Рішення № 79549250, 23.01.2019, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.01.2019
Номер справи
260/1173/18
Номер документу
79549250
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

23 січня 2019 року м. Ужгород№ 260/1173/18 Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Плеханова З.Б.

при секретарі Копосович Е.О.

за участю:

позивача: ОСОБА_1 ,

представника позивача- адвоката ОСОБА_2

відповідача: Перечинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області ,- представник ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за ОСОБА_1 до Перечинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області про визнання рішення протиправним та зобов’язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В

ОСОБА_1, в особі представника ОСОБА_2, звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Перечинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області, яким просить суд:

1. Визнати рішення комісії по розгляду питань, пов’язаних з призначенням (перерахунком) та виплатою пенсій Перечинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області за № 1 "Про відмову в проведенні перерахунку ОСОБА_1Ю." від 28 вересня 2018 року – протиправним;

2. Зобов’язати Перечинське об’єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області зарахувати до стажу державної служби ОСОБА_1 період проходження служби в лавах ОСОБА_4 з 01 листопада 1972 року по 25 листопада 1974 року та період роботи головою Великоберезнянського райкома профсоюза з 08 жовтня 1986 року по 24 жовтня 1990 року;

3) Зобов’язати Перечинське об’єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області призначити ОСОБА_1. Юрійовичу пенсію державного службовця з моменту звернення ОСОБА_1 до Перечинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області про перехід на інший вид пенсії.

1. Позиції сторін

Свої позовні вимоги позивач мотивує тим, що 28.09.2018 року комісією по розгляду питань пов’язаних з призначенням (перерахунком) та виплатою пенсій Перечинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області розглянуто заяву ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, про перехід на інший вид пенсії, а саме: з пенсії по інвалідності згідно ст. 30 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію за віком згідно Закону України «Про державну службу» № 889-УШ. За результатами розгляду даної заяви, комісією прийнято рішення № 1 про відмову в проведенні перерахунку ОСОБА_1, в якому вказано, що права на перехід на пенсію за віком згідно Закону України «Про державну службу» № 889-УШ ОСОБА_1 не має. Оскільки період роботи ОСОБА_1 з 08.10.1986 року по 24.10.1990 року на посаді голови Великоберезнянського райкому профспілки, а також служба в лавах ОСОБА_4 з 01.11.1972 по 25.11.1974 років не зараховуються до періоду державної служби. Згідно записів у трудовій книжці даний пенсіонер має 18 років 10 місяців та 16 днів стажу, які враховуються до стажу державної служби. Позивач вважає таку відмову протиправною, оскільки вона за його твердженням не ґрунтується на нормах чинного законодавства.

30 листопада 2018 року на адресу суду надійшов відзив представника відповідача про заперечення щодо позову, де зокрема, зазначає що в ході реформування системи державного управління прийнято новий ОСОБА_5 України "Про державну службу" від 10.12.2015 року № 889-УІП (далі - ОСОБА_5 № 889-УШ), який набрав чинність з 01.05.2016 року, а положення Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року № 3723-ХІІ втратили чинність.

З набуттям чинності нового закону втратив чинність і «Порядок обчислення стажу державної служби», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 року №283.

На дату звернення позивача 30.10.2018 року із заявою про перехід на інший вид пенсії згідно Закону України "Про державну службу" механізм обчислення стажу державної служби визначає «Порядок обчислення стажу державної служби» затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 року № 229( набрання чинності 01.05.2018 року). Оскільки законодавством, чинним на час звернення позивача із заявою про перехід на інший вид пенсії згідно Закону України "Про державну службу" та Порядку № 229 не передбачено можливість зарахування до стажу державної служби періоду роботи ОСОБА_1 з 08.10.1986 року по 24.10.1990 року на посаді голови Великоберезнянського райкому профспілки, а також служби в лавах ОСОБА_4 армії з 01.11.1972 року по 25.11.1974 року, т під час якої позивачу не присвоювались військові та спеціальні звання, а порядок № 283 скасовано, у відповідача не було правових підстав для здійснення такого перерахунку. Враховуючи вищевикладене, відповідач просить відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, оскільки такі не відповідають вимогам законодавства України у галузі пенсійного забезпечення та Закону України "Про державну службу".

04 грудня 2018 року на адресу Закарпатського окружного адміністративного суду, від позивача надійшла відповідь на відзив, відповідно до якої позивач не погоджується з правовою позицією відповідача та вважає дії відповідача про відмову у призначенні пенсії державного службовця неправомірними з мотивів аналогічних, що викладені у даному адміністративному позові.

