Рішення № 79547025, 01.02.2019, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.02.2019
Номер справи
806/268/18
Номер документу
79547025
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 лютого 2019 року м. Житомир справа № 806/268/18

категорія 112010201

Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Єфіменко О.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії УМВС України в Житомирській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Міністерство внутрішніх справ України, про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії, -

встановив:

До Житомирського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовом до Ліквідаційної комісії УМВС України в Житомирській області, у якому просить:

- визнати протиправною (неправомірною) бездіяльність Управління МВС України в Житомирській області в особі Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Житомирській області щодо не виготовлення для перерахунку пенсії нової (повної) довідки про розмір грошового забезпечення, з врахуванням всіх складових грошового забезпечення, передбачених чинним законодавством станом на 01.01.2016, за формою передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393», з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 та постановою Кабінету Міністрів України №1294 від 07.11.2007, що включає посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за стаж служби, 100% надбавки за виконання особливо важливих завдань, премії, та не направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області для подальшого перерахунку пенсії;

- зобов'язати Управління УМВС України в Житомирській області в особі Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Житомирській області відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», постанови Кабінету Міністрів України №1294 від 07.11.2007 «Про упорядкування структур та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області нову (повну) довідку про грошове забезпечення щодо позивача за посадою заступника начальника слідчого відділу Богунського РВ УМВС України в Житомирській області з врахуванням складових, а саме: посадового окладу у розмірі - 2950,00 грн; окладу за спеціальним званням (підполковник поліції) у розмірі - 2200,00 грн; надбавки за стаж служби (45%) у розмірі - 2317,50 грн; 100% надбавки за виконання особливо важливих завдань у розмірі - 7467,50 грн; премії у розмірі 40% у розмірі - 5974,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області та отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". На виконання вимог законодавства, яким установлені підстави для перерахунку пенсійного забезпечення, Ліквідаційна комісія управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області склала та подала до Головного управління Пенсійного фонду у Житомирській області довідку №85/491 від 12.05.2017 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, в якій, на переконання позивача, протиправно не було включено наступні види грошового забезпечення, а саме: надбавку за виконання особливо важливих завдань у розмірі 100%, а також неправомірно зменшено розмір премії, яку він отримував з 40% до 1,01%. Позивач вважає, що відповідач створив передумови для неврахування надбавки за виконання особливо важливих завдань та премії у належному розмірі під час перерахунку пенсії, чим порушив конституційні права та гарантії позивача на належний соціальний захист.

Позивач вважає, що при перерахунку пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України мають враховуватися види грошового забезпечення, визначені, насамперед, постановою Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 07.11.2007 №1294 (далі - Постанова КМУ №1294). При цьому при перерахунку пенсії враховуються із установлених Постановою КМУ №1294 лише ті види та розміри грошового забезпечення, які постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" 11.11.2015 №988 (далі - Постанова КМУ №988) не змінені та які взагалі нею не передбачені.

Після усунення позивачем недоліків позовної заяви, ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 02.02.2018 відкрите провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи.

14.02.2018 ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду провадження у вказаній справі зупинено до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду у зразковій справі №802/2196/17-а (номер провадження Пз/9901/1/18) (а.с. 41-43).

15.02.2018 на адресу суду від третьої особи надійшли пояснення на позовну заяву, у яких представник третьої особи просить у задоволенні позовних відмовити у повному обсязі, у зв'язку із тим, що ч.3 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» не передбачено при перерахунку пенсії враховувати види грошового забезпечення зокрема додаткових видів (надбавки, доплати, підвищення, премія, тощо), які виплачувались працівникам органів внутрішніх справ до ліквідації міліції, а саме до 06.11.2015 (а.с. 44-47).

16.02.2018 на адресу суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву (а.с. 51-53), у якому відповідач заперечує проти задоволення позовних вимог та просить відмовити у їх задоволенні. В обґрунтування заперечень зазначає, що оскільки направлена відповідачем до Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача, складена відповідно до вимог п.5 Порядку №45 та на виконання вимог ч.3 ст.63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (у редакції, чинній з 01.01.2016) (далі - Закон України №2262-ХІІ). Постановою КМУ №988 було вперше встановлено види грошового забезпечення для поліцейських, будь-яких доповнень до Постанови КМУ №1294 не прийнято. У Постанові КМУ №988, прийняття якої є підставою для перерахунку пенсії, надбавка за виконання особливо важливих завдань відсутня, саме тому дану надбавку не було включено до довідки №85/491 від 17.05.2017 про грошове забезпечення для перерахунку пенсії позивача. Щодо премії у розмірі 1,01%, зазначає, що цей показник є середнім, що фактично виплачено за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою.

Також зазначає, що Постанова КМУ №1294 не може доповнювати Постанову КМУ №988, оскільки вони регулюють різні суспільні правовідносини.

Крім того, представник відповідача у відзиві на позовну заяву виклав клопотання про залучення до участі у справі третьої особи на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору - Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області.

