законом терміну (з 01.01.2017 по 01.05.2017) для подання щорічних декларацій.

Крім того, ОСОБА_1 мав подати декларацію за 2017 рік в період часу з 00 год. 00 хв. 01 січня 2018 року до 00 год. 00 хв. 01 квітня 2018 року.

Також, було встановлено, що вперше електронний цифровий підпис ОСОБА_1, отримав 13 листопада 2018 року, в акредитованому центрі сертифікації ключів «Приватбанк» вже після відведеного законодавством терміну (до 01.04.2017) на подачу електронної декларації за 2017 рік.

Відповідно до публічно доступної інформації, оприлюдненої на офіційному сайті (https://роrtal.nazk.gov.ua), щорічну декларацію за 2017 рік ОСОБА_1, подав лише 13 листопада 2018 року о 19 год. 18 хв., тобто не своєчасно без поважних причин.

ОСОБА_1, 13 листопада 2018 року о 18 год. 59 хв. розпочав дії в реєстрі щодо подачі щорічної декларації, які о 19:18 закінчив, натиснувши кнопку «подати документ» та о 19:18:38 подання документу підтверджено ЕЦП, документ подано.

Подання документу (щорічної декларації за 2017 рік) ОСОБА_1 вчинив 13листопада 2018 року о 19 год. 18 хв., тобто вже після закінчення відведеного Законом терміну (з 01.01.2018 по 01.04.2018) для подання щорічних декларацій.

Згідно з приміткою до ст.1726 КУпАП суб’єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з ст.68 Конституції України кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Враховуючи викладене, ОСОБА_1, будучи депутатом Пісківської селищної ради об’єднаної територіальної громади Бородянського району Київської області, являючись суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст.3 Закону та примітки до ст. 1726 КУпАП, на якого поширюється його дія, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 51 Прикінцевих положень Закону, пункту 1 рішення НАЗК від 10.06.2016 №2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», несвоєчасно, без поважних причин, 25 листопада 2018 року подав щорічну декларацію за 2016 рік особи, та несвоєчасно, без поважних причин, 13 листопада 2018 року подав щорічну декларацію за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.1726 КУпАП.

При розгляді справи ОСОБА_1 свою вину визнав, пояснивши, що він дійсно несвоєчасно подав електронну декларацію за 2016 рік та за 2017 рік.

Вислухавши думку прокурора Казбанової Т.В., яка просила призначити покарання передбачене санкцією ч.1 ст.1726 КУпАП, особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, який визнав свою винуватість, дослідивши матеріали адміністративної справи, вважаю доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП.

При накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан.

У відповідності до п.1 ч.5 ст.4 Закону України "Про судовий збір" з ОСОБА_1 в доход держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 384 грн. 20 копійок.

Керуючись ст.23, ч.1 ст.1726, ст.283 КУпАП,

П О С Т А Н О В И В:

Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП, і застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в доход держави судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 (двадцять) копійок (отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ /22030106, код за ЄДРПОУ - 37993783, банк отримувача - Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві, код банку отримувача – 820019, рахунок отримувача – 31215256700001, код класифікації доходів бюджету – 22030106).

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу.

У разі несплати штрафу у встановлений строк стягнути суму штрафу в порядку примусового виконання постанови у подвійному розмірі.

Строк пред’явлення постанови до виконання – три місяці з дня набрання постановою законної сили.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Бородянський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.

СуддяОСОБА_2