Рішення № 79547510, 29.01.2019, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.01.2019
Номер справи
280/5439/18
Номер документу
79547510
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

29 січня 2019 року Справа № 280/5439/18 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сацького Р.В., за участю секретаря судового засідання Серебрянникової О.А., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом: Депутата Енергодарської міської ради ОСОБА_1 (адреса реєстрації: 71503, Запорізька область, м. Енергодар, пр. Будівельників, буд. 22, прим. 231, код ДРФО НОМЕР_1)

до відповідача – Виконавчого комітета Енергодарської міської ради в особі першого заступника міського голови ОСОБА_2 (71502, Запорізька область, м. Енергодар, вул. Курчатова, буд. 11, ЄДРПОУ 20514818),

про оскарження дій та бездіяльності суб’єкта владних повноважень, -

ВСТАНОВИВ:

19 грудня 2018 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 ( (далі по тексту – позивач) до Виконавчого комітета Енергодарської міської ради в особі першого заступника міського голови ОСОБА_2 (далі по тексту – відповідач), в якому позивач просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо ненадання позивачу інформації за депутатським зверненням в порушення 10 денного строку для надання відповіді на депутатське звернення;

- зобов’язати відповідача надати позивачу протягом трьох робочих днів із дня набрання чинності рішення суду, повну інформацію і завірені копії документів, що запитувалися згідно депутатського звернення позивача, а саме:

- річний фінансовий план комунального підприємства - КП TBK "ЕМР, КП "ЄІС"ЕМР, КП "Чисте Місто" ЕМР;

- квартальну звітність КП ТВК «ЕМР, КП «ЄІС»ЕМР, КП «Чисте Місто» ЕМР про результати роботи підприємства;

- звіт про виконання показників - КП ТВК «ЕМР, КП «ЄІС» ЕМР, КП «Чисте Місто» ЕМР передбачених укладеним з керівником підприємства Контрактом за формою, встановленою Додатком 2 до цього контракту;

- пояснення, щодо причин невиконання показників діяльності КП ТВК «ЕМР, КП «ЄІС» ЕМР, КП «Чисте Місто» ЕМР у разі невиконання передбачених Контрактом показників;

- звіт про стан розрахунків підприємства КП ТВК «ЕМР, КП «ЄІС»ЕМР, КП «Чисте Місто» ЕМР з бюджетом та державними цільовими фондами з визначенням по кожному податку та збору: підстави виникнення зобов'язань (самостійно визначене або визначене податковим чи іншіш органом), структури зобов'язання (основний борг, фінансові санкції), інформації про фактичну оплату, в разі виникнення податкового боргу - причин несвоєчасної оплати;

- звіт щодо простроченої кредиторської та дебіторської заборгованості підприємства КП ТВК «ЕМР, КП «ЄІС»ЕМР, КП «Чисте Місто» ЕМР з визначенням найменування кредитора/дебітора, підстави виникнення заборгованості, причини несвоєчасного погашення, а для дебіторської заборгованості - також заходи, вжиті підприємством для її стягнення;

- звіт про застосування до підприємства у відповідному періоді фінансових та інших санкції за порушення податкового та іншого законодавства, пояснення з приводу причин, застосування цих санкцій (якщо керівник вважає відповідні рішення необгрунтованими, а також про результати розгляду цих скарг);

- фінансову і статистичну звітність для проведення фінансово-економічного аналізу діяльності комунальних підприємств КП ТВК «ЕМР, КП «ЄІС»ЕМР, КП «Чисте Місто» ЕМР за формами: Форма №1 «Баланс», Форма №2 «Звіт про Фінансові результати», Форма 1-Б «Звіт про кредиторську та дебіторську заборгованість», Форма 1-ПВ «Звіт Праці»;

- інформацію стосовно бюджетного фінансування - (КП "ТеплоВодоканал", КП" Єдині інформаційні системи", КП "Чисте Місто" ЄМР) за період із днгя їх створення і по теперішній час, з зазначенням кодів економічної класифікації та кодів функціонального (призначення), класифікації та кредитування з бюджету відповідно до наказу МФУ від 14.01.2001 №11 зі змінами;

- додатки № 1 і № 2 до контрактів укладених з директорами комунальних, підприємств – (КП "Тепловодоканал", КП" Єдині інформаційні системи", КП "Чисте Місто" ЕМР);

