Рішення № 79546912, 01.02.2019, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.02.2019
Номер справи
200/14999/18-а
Номер документу
79546912
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 лютого 2019 р. Справа№200/14999/18-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Циганенка А.І., розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Селидовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

27 грудня 2018 року шляхом надіслання поштою позивач, ОСОБА_1, звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача, Селидовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, у якому просив:

- визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 03 жовтня 2018 року про відмову у призначенні пенсії;

- зобов'язати відповідача зарахувати до пільгового стажу позивача:

період роботи з 08 січня 1992 року по 30 квітня 1992 року на підприємстві ВАТ «Гірницький шахтобуд»;

період роботи з 05 серпня 1994 року по 26 серпня 1996 року на підприємстві Федеральне державне унітарне підприємство «Державний трест «Арктиквугілля»;

період роботи з 01 травня 2010 року по 31 грудня 2010 року, з 01 грудня 2016 року по 31 травня 2018 року, з 01 червня 2018 року по 20 червня 2018 року на підприємстві ВП Шахта 1-3 «Новогродівська» ДП «Селидіввугілля».

- зобов'язати відповідача повторно розглянути заяву позивача від 05 липня 2018 року № 3242 про призначення пенсії на пільгових умовах.

Позовні вимоги вмотивовані тим, що відповідач протиправно відмовив в призначені пенсії на пільгових умовах, посилаючись на відсутність необхідного пільгового стажу. При цьому, відповідачем не зараховані декілька періодів роботи з різних підстав, які позивач вважає протиправними та такими, що не відповідають діючому законодавству.

25 січня 2019 року від відповідача надійшов відзив, у якому він просить відмовити у задоволенні позову, посилається на те, що рішення про відмову у призначенні пенсії прийнято з додержанням законодавства, у зв'язку із відсутністю необхідного пільгового стажу роботи.

Відповідачем не зараховані наступні періоди роботи до пільгового стажу:

з 08.01.1992 по 30.04.1992 на підприємстві ВАТ «Гірницький шахтобуд», оскільки довідка на підтвердження зайнятості повний робочий день у шахті, а надана довідка додатково цього не підтверджує;

з 05.08.1994 по 26.08.1996 на підприємстві Федеральне державне унітарне підприємство «Державний трест «Арктиквугілля», оскільки пільгова довідка підлягає перевірці;

до страхового стажу:

01.05.2010 по 31.12.2010 та 01.12.2016 по 31.05.2018 на підприємстві ВП Шахта 1-3 «Новогродівська» ДП «Селидіввугілля», оскільки відсутні відомості про сплату щомісячних внесків за період до МДЗ України (форми ОК-5 від 05.07.2018);

З 01.06.2018 по 20.06.2018 на підприємстві ВП Шахта 1-3 «Новогродівська» ДП «Селидіввугілля», оскільки відсутня сума нарахованої заробітної плати за цей період до МДЗ України (форми ОК-5 від 15.06.2018).

Відповідач вважає що, права позивача порушені не були, а рішення було прийнято відповідно до вимог чинного законодавства.

02 січня 2019 року відкрито провадження у справі та її розгляд призначений за правилами спрощеного позовного провадження.

03 січня 2019 року від відповідача були витребувані докази.

01 лютого 2019 року відповідачу було відмовлено у задоволені клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

Дослідивши докази та письмові пояснення, викладені в заяві по суті справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року, що підтверджується копією паспорту громадянина України НОМЕР_2.

05 липня 2018 року позивачем до Селидовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області подана заява №3242 про призначення пенсії згідно пункту 3 статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». До заяви позивачем надані наступні документи:

- паспорту і ІПН;

- копію трудової книжки серії НОМЕР_3 від 28.05.1991 року;

- копію диплома НОМЕР_4 від 27.06.1992 року;

- архівні довідки видані Селидовською міською радою «архівний відділ», №07-08/158, №07-08/158/1, №07-08/158/2 від 30.05.2017;

- довідка про підземні спуски в шахту з підприємства ВП Шахта «Котляревська» ДП «Селидіввугілля» №04-22/95 від 09.01.2018;

- довідка про особливий характер роботи видані підприємством ДП «Шахта ім. Д.С. Коротченка» №1-154 від 01.06.2017;

- виписка з наказу про атестацію робочих місць №1-154 від 01.06.2017;

- довідка про особливий характер роботи видана підприємством Федеральне державне унітарне підприємство «Державний трест «Арктиквугілля» №120/сп від 19.02.2015;

- довідка про перейменування видана підприємством Федеральне державне унітарне підприємство «Держаний трест «Арктиквугілля» №67/ю від 24.02.2015;

- довідка про особливий характер роботи видана підприємством ВСП «Шахтоуправління «Білозерське» ТОВ «ДТЄК Добропіллявугілля» №700 від 15.08.2017;

- довідка про особливий характер роботи видана підприємством ПАТ «Шахтоуправління «Покровське» №463 від 09.06.2017;

- довідка про особливий характер роботи видана підприємством ВП Шахта 1-3 «Новогродівська» ДП «Селидіввугілля» №26/810 від 14.06.2018, №84 від 20.06.2018;

- довідка про заробітну плату видана підприємством Федеральне державне унітарне підприємство «Державний трест «Арктиквугілля» №122/сп від 19.02.2015.