Повно та всебічно з'ясувавши обставини в даній справі, підтверджені тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, в тому числі і пенсійною справою позивача з наданням оцінки всім аргументам учасників справ суд дійшов до наступних висновків.

2. Обставини, встановлені судом.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 перебуває на обліку в Перечинському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Закарпатської області та отримує пенсію по інвалідності.

30.10.2018 року позивач звернувся до відповідача із заявою про перехід на інший вид пенсії, а саме: з пенсії по інвалідності згідно ст. 30 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію за віком згідно Закону України «Про державну службу» № 889-УШ.(а.с.18).

За результатами розгляду даної заяви, комісією по розгляду питань пов’язаних з призначенням (перерахунком) та виплатою пенсій Перечинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області, прийнято рішення № 1 від 28.09.2018 року про відмову в проведенні перерахунку ОСОБА_1, в якому вказано, що права на перехід на пенсію за віком згідно Закону України «Про державну службу» № 889-УШ ОСОБА_1 не має. Мотивуючи тим, що на призначення пенсії за Законом № 889-УШ мають право особи, які на день набрання чинності Закону України «Про державну службу» № 889-VIII мають не менше 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України № 3723-ХІІ «Про державну службу» від 16.12.1993 року. Стаття 25 Закону України № 3723-ХІІ передбачає сім категорій посад державних службовців, які зараховуються до стажу державної служби. Період роботи ОСОБА_1 з 08.10.1986 року по 24.10.1990 року на посаді голови Великоберезнянського райкому профспілки, а також служба в лавах ОСОБА_4 з 01.11.1972 по 25.11.1974 років не зараховуються до періоду державної служби. Згідно записів у трудовій книжці даний пенсіонер має 18 років 10 місяців та 16 днів стажу, які враховуються до стажу державної служби.(а.с.10).

Відповідно до записів трудової книжки, в період з 01.11.1972 року по 25.11.1974 року позивач проходив військову службу в ОСОБА_4 армії , а в період з 08.10.1986 року по 24.10.1990 року працював головою Великоберезнянського райкому профспілки (а.с.12-13).

З наявної у матеріалах справи довідки №08-09-05/3341 від 14.09.2018 року головного Управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області про стаж державної служби, вбачається, що стаж державної служби становить 25 років 0 місяців 6 днів.(а.с.14).

3. Мотиви суду та норми права, застосовані судом.

Статтею 3 Конституції України визначено, що права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст.10 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» особі, яка має одночасно право на різні види, призначається один з цих видів пенсії за її вибором.

Відповідно до ч. 3 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Загальні засади діяльності, статус державних службовців, які працюють в державних органах, а також особливості правовідносин щодо призначення та перерахунку пенсій державним службовцям, оплати праці державних службовців встановлені Законом України «Про державну службу».

01.05.2016 набув чинності ОСОБА_5 України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII, згідно частини 2 Прикінцевих та перехідних положень якого визнано такими, що втратили чинність, зокрема, ОСОБА_5 України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-ХІІ, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

У пункті 10 Розділу 11 Закону №889-VIII вказано, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

У пункті 12 Розділу 11 Закону №889-VIII вказано, що для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

На момент звернення позивача до органу Пенсійного фонду із завою про переведення на інший вид пенсії 30.10.2018 року порядок призначення пенсії для державних службовців врегульований Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII, який набрав чинності 01.05.2016 року.

Так, частиною 1 статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-ХІІ визначено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом 1 частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Таким чином, необхідною умовою для наявності у осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, права на пенсію відповідно до згаданої статті є досягнення такими особами певного віку та наявність страхового стажу, передбаченого абзацом 1 частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Водночас, для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, статтею 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-ХІІ передбачає додаткові умови для наявності права на призначення пенсії державного службовця: певний вік і страховий стаж.

З огляду на зміст зазначених норм чинного законодавства, обов'язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-ХІІ після 01.05.2016 є дотримання сукупності вимог, визначених частиною 1 статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-ХІІ і Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII, а саме щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.

Отже, після набрання чинності Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII - 01.05.2016 зберігають право на призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-ХІІ лише ті особи, які мають стаж державної служби, визначений пунктами 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII, та мають передбачені частиною 1 статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-ХІІ вік і страховий стаж.

Аналогічна правова позиція щодо застосування зазначених норм матеріального права була висловлена у рішенні Верховного Суду від 04 квітня 2018 року у справі №822/524/18 та постанові Верховного Суду від 03 липня 2018 року у справі №569/350/17.