- завіренні копії документів, листів, письмову.інформагціш про те. Як вчинив кроки чи то дії, перший заступник міського голови міста Енергодар – ОСОБА_2, щодо контролю за, діяльністю комунальних підприємств - КП "ТВК", КП «ЄІС», КП «Чисте Місто» ЕМР;

- завірену копію затвердженої міським головою структури Комунального підприємства "ТВК" ЕМР, КП «ЄІС» ЕМР, КП «Чисте Місто» ЕМР;

- завірену копію затвердженого міським головою штатного розпису по КП "ТВК" , КП «ЄІС» , КП «Чисте Місто» ЕМР;

- завірену копію штатного заміщення КП "ТВК", КП «ЄІС» ЕМР, КП «Чисте Місто» ЕМР;

- завірену копію колективного договору із усіма додатками по КП "ТВК", КП «ЄІС», КП «Чисте Місто» Енергодарської міської ради;

- завірені копії документів, що підтверджують виплачені за період роботи КП ТВК «ЕМР, КП «ЄІС» ЕМР, КП «Чисте Місто» ЕМР по кожному працівнику і посадовій особі комунальноґо підприємства окремо - оклади, премії, надбавки;

- завірену копію документів, що підтверджують поіменний Список (ПІБ) працівників, які працюють і працювали у комунальному підприємстві з інформацію про їх табельний номер, по кожному комунальному підприємству КП "ТВК" ЕМР, КП «ЄІС» ЕМР, КП «Чисте Місто» ЕМР окремо;

- завірені копії укладених цивільно - правових договорів на виконання робіт та послуг та по кожному комунальному підприємству КП "ТВК" ЕМР, КП «ЄІС» ЕМР, КП «Чисте Місто» ЕМР окремо;

- завірені копи актів виконаних робіт ho укладеним цивільно - правовим договорам по кожному комунальному підприємству КП "ТВК" ЕМР, КП «ЄІС» ЕМР, КП «Чисте Місто» ЕМР окремо.

Також в позові міститься клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін у справі за наявними матеріалами.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилається на те, що він є депутатом Енергодарської міської ради сьомого скликання. Зазначає, що 21.11.2018 позивач, як депутат Енергодарської міської ради Запорізької області, звернувся до Виконавчого комітета Енергодарської міської ради в особі першого заступника міського голови ОСОБА_2 з депутатським зверненням про надання інформації і завірених копій документів. Проте, відповідачем були порушені вимоги Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», а саме, станом на 06.12.2018 не надано відповіді на депутатське звернення у строк, встановлений цим Законом. З наведених підстав просить суд задовольнити позовні вимоги.

Ухвалою суду від 26 грудня 2018 року відкрито провадження по справі №280/5439/18 за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін.

Відповідачу запропоновано у 15-денний строк з дня отримання ухвали надати відзив на позовну заяву. Копія зазначеної Ухвали була отримана представником відповідача 03.01.2019, про що свідчить поштове повідомлення про отримання,яке міститься в матеріалах справи.

18.01.2019 представником відповідача через канцелярію суду (вх. №2319) поданий відзив на позовну заяву. Відповідач вважає позовні вимоги необгрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню. Відповідчем на адресу позивача був направлений лист (відповідь) від 07.12.2018 вих. №01-01-48/5036 із відповідною інформацією стосовно витребуваної інформації та повідомлялось, що у зв'язку із додатковим вивченням інформації, зазначеної у зверненні щодо бюджетного фінансування комунальних підприємств, термін його розгляду було подовжено, відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад». З посиланням на норми Закону України «Про доступ до публічної інформації» вважає, що перший заступник міського голови хоча й входить до системи місцевого самоврядування, однак не є органом місцевого самоврядування - сільською, селищною, міською радою або їх виконавчим органом, а тому не володіє публічною інформацією і в розумінні п. 1 ч. 1 ст. 13 Закону не може бути її розпорядником. Посилаючись на положення Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та розпорядження міського голови Енергодарської міської ради від 29.05.2018 №174-р «Про розподіл обов’язків між міським головою, секретарем ради, першим заступником міського голови, заступниками», не вбачається наявність чи делегованість повноважень саме у відповідача прав чи обов'язку у наданні заявникам матеріалів створених під час здійснення звітної діяльності комунальних підприємств Енергодарської міської ради. З наведених підстав, просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

За приписами ч. 2 ст. 263 КАС України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч. 9 ст. 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

В зв'язку з розглядом справи в порядку письмового провадження, відповідно до вимог ч. 4 ст. 229 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

У зв’язку із перебуванням головуючого по справі на лікарняному з 23.01.2019 по 28.01.2019, розгляд справи здійснено у перший робочий день у порядку письмового провадження.