03 жовтня 2018 року Селидовським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Донецької області прийнято рішення, яким ОСОБА_1 відмовлено у призначенні пенсії із зниженням пенсійного віку за нормами пункту 3 статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у зв'язку із відсутністю необхідного пільгового стажу роботи 25 років у підземних умовах.

При ухваленні рішення суд виходив з наступних мотивів та керувався такими положеннями законодавства.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Правовідносини, що виникають у сфері пенсійного забезпечення громадян, регулюються Законом України від 05 листопада 1991 року №1788-ХІІ «Про пенсійне забезпечення» (далі - Закон №1788-ХІІ) та Законом України від 09 липня 2003 року №1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закону №1058-ІV).

За приписами частини 1 статті 114 ЗУ №1058-ІV право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті. Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.

Згідно частини 3 статті 114 Закону №1058-ІV працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, що затверджується Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на зазначених роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на таких роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - за умови, що вони були зайняті на таких роботах не менше 20 років. Такий самий порядок пенсійного забезпечення поширюється і на працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) на шахтах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, що реструктуризуються або перебувають у стадії ліквідації, але не більше двох років.

На момент звернення позивача із заявою про призначення пенсії страховий стаж відповідно до частини 2 статі 24 Закону №1058-ІV обчислювався територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Закон №1058-ІV набув чинності 01 січня 2004 року.

Отже, при обчисленні страхового стажу позивачу за періоди роботи до 01 січня 2004 року слід керуватися статтею 62 Закону №1788-ХІІ та «Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників», затвердженою наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України №58 від 29 липня 1993 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17 серпня 1993 року за №110, в редакції наказу Міністерства соціальної політики №720/1642/5 від 06 жовтня 2014 року (далі - Інструкція).

Згідно статті 62 Закону №1788-ХІІ основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.

Згідно пункту 1.1 Інструкції трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника.

Відповідно до пункту 2.14 Інструкції якщо працівник має право на пенсію за віком на пільгових умовах, запис у трудовій книжці робиться на підставі наказу, виданого за результатами атестації робочих місць, і має відповідати найменуванню Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення.

Згідно класифікатора професій ДК 003:2010 гірник підземний віднесений до найпростішої професії у шахті.

Працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, внесені до «Списку №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 року № 461.

За результатами судового розгляду встановлено, що у трудовій книжці НОМЕР_5, наданій позивачем, відомості про період роботи з 08.01.1992 по 30.04.1992 на підприємстві ВАТ «Гірницький шахтобуд», внесені відповідно до вимог Інструкції, крім того, містяться всі необхідні оформлені належним чином відомості про займану посаду і період виконуваної роботи для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці (гірник підземний 3 розряду з повним робочим днем в шахті).

Щодо не зарахування до пільгового стажу періоду роботи з 05.08.1994 по 26.08.1996 на підприємстві Федеральне державне унітарне підприємство «Державний трест «Арктиквугілля», суд зазначає наступне.

Відомості про роботу на даному підприємстві внесені до трудовій книжці НОМЕР_5 відповідно до вимог Інструкції (гірник підземний 3 розряду з повним робочим днем під землею). Крім того, зазначений період роботи на підтверджується довідкою про особливий характер роботи, виданою ФДУП «ДТ «Арктивугілля» № 120/сп, від 19 лютого 2015 року.

Рішенням відповідача відмовлено у зарахуванні цього періоду, оскільки пільгова довідка підлягає перевірці.

Суд зазначає, що положенням частини третьої статті 44 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено право відповідача на проведення перевірки.

Разом з цим, не проведення перевірки підприємства, яким видано довідки, не є підставою для відмови особі в зарахуванні відповідного стажу та призначення пенсії.

Інші доводи відповідача, які наведені в письмових запереченнях, не є обґрунтованими з огляду на те, що «Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637, було прийнято саме з метою створення юридичних механізмів підтвердження трудового стажу працівників за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.

Як встановлено судом, трудова книжка, подана позивачем, містить відповідні записи про трудовий стаж.