Відповідно до п. 2 Порядку призначення пенсій деяким категоріям працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 14.09.2016 року №622, передбачено, що згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10 грудня 2015 р. «Про державну службу» на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 р. № 3723-XII “Про державну службу” (далі - ОСОБА_5) в тому числі, мають право особи, які на день набрання чинності Законом України від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII “Про державну службу”: мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України.

Згідно п.6 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 №229 передбачено, що стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом №889-VIII обчислюється відповіднодо п.8 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону про державну службу.

Пунктом 8 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про державну службу" визначено, що стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах,установлених на той час законодавством.

Тобто, обчислення стажу державної служби за періоди роботи до 01 травня 2016 року (до моменту вступу в дію Закону України «Про державну службу» № 889-VII від 10.12.2015) здійснюється відповідно до Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 травня 1994 року № 283 (далі Порядок № 283).

На підставі вищевказаного, суд піддає критичній оцінці посилання відповідача на застосування до даних правовідносин тільки Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 №229.

Згідно з п.3 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 травня 1994 р. № 283 до стажу державної служби включаються, зокрема, час роботи в організаціях, передбачених абзацом 4 пункту 3 Положення про порядок і умови виплати щомісячної надбавки за вислугу років працівникам органів виконавчої влади та інших державних органів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 1993 р. №1049.

У відповідності до абзацу 4 пункту 3 Положення про порядок і умови виплати щомісячної надбавки за вислугу років працівникам органів виконавчої влади та інших державних органів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 1993 р. №1049 до стажу роботи, який дає право на одержання надбавки за вислугу років, зараховується стаж роботи в організаціях (крім роботи у кооперативних та інших громадських організаціях), передбачених ст.118 КЗпП України, зокрема в партійних, профспілкових і комсомольських на виборних посадах та посадах відповідальних працівників до припинення дії ст.6 Конституції УРСР і внесення змін до ст. 7 Конституції СРСР, тобто до 24 жовтня 1990 року у відповідності до Закону УРСР "Про зміни і доповнення Конституції (Основного Закону) Української РСР від 24.10.1990 року №404-ХІІ.

Згідно з роз'ясненнями Міністерства юстиції України від 3 червня 1994 року №4-5-1156, погодженими з Кабінетом Міністрів України, до стажу державної служби зараховують період роботи в цих органах лише на виборних та відповідальних посадах до припинення дії cm. 6 Конституції УРСР і внесення змін до cm. 7 Конституції УРСР (до 24 жовтня 1990 року). Цими статтями за партійними, профспілковими і комсомольськими органами закріплювалося право на участь у здійсненні управлінських функцій. Відповідальною вважають посаду, на яку приймають колегіальним органом (постановою конференції, зборів, комітету, бюро) партійних, комсомольських та профспілкових організацій.

Згідно записів трудової книжки позивача, яка оглядалася в судовому засіданні, копія якої міститься також і в пенсійній справі, позивач працював з 08.10.1986 року по 24.10.1990 року на посаді голови Великоберезнянського райкому профспілки, куди був обраний Постановою Пленуму Великоберезнянського районку профспілки.

Отже, враховуючи викладене, до стажу державної служби може бути включений період роботи на виборних та відповідальних посадах до 24.10.1990 р. тобто по день набрання законної сили Закону Української РСР від 24.10.90р. №404-ХІІ, яким були внесені відповідні зміни до Конституції УРСР.

Таким чином періоди роботи позивача на посаді голови Великоберезнянського райкому профспілки, куди був обраний Постановою Пленуму Великоберезнянськоого районку профспілки.,тобто колегіальним органом, зараховується до його стажу державної служби.

Крім того, Порядком обчислення стажу державної служби, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 283 від 03.05.1994 року (чинного до 01.05.2016 року) визначались посади і органи, час роботи в яких зараховується до стажу державної служби.

Пунктом 3 вказаного Порядку передбачено, що до стажу державної служби включається також, зокрема, час військової служби у Збройних Силах та інших військових формуваннях.

Відповідно до статті 2 Закону України від 25.03.92 р. № 2232-ХП «Про військовий обов'язок і військову службу» військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров’я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов’язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Види військової служби:

строкова військова служба;

військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період;

військова служба за контрактом осіб рядового складу;

військова служба за контрактом осіб сержантського і старшинського складу;

військова служба (навчання) курсантів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, факультети військової підготовки, кафедри військової підготовки, відділення військової підготовки (далі - вищі військові навчальні заклади та військові навчальні підрозділи вищих навчальних закладів);

військова служба за контрактом осіб офіцерського складу;

військова служба за призовом осіб офіцерського складу.