Суд, дослідивши матеріали справи, повно та всебічно встановивши обставини справи, оцінивши надані докази, їх достатність і взаємний зв'язок у сукупності, встановив наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є депутатом сьомого скликання Енергодарської міської ради Запорізької області, що підтверджується посвідченням № 31.

21 листопада 2018 року депутатом ОСОБА_1 до відповідача подано депутатське звернення вх. №5974/01-01-48.

У вказаному депутатському зверненні позивач просив надати: інформацію і завірені копії документів, щодо роботи посадових осіб ЕМР; письмову інформацію про те, які вчинено ним, як посадовою, особою виконавчого комітету ЕМР - першим заступником міського голови, особисто кроки чи то дії, щодо контролю за діяльністю комунальних підприємств по напрямках економіки, і фінансів комунальних підприємств, таких як, - (КП "ТеплоВодоканал", КП" Єдині інформаційні системи", КІІ "Чисте Місто" ЕМР), які в порушення бюджетного законодавства України, отримують бюджетні кошти на виплату собі заробітної плати і премії; надати завірені копії документів що підтверджують його активну участь як першого заступника міського голови, у контролі за цими комунальними підприємствами; завірені копії документів що підтверджують виконання керівниками комунальних підприємств наступних дій. На підставі п.2.1.7; п.2.1.8; п.2.1.9 укладених контрактів з керівниками підприємств КП «ТВК» ЕМР (контракт з директором від 31.07.2018 № 84), КП «Єдині інформаційні системи» ЕМР (контракт з директором від 20.04.2018 № 81), КП «Чисте місто» ЕМР (контракт з директором від 20.04.2018 №80), керівники даних підприємств зобов’язані вчиняти наступні дії:

- забезпечувати складання в установленому порядку річного фінансового плану підприємства, та не пізніше ніж за 2 місяця до кінця звітного року подавати на затвердження власнику, з яким укладено контракт;

- подавати власнику, з яким укладено цей Контракт, квартальну (не пізніше 30 числа місяця, наступного за звітним) звітність про результати роботи підприємства;

- звіт про виконання показників, передбачених Контрактом за формою, встановленою Додатком 2 до, цього контракту, а у разі невиконання передбачених Контрактом показників разом із звітом подавати пояснення щодо причин їх невиконання;

- звіт про стан розрахунків підприємства з бюджетом та державними цільовими фондами з визначенням по кожному податку та збору: підстави виникнення зобов'язань (самостійна, визначене або визначене податковим чи іншим органом), структури зобов'язання (основний борг, фінансові санкції), інформації про фактичну оплату, в разі виникнення податкового боргу - причин несвоєчасної оплати;

- звіт щодо простроченої кредиторської та дебіторської заборгованості підприємства з визначенням найменування кредитора/дебітора, підстави виникнення заборгованості, причини несвоєчасного погашення, а для дебіторської заборгованості - також заходи, вжиті підприємством для її стягнення;

- звіт про застосування до підприємства у відповідному періоді фінансових та інших санкції за порушення податкового та іншого законодавства, пояснення з приводу причин, застосування цих санкцій (якщо керівник вважає відповідні рішення необґрунтованими, а також про результати розгляду цих скарг);

- подавати власнику, з яким укладено цей Контракт, щоквартальну до 25 числа місяця, наступного за звітним періодом фінансову і статистичну звітність для проведення фінансово-економічного аналізу діяльності підприємства за формами: Форма №1 «Баланс»; Форма №2 «Звіт про фінансові результанти»; Форма 1-Б «Звіт про кредиторську та дебіторську заборгованість»; Форма 1-ПВ «Звіт з праці» та нформацію стосовно бюджетного фінансування КП «Чисте місто», КП «Єдині інформаційні системи», нового КП «ТВК» ЕМР за період з дня їх створення і по даний час, з зазначенням кодів економічної класифікації та кодів функціонального (призначення) класифікації та кредитування з бюджету відповідно до наказу Мінфіну України від 14.01.2001 № 11; також просив надати Додатки № 1 і № 2 до контрактів директорів комунальних підприємств - (КП "Тепловодоканал", КП" Єдині інформаційні системи", КП "Чисте Місто" ЕМР).

