ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"09" липня 2007 р. Справа №10/3468-А
за позовом Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому
до Приватного підприємця ОСОБА_1 м. Хмельницький
про стягнення 1712,50 грн. штрафних санкцій
Суддя Виноградова В.В. Секретар судового засідання Матущак В.В.
Представники сторін:
позивача Кундиловська М.М. - за довіреністю №24156/9/10 від 05.07.2007р.
відповідача не з'явився
Суть спору:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить у відповідності до ст.10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, ст.15 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” стягнути з відповідача 1712,50 грн. штрафних санкцій, застосованих рішенням податкового органу від 13.02.2007р. НОМЕР_1. Зазначив, що факти порушень були зафіксовані актом перевірки від 31.01.2007р. НОМЕР_2.
Відповідач в судове засідання повноважного представника не направив, проте повноважний представник відповідача в судому засіданні 20.06.2007р. проти позову заперечив, посилаючись на те, що податковим органом прийнято неправомірне рішення. Вказує на те, що позивачем порушено процедуру проведення перевірок (направлення на перевірку та наказ про проведення перевірки відповідачу не було вручено), як передбачено ст.ст.11-1,11-2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, а акт перевірки та рішення про застосування фінансових санкцій відповідачу не направлялось.
Розглядом поданих матеріалів справи встановлено наступне:
ОСОБА_1 АДРЕСА_1 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа Хмельницьким міськвиконкомом, що підтверджується довідкою держреєстратора Хмельницького міськвиконкому НОМЕР_3.
Працівниками податкового органу було проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового і безготівкового обігу господарської одиниці -бару „Саквояж”, що знаходиться по вул. Курчатоа,17, який належить приватному підприємцю ОСОБА_1, про що складено акт перевірки від 31.01.2007р. НОМЕР_2. В ході перевірки встановлено, що розрахункову операцію на 257,50 грн. не проведено через РРО, відповідний розрахунковий документ (чек) не роздруковано та не видано, не виконано щоденне друкування фіскального звітного чеку за 05.01.2007р., не використано режиму попереднього програмування товарів по їх найменуванню, ціні та обліку їх кількості, в результаті чого порушено вимоги п.п.1,2,9,11 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
На підставі акту перевірки податковим органом прийнято рішення від 13.02.2007р. НОМЕР_1 про застосування до відповідача 1712,50 грн. штрафних санкцій згідно п.1,4,6 ст.17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сферу торгівлі, громадського харчування та послуг”, яке було направлено на адресу відповідача.
У зв'язку із неможливістю вручення, вказане рішення, розміщено на дошці оголошень 23.03.2007р.
Оскільки заборгованість по штрафних санкціях в сумі 1712,50 грн. відповідачем в добровільному порядку не сплачена, позивачем заявлено позов про стягнення з відповідача вказаної суми штрафних санкцій. Досліджуючи надані докази, фактичні обставини справи, оцінюючи доводи та заперечення сторін, судом до уваги приймається наступне.
Згідно ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Відповідно до п.4 ст.10 Закону України „Про держану податкову службу в Україні” №509-XII від 04.12.1990р. передбачено, що до функцій Державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних держаних податкових інспекцій віднесено здійснення в межах своїх повноважень контролю за законністю валютних операцій, додержанням установленого порядку озрахунків із споживачами з використанням електронних контрольно-касових апаратів, товарно-касових книг, лімітів готівки в касах та її використанням для розрахунків за товари, роботи і послуги, а також за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій, патентів, інших спеціальних дозволів на здійснення деяких видів підприємницької діяльності.
Згідно п.2 ст.11 вказаного Закону, органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку; одержувати від посадових осіб, громадян у письмові формі пояснення, довідки і відомості з питань, що виникають під час перевірок.
При цьому відповідно до п. 11 ст.11 Закону України №509-XII від 04.12.1990р. органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України. Фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються в судовому порядку.
Статтею 15 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” встановлено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Відповідно до ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” на суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг покладено обов'язок дотримання встановленого даною статтею порядку проведення розрахунків. За порушення даних вимог, законодавством передбачена відповідна відповідальність у вигляді застосування штрафних санкцій визначених ст.17 та ст. 22 вищевказаного закону.
Як вбачається з матеріалів справи, в ході проведення перевірки 31.01.2007р. податковим органом встановлені та зафіксовані факти порушень відповідачем вимог п.п.1,2,9,11 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, при цьому акт перевірки НОМЕР_2 від 31.01.2007р. підписано без заперечень та зауважень до перевірки та перевіряючих. При цьому надані пояснення особи, яка була присутня під час перевірки, відповідно до яких вона не заперечує встановлені порушення. На підставі акта перевірки, за виявлені порушення позивачем винесено рішення від 13.02.2007р. №0015022303/595 про застосування 1712,50 грн. штрафних санкцій
Судом зважається на те, що представники податкового органу були допущені до перевірки, викладені в акті перевірки від 31.01.2007р. факти порушень відповідачем не спростовані, рішення про застосування штрафних санкцій у визначеному законом порядку не оскаржене та не скасоване, доказів про сплату 1712,50 грн. штрафних санкцій суду не подано.
Враховуючи вищенаведене, позовні вимоги обґрунтовані, підтвердженні матеріалами справи та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 254-259, п.п.3,6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому до приватного підприємця ОСОБА_1 м. Хмельницький про стягнення 1712,50 грн. штрафних санкцій задоволити.
Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_4) на користь Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому, вул. Театральна,12 (код 21324474) 1712,50 грн. (одна тисяча сімсот дванадцять гривень 50 коп.) штрафних санкцій.
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя В.В. Виноградова
Віддрук. 3 прим. :
1 - до справи,
2 - позивачу,
3 - відповідачу.