Суд, керуючись ст.7 КАСУ вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Отже, аналізуючи вищевказані положення Закону, суд критично оцінює обгрунтування відповідачем своєї позиції тим, що період служби в армії не підлягає включенню в стаж державної служби з посиланням на те, що позивачу не присвоювалися військові та спеціальні знання, оскільки строкова служба, на якій позивач перебував в ОСОБА_4 армії також є видом військової служби і неприсвоєння військового звання не позбавляє особи рахуватися на військовій службі.

Пунктом 4 Порядку визначено, що документом для визначення стажу державної служби є трудова книжка та інші документи, які відповідно до чинного законодавства підтверджують стаж роботи.

Як уже зазначалося вище, відповідно до записів трудової книжки, військового квитка період з 01.11.1972 року по 25.11.1974 року позивач проходив військову службу в ОСОБА_4 армії

З матеріалів справи вбачається, що єдиною підставою для відмови у призначенні пенсії позивачу є недостатність стажу державної служби.

.З наявної у матеріалах справи довідки №08-09-05/3341 від 14.09.2018 року головного Управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області про стаж державної служби,де враховано також і спірні періоди вбачається, що стаж державної служби становить 25 років 0 місяців 6 днів.

Таким чином, період проходження позивачем військової служби в ОСОБА_4 армії з 01.11.1972 року по 25.11.1974 року та період роботи позивача головою Великоберезнянського райкома профсоюза з 08.10.1986 року по 24.10.1990 року підлягає зарахуванню до стажу державної служби.

Відповідно до статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Як вбачається з ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);4) безсторонньо (неупереджено);5) добросовісно;6) розсудливо;7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що приймаючи рішення про відмову в задоволенні заяви позивача про перехід з пенсії за вислугу років на пенсію згідно із Законом України "Про державну службу", відповідач як суб'єкт владних повноважень не надав належних, допустимих доказів, які би спростували позовні вимоги позивача. Відповідач діяв необґрунтовано, тобто без врахування всіх обставин, які мають значення при прийнятті рішення, на підставі чого позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 242-246 КАСУ, суд,-

В И Р І Ш И В:

1. Позов ОСОБА_1 до Перечинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області про визнання рішення протиправним та зобов’язання вчинити дії - задовольнити повністю.

2.Визнати рішення комісії по розгляду питань, пов’язаних з призначенням (перерахунком) та виплатою пенсій Перечинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області за № 1 "Про відмову в проведенні перерахунку ОСОБА_1Ю." від 28 вересня 2018 року – протиправним.

3.Зобов’язати Перечинське об’єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області (код ЄДРПОУ 40384254, Перечинський район, м. Перечин, пл. Народна,6) зарахувати до стажу державної служби ОСОБА_1,30.06.1954 (89000,Закарпатська обл., Великоберезнянський р-н,селище ОСОБА_6, вул. Локоти, буд.5, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) період проходження служби в лавах ОСОБА_4 з 01 листопада 1972 року по 25 листопада 1974 року та період роботи головою Великоберезнянського райкома профсоюза з 08 жовтня 1986 року по 24 жовтня 1990 року.

4.Зобов’язати Перечинське об’єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області (код ЄДРПОУ 40384254, Перечинський район, м. Перечин, пл. Народна,6) призначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (89000,Закарпатська обл., Великоберезнянський р-н,селище ОСОБА_6, вул. Локоти, буд.5, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) пенсію державного службовця з моменту звернення ОСОБА_1 до Перечинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області про перехід на інший вид пенсії.

5.Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Перечинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області (код ЄДРПОУ 40384254, Перечинський район, м. Перечин, пл. Народна,6) на користь ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1,(89000,Закарпатська обл., Великоберезнянський р-н,селище ОСОБА_6, вул. Локоти, буд.5, ідентифікаційний номер НОМЕР_1)судові витрати у сумі 704,80 (сімсот чотири грн. 80 коп.) грн. відповідно до квитанції №31 від 25.10.2018 року . Банк платника Філія ЗОУ АТ "Ощадбанк" відповідно до зазначених реквізитів рахунку:

отримувач коштів: УК у м.Ужгороді /м.Ужгород/22030101

код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38015610

банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)

код банку отримувача (МФО): 899998

Р.р.: 34314206084005

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення через Закарпатський окружний адмінсуд до Восьмого апеляційного адмінсуду.

СуддяОСОБА_5

Повний текст рішення складено та підписано 01 лютого 2019 року.