Вважаючи протиправною бездіяльність відповідача щодо не надання відповіді та порушення 10 денного строку для надання відповіді на депутатське звернення згідно Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», ненаданням витребуваних копій документів, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Частиною третьою статті 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Крім того, ч. 1 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства Україні встановлено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист, що кожна особа має право звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Суд зазначає, що Закон України «Про статус депутатів місцевих рад» відповідно до Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», інших законів України визначає правовий статус депутата сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради (далі - місцева рада) як представника інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та рівноправного члена місцевої ради, встановлює гарантії депутатської діяльності та порядок відкликання депутата місцевої ради.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради набуває свої повноваження в результаті обрання його до ради відповідно до Закону України «Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».

Згідно ч. 2 ст. 2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу зобов'язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини - виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування.

Згідно пункту 1 частини 2 статті 11 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», при здійсненні депутатських повноважень депутат місцевої ради має також право: на депутатське звернення, депутатський запит, депутатське запитання.

Частиною 1 статті 13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» визначено, що депутатське звернення - викладена в письмовій формі вимога депутата місцевої ради з питань, пов'язаних з його депутатською діяльністю, до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також керівників правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території відповідної ради, здійснити певні дії, вжити заходів чи дати офіційне роз'яснення з питань, віднесених до їх компетенції.

Відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи, а також керівники правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території відповідної ради, до яких звернувся депутат місцевої ради, зобов'язані у десятиденний строк розглянути порушене ним питання та надати йому відповідь, а в разі необхідності додаткового вивчення чи перевірки дати йому відповідь не пізніш як у місячний строк.

Згідно ч. 2 ст. 14 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», посадові особи місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території відповідної ради, на звернення депутата місцевої ради надають йому довідкові матеріали та іншу інформацію, необхідні для здійснення депутатських повноважень.

Судом встановлено, що депутатське звернення було направлено позивачем в межах наданих йому Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» повноважень, у звязку з чим відповідач був зобов’язаний у десятиденний строк розглянути депутатське звернення.

Тобто, під обов’язком розглянути депутатське звернення слід розуміти обов’язок суб’єкта, до якого надійшло відповідне звернення, протягом 10-ти днів надати обґрунтовану відповідь про задоволення звернення або відмову у задоволенні звернення із зазначенням обґрунтованих доводів щодо підстав прийнятого рішення.

Судом встановлено, що станом на час звернення до суду, відповідачем не було надано позивачу відповідь на депутатське звернення,

Суд звертає увагу на ту обставину, що відповідачем було порушено вимоги ч. 2 ст. 13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» в частині розгляду депутатського звернення, оскільки граничним строком для розгляду звернення позивача та надання відповіді було 01.12.3018.

Відповідно до ч. 3 ст. 13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», якщо депутатське звернення з об'єктивних причин не може бути розглянуто у встановлений строк, депутату місцевої ради зобов'язані письмово повідомити про це з обґрунтуванням мотивів необхідності продовження строку розгляду.

В матеріалах адміністративної справи наявний лист від 07.12.2018 № 01-01-48/5036.

Судом встановлено, що депутатське звернення надійшло до відповідача 21.11.2018 за вх. № 5974/01-01-48.

Відповідь на зазначене звернення надана відповідачем 07.12.2018 за вих. №01-01-48/5036, тобто в порушення 10 денного строку для надання відповіді. Крім того, до копії зазначеної відповіді відповідачем не надано доказів надіслання (вручення) на адресу позивача.

При цьому, суд не бере до уваги посилання відповідача у відзиві на Закон України «Про доступ до публічної інформації», оскільки зазначений закон не розповсюджується на спірні правовідносини, відповідно до приписів ч. 2 ст. 2 Закону України «Про доступ до публічної інформації», оскільки позивач звернувся до відповідача як депутат при здійснення депутатських функцій, а тому депутатське звернення повинне розглядатися саме в рамках Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».

За таких обставин, суд дійшов висновку, що відповідачем допущено протиправну бездіяльність в частині не надання відповіді у 10-ти денний строк на депутатське звернення депутата ОСОБА_1 від 21.11.2018 із запитуваними документами.

Тобто, позовна вимога в частині визнання протиправною бездіяльність відповідача щодо ненадання позивачу інформації за депутатським зверненням в порушення 10 денного строку для надання відповіді на депутатське звернення є такою, що підлягає задоволенню.

Щодо вимог про зобов’язання надання запитувану інформацію суд зазначає наступне.

