Рішення № 79550089, 30.01.2019, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.01.2019
Номер справи
400/3091/18
Номер документу
79550089
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

30 січня 2019 р. № 400/3091/18 м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Біоносенка В.В., розглянув у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовомНаціональної комісії з цінних паперів та фондового ринку, вул. Московська, 8, корп. 30, Київ,01010 доПриватного акціонерного товариства "Будівельний альянс", вул. Індустріальна, 3-Б, Миколаїв, 54040 простягнення штрафних санкцій в сумі 51000,00 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Національна комісія з цінних паперів та фондовому ринку звернулась до адміністративного суду з позовом про стягнення з приватного акціонерного товариства "Будівельний альянс" 51000 гривень штрафних санкцій.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказав на порушення відповідачем вимог Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", у зв'язку з чим, на підставі Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", до нього застосовано штрафні санкції.

Відповідач, повідомлений належним чином про розгляд справи, своїм правом не скористався, відзив на позов та/або клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін, не надав.

Суд розглянув справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Дослідив матеріали справи, суд встановив наступне.

Уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у відношенні відповідача були складені акти про правопорушення на ринку цінних паперів від 29.08.2018р. №192-ПУ-З-Е, №190-ПУ-3-Е, №189-ПУ-3-Е, відповідно до яких встановлено порушення чинного законодавства на ринку цінних паперів з боку ПрАТ "Будівельний альянс", а саме: не надання у термін, не пізніш 30 квітня року, наступного за звітним, електронну форму регулярної річної інформації емітента цінних паперів за 2017 рік, що є порушенням вимог п.п.4 п.4розділу ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого Рішенням НКЦПФР від 03.12.13 №2826 (далі - Положення №2826); не розкриття річної інформацію емітента цінних паперів за 2017 рік шляхом опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Комісії, у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, що є порушенням вимог п.п. 4 п. 4 розділу II Положення № 2826; не розкриття річної інформацію емітента цінних паперів за 2017 рік шляхом її розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних НКЦПФР, у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, що є порушенням вимог п.п. 4 п.4 розділу II Положення № 2826.

За результатами розгляду справ про правопорушення на ринку цінних паперів, уповноваженою особою Комісії у відношенні відповідача були винесені постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 13.09.2018 №164-ПД-1-Е, №163-ПД-1-Е та №165-ПД-1-Е, відповідно до яких до ПрАТ "Будівельний альянс" застосовані штрафні санкції у загальному розмірі 51000 грн. Ці постанови направлялись відповідачу рекомендованою кореспонденцією.

Також, з матеріалів справи вбачається, що позивачем своєчасно повідомлялось відповідача про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 07.08.2018 (постанови №166-ПУ-3-Е, №168-ПУ-3-Е, №165-ПУ-3-Е), та про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів 05.09.18 (постанови №191-ПУ-1-Е, №189-ПУ-1-Е, № 190-ПУ-1-Е).

У встановленому законом порядку не оскаржені, фінансові санкції відповідачем не сплачені, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду з даним позовом.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" державне регулювання ринку цінних паперів - це здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.

Згідно з ст. 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, зокрема, має право здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам, а також має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Відповідно до ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Згідно з п. 7 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Сума штрафу, відповідачем не сплачена.

Разом з тим, відповідно до ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Згідно з п. 3 роз. XVIII Положення про порядок складання та розкриття інформації компаніями з управління активами та особами, що здійснюють управління активами недержавних пенсійних фондів, та подання відповідних документів до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням Комісії від 02.10.2012 № 1343 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.10.2012 за № 1764/22076, юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету України.

Доказів погашення заборгованості станом на час розгляду справи відповідачем не надано.

Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Судові витрати відшкодуванню не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст. 2, 19, 139, 241, 244, 242 - 246, 257-262 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позов Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (вул. Московська, 8, корп. 30,Київ,01010 37956207) до Приватне акціонерне товариство "Будівельний альянс" (вул. Індустріальна, 3-Б,Миколаїв,54040 31764025) задовольнити.

2. Стягнути з Приватного акціонерного товариства "Будівельний альянс" (код ЄДРПОУ 31764025) в дохід Державного бюджету України на рахунок, відкритий на ім'я територіального органу Держказначейства за місцезнаходженням платника по коду бюджетної класифікації 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", символ звітності банку 106, штрафні санкції у розмірі 51000 гривень (п'ятдесят одна тисяча грн.).

3. Апеляційна скарга на це рішення може бути подана до П'ятого апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту рішення.

Суддя В. В. Біоносенко