Щодо викладеного у прохальній частині відзиву клопотання про залучення третьої особи, суд зазначає, що відповідачем у порушення положення статей 166, 167 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) клопотання не викладено окремим письмовим документом із дотриманням вимог, визначених статтею 167 КАС України.

Викладення відповідачем у прохальній частині відзиву інших клопотань не передбачено чинними нормами процесуального законодавства та суперечить вимогам статей 162, 164 КАС України.

Недотримання суб'єктом владних повноважень чинних норм процесуального законодавства при поданні заяв по суті справи не має впливати на неналежне виконання стороною у справі своїх процесуальних обов'язків.

Суд також звертає увагу відповідача, що подальше недотримання суб'єктом владних повноважень норм процесуального законодавства при поданні відзиву на адміністративний позов, інших заяв та клопотань має наслідком застосування судом положень частини 2 статті 167 КАС України в частині повернення таких заяв по суті справи та інших клопотань без розгляду.

19.02.2018 на адресу суду від позивача надійшов відзив на пояснення третьої особи (а.с. 65-67).

21.02.2018 на адресу суду від позивача надійшла відповідь на відзив відповідача (а.с. 72-78).

Постановою Великої Палати Верховного Суду апеляційні скарги, а також заяви про приєднання до апеляційної скарги - залишено без задоволення. Рішення Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 12.03.2018 залишено без змін (а.с. 84-85). Вказана постанова набрала законної сили.

Ухвалою суду від 14.01.2019 провадження у справі №806/268/18 поновлено, у зв'язку із набранням чинності рішенням у зразковій справі (а.с. 86).

23.01.2019 на адресу суду надійшло клопотання від позивача про розгляд справи без його участі, крім того, зазначив, що позовні вимоги підтримує та просить задовольнити (а.с. 88).

Ухвалою суду від 24.01.2019 витребувано у Ліквідаційної комісії УМВС України в Житомирській області докази (а.с. 89-91). Станом на дату розгляду справи до суду не надійшли докази, які витребовувались судом, тому відповідно до положень ч.5 ст.262, ч.1 ст.263 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

Суд зазначає, що судове рішення у справі, постановлене у письмовому провадженні, складено у повному обсязі відповідно до ч.4 ст.243 КАС України, з врахуванням положень ст.263 КАС України - не більше тридцяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Згідно з ч.5 ст.250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд дійшов висновку про те, що позов не підлягає задоволенню із таких підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 отримує пенсію за вислугою років відповідно до Закону України №2262-ХІІ (далі - Закон України №2262-ХІІ).

Відповідно до грошового атестату №4, ОСОБА_1 отримував надбавку за виконання особливо важливих завдань у розмірі 100% (а.с. 15).

У зв'язку із встановленням нових розмірів грошового забезпечення Ліквідаційною комісією управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирської області позивачу видано довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №85/491 від 12.05.2017, в якій зазначено, що розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за нормами, чинними станом на 01.01.2016, за посадою заступник начальника слідчого відділу Богунського РВ /заступник начальника відділу, становить: посадовий оклад - 2950,00 грн; оклад за військовим (спеціальним) званням підполковник поліції - 2200,00 грн; надбавка за стаж служби у розмірі 45% - 2317,50 грн, премія у розмірі 1,01% - 75,42 грн (а.с. 16).

Вважаючи, що у довідці від 12.05.2017 №85/491 протиправно не включено надбавку за виконання особливо важливих завдань у розмірі 100%, яку позивач отримував на час звільнення з органів внутрішніх справ, позивач звернувся до Ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області із відповідною заявою, в якій просив виготовити нову довідку про розмір грошового забезпечення з включення до неї надбавки за виконання особливо важливих завдань у розмірі 100% та премії у розмірі 40% (а.с. 17-18).

Листом від 11.01.2018 №П-12лк/48-2018 Ліквідаційна комісія управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області відмовила позивачу у виготовленні та направленні до органу Пенсійного фонду України нової довідки про розмір грошового забезпечення позивача, оскільки вона відповідає вимогам чинного законодавства і зміні не підлягає (а.с. 19).

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Згідно з ч.1 ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували, зокрема, на службі в органах внутрішніх справ, визначає Закон України №2262-ХІІ. Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно до ч.4 ст.63 Закону України №2262-XII (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Частиною 2 статті 51 Закону України №2262-XII передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

07.11.2015 набрав чинності Закон України від 02.07.2015 №580-VIII "Про національну поліцію" (далі - Закон України №580-VIII), крім окремих положень, визначених у пункті 1 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" цього Закону.

29.12.2015 набрав чинності Закон України від 23.12.2015 №900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" (далі - Закон України №900-VIII).

Цим Законом статтю 63 Закону України №2262-XII доповнено новою частиною третьою, згідно з якою перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Законом України №900-VIII доповнено також пункт 12 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України №580-VIII абзацом другим, відповідно до якого за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Статтею 102 Закону України №580-VIII передбачено, що пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України №2262-XII.

Кабінет Міністрів України постановою №988 від 11.11.2015 встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади та оклади за спеціальні звання колишніх працівників міліції.