Разом до відзиву до позовної заяви відповідачем була надана копія відповіді від 07.12.2018 за вих. №01-01-48/5036. Тобто, позивачу надавалась відповідь на депутатське звернення.

Зі змісту відповіді судом встановлено наступне. Відповідач у листі повідомив позивача про те, що до компетенції відповідача не відноситься контроль за діяльністю комунальних підприємств міста та їх керівників згідно розпорядження Енергодарського міського голови від 29.05.2018 №174-р «Про розподіл обов’язків між міським головою, секретарем ради, першим заступником міського голови, заступниками міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради та керуючим справами виконавчого комітету», яким встановлено вичерпний перелік повноважень відповідача по даній справі.

Згідно розпорядження Енергодарського міського голови від 29.05.2018 №174-р «Про розподіл обов’язків між міським головою, секретарем ради, першим заступником міського голови, заступниками міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради та керуючим справами виконавчого комітету» визначено коло повноважень, зокрема, відповідача, до складу яких не відноситься питання надання заявникам матеріалів створених підчас здійснення звітної діяльності комунальних підприємств Енергодарської міської ради.

Щодо надання копій документів, зазначених у пунктах 1-10, відповідач повідомив позивача, що запитувані документи є фінансово – господарськими документами КП «Чисте місто», КП «Єдині інформаційні системи», КП «Тепловодоканал» та знаходяться безпосередньо на самих підприємствах, та роз’яснено порядок отримання таких документів шляхом звернення із депутатським звернення до таких підприємств.

Таким чином позивачу було роз’яснено яку інформацію надати неможливо та причини її ненадання з посиланням на нормативно-правові документи.

Тому, відповідачем порушено строк розгляду депутатського звернення, однак у відповіді надано обґрунтовану відповідь з питань, які віднесено до повноважень відповідача та роз’яснено причини відмови у ненаданні запитуваної звітності.

Суд також зазначає, що відповідно до ч. 5 ст. 13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» якщо депутат місцевої ради не задоволений результатами розгляду свого звернення або якщо місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території відповідної ради, ухиляються від вирішення порушеного у зверненні питання у встановлений строк, він має право внести депутатський запит відповідно до статті 22 цього Закону.

Тобто, у разі якщо позивач вважає, що відповідачем було надано неповну чи необґрунтовану відповідь на його депутатське звернення, він також має право вжити заходів передбачених статтею 22 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», зокрема внести депутатський запит.

Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно статті 22 Конституції України, права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права та свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Суд зазначає, що відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Частиною 2 статті 9 КАС України передбачено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Згідно з частиною третьою статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Матеріалами справи встановлено факт сплати судового збору у розмірі 1409 гривні 60 копійок, що підтверджується квитанцією від 18.12.2018 № 0.0.1251540736.1.

Беручи до уваги те, що позивачем за подання позову сплачено судовий збір у сумі 1409,80 грн і при цьому суд дійшов висновку про задоволення однієї вимоги та про відмову у задоволенні іншої позовної вимоги, стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача підлягають витрати зі сплати судового збору у сумі 704,80 грн.

Керуючись статтями 2, 5, 9, 72, 77, 78, 139, 241, 243-246 та 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги депутата Енергодарської міської ради ОСОБА_1 (адреса реєстрації: 71503, Запорізька область, м. Енергодар, пр. Будівельників, буд. 22, прим. 231, код ДРФО НОМЕР_1) до Виконавчого комітета Енергодарської міської ради в особі першого заступника міського голови ОСОБА_2 про оскарження дій та бездіяльності суб’єкта владних повноважень, - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Виконавчого комітета Енергодарської міської ради в особі першого заступника міського голови ОСОБА_2 щодо ненадання депутату Енергодарської міської ради ОСОБА_1 інформації за депутатським зверненням в порушення 10 денного строку для надання відповіді на депутатське звернення.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь депутата Енергодарської міської ради сьомого скликання ОСОБА_1 (адреса реєстрації: 71503, Запорізька область, м. Енергодар, пр. Будівельників, буд. 22, прим. 231, код ДРФО НОМЕР_1) сплачену суму судового збору в розмірі 704 (сімсот чотири) 80 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Енергодарської міської ради Запорізької області 71502, Запорізька область, м. Енергодар, вул. Курчатова, буд. 11, ЄДРПОУ 20514818).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 30-денний строк з дня його проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення в повному обсязі виготовлено та підписано суддею 29.01.2019.

Суддя Р.В. Сацький