Ця постанова набрала чинності 02.12.2015.

Таким чином, у зв'язку із змінами у грошовому забезпеченні поліцейських, передбаченими Постановою КМУ №988, та враховуючи зазначені положення частини 2 статті 51 Закону України №2262-XII, у колишніх працівників міліції виникло право на перерахунок пенсії з 01.01.2016.

Відповідно до п.2 Постанови КМУ №988 виплата грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання здійснюється в порядку, що затверджується Міністерством внутрішніх справ України.

На виконання вимог ст.94 Закону України №580-VIII та Постанови КМУ №988 Міністерство внутрішніх справ України видало наказ №260, яким затвердило Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (далі - Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським).

Пунктом 2 Наказу №260 визначено, що цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування, а саме - 27.05.2016, та застосовується з дня набрання чинності Законом України №580-VIII, тобто з 07.11.2015.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 (далі - Порядок №45).

Згідно з положеннями пунктів 1-3 Порядку №45 (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України №2262-XII пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

На підставі зазначеного у п.1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України державні органи повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки). Головні управління Пенсійний фонд України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійний фонд України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком. У разі ліквідації таких органів, установ, організацій чи підприємств довідки видаються правонаступниками.

Відповідно до абзаців першого - шостого п.5 Порядку №45 для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:

- посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

- надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

- щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

- інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;

- щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення зі служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 року для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.

Абзацом сьомим п.5 Порядку №45 установлено, що додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

У рішенні від 08.11.2005 у справі "Кечко проти України" (заява №63134/00) ЄСПЛ дійшов висновку про те, що в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство (пункт 23).

До змін в грошовому забезпеченні поліцейських, встановлених Постановою КМУ №988 та наказом №260, чинним законодавством України, а саме Постановою КМУ №1294 та наказом №499, було передбачено, що особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ установлюється надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби в розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років, а тим, що безпосередньо розробляють, проводять експертизу проектів нормативно-правових актів, які передбачено положеннями про відповідні структурні підрозділи, особам рядового і начальницького складу за виконання спеціальних завдань, пов'язаних з антитерористичною діяльністю, особам начальницького складу слідчих підрозділів органів внутрішніх справ за службу на посадах слідчих, особам рядового і начальницького складу підрозділів міліції громадської безпеки за службу на посадах старших дільничних, дільничних і помічників дільничних інспекторів міліції та підрозділів з керівництва дільничними інспекторами міліції - у розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугою років.

Отже, як свідчать матеріали справи надбавка за виконання особливо важливих завдань у розмірі 100%, яка була включена позивачу на момент призначення пенсії, на час виникнення у нього права на перерахунок пенсії з 01.01.2016 вже не була встановлена законодавством для поліцейських та не виплачувалась, тому, ця надбавка правомірно не вказана у довідці про розмір грошового забезпечення.

Також, суд не може погодитись із доводами позивача про неправомірність зазначення відповідачем премії у меншому, ніж він отримував розмірі, а саме 1,01% замість 40%.

Відповідно до абзацу п'ятого п.5 Порядку перерахунку пенсій інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Відповідно до листа Національної поліції України від 19.04.2017 №4060/03/48-2018 Міністерству внутрішніх справ України доведено до відома інформацію про середні розміри надбавок та премій поліцейських, що фактично виплачені у грудні 2015 року, зокрема середній розмір премії поліцейського за посадою заступник начальника відділу становить 1,01% (а.с. 56, 57-60).

Отже, вказаний відповідачем розмір премії 1,01% є середнім розміром, що фактично виплачено за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою, що узгоджується зі змістом абзацу п'ятого п.5 Порядку перерахунку пенсій, у зв'язку з чим підстав для врахування премії у розмірі 40%, яку отримував позивач, не має.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 12.12.2018 у зразковій справі №Пз/9901/1/18 (№802/2196/17-а), а відповідно до ч.3 ст.291 КАС України, при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Частинами 1 та 2 статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на викладене, надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд вважає, що відповідач при виготовленні довідки про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії за нормами чинними станом на 01.01.2016, діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи наведене правові підстави для задоволення позову ОСОБА_1 - відсутні.

Відповідно до положень ст.139 КАС України питання про розподіл судових витрат судом не вирішується.

Щодо встановлення судового контролю за виконанням рішення на підставі ст.382 КАС України суд зазначає, що у зв'язку із відмовою у задоволенні позову судом не розглядається питання встановлення судового контролю.

Керуючись статтями 6-9, 32, 77, 90, 139, 193, 205, 229, 242-246, 255, 291, 295, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

вирішив:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області в особі ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області (вул. Старий Бульвар, 5/37, м. Житомир, 10008, код ЄДРПОУ 08592164), третя особа - Міністерство внутрішніх справ України (01601, м. Київ-24, вул. Академіка Богомольця, 10, код ЄДРПОУ 00032684), про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст рішення виготовлено: 1 лютого 2019 року.

Суддя О.В. Єфіменко