Що стосується періодів роботи з 01.05.2010 по 31.12.2010 та з 01.12.2016 по 31.05.2018, відповідач вважає, що цей період не може бути зарахований через відсутність відомостей про сплату щомісячних внесків за ці періоди до МДЗ України (форма ОК-5 від 05.07.2018) та з 01.06.2018 по 20.06.2018 у зв'язку із відсутністю суми нарахованої заробітної плати до МДЗ України (форма ОК-5 від 15.06.2018), підприємством ВП Шахта 1-3 «Новогродівська» ДП «Селидіввугілля».

Згідно із частиною першою статті 15 Закону №1058-IV платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.

Обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених у пунктах 1, 2, 5 - 7, 9, 10, 12, 15, 17 і 18 статті 11 цього Закону, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески (частина друга статті 20 Закону № 1058-IV).

Як передбачено частинами четвертою - шостою, дев'ятою, десятою статті 20 Закону №1058-IV, сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду, а сум страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування - на банківський рахунок Накопичувального фонду або на банківський рахунок обраного застрахованою особою недержавного пенсійного фонду - суб'єкта другого рівня системи пенсійного забезпечення. Страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом є: для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону, - календарний місяць. Днем сплати страхових внесків вважається: у разі перерахування сум страхових внесків у безготівковій формі з банківського рахунку страхувальника на банківський рахунок органу Пенсійного фонду - день списання установою банку, органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з банківського (спеціального реєстраційного) рахунку страхувальника незалежно від часу її зарахування на банківський рахунок органу Пенсійного фонду. Якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Системний аналіз вказаних вище нормативно-правових актів дає підстави дійти висновку про те, що до страхового стажу зараховується період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески.

Отже, виходячи із змісту наведених вище правових норм, порушення страхувальником вимог законодавства щодо порядку та строків сплати страхових внесків (у зв'язку із чим утворилася заборгованість зі сплати таких внесків) тягне негативні наслідки лише щодо самого страхувальника (зокрема, у вигляді сплати недоїмки, штрафних санкцій та пені) та не може мати негативних наслідків для застрахованої особи у вигляді не зарахування до стажу періоду роботи, протягом якого такій особі нараховувалася заробітна плата, на яку у свою чергу нараховувалися страхові внески та позивач не може нести відповідальність за неналежне виконання своїх обов'язків підприємством, на якому він працює

Крім іншого, позивачем надані довідки від 14.12.2018 №344/12р та 14.12.2018 №345/12р про те що, ВП Шахтою 1/3 «Новогродівська ДП «Селидіввугілля», позивачу була нарахована та сплачена заробітна плата, а єдиний соціальний внесок за спірні періоди був нарахований та перерахований в Пенсійний фонд України м. Новогровідка та ДФС.

Таким чином, спірні періоди підлягають зарахуванню до страхового стажу роботи позивача.

Відповідно до частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

У зв'язку з викладеним, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 до Селидівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області управління про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити певні дії.

Відповідно до статті 13 «Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод», ратифікованої Україною Законом № 475/97-ВР від 17.07.1997, кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

Обираючи спосіб захисту порушеного права, суд зважує на його ефективність з точки зору статті 13 «Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод» та враховує положення «Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи № R(80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень», прийняті Комітетом Міністрів 11.03.1980, а саме суд не може підміняти державний орган рішення якого оскаржується, приймати замість рішення, яке визнається протиправним, інше рішення, яке б відповідало закону, та давати вказівки, які б свідчили про вирішення питань, які належать до компетенції такого суб'єкта владних повноважень, оскільки такі дії виходять за межі визначених йому повноважень законодавцем.

Разом з тим, пунктом 4 частини 1 статті 5 КАС України передбачено, що адміністративний позов може містити вимоги про зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень - вчинити певні дії.

Відповідно до частини 3 статті 245 КАС України у разі скасування індивідуального акта суд може зобов'язати суб'єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

Отже, суд наділений повноваженнями щодо зобов'язання відповідача прийняти (вчинити) певні дії, і це прямо вбачається з пункту 4 частини 1 статті 5 та частини 3 статті 245 КАС України.

Таким чином, суд приходить до висновку, що ефективним засобом правого захисту у даній справі буде зобов'язання відповідача повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 05.07.2018, зареєстровану за № 3242, про призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно пункту 3 статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», зарахувавши до пільгового стажу періоди роботи:

з 08 січня 1992 року по 30 квітня 1992 року на підприємстві ВАТ «Гірницький шахтобуд»;

з 05 серпня 1994 року по 26 серпня 1996 року на підприємстві Федеральне державне унітарне підприємство «Державний трест «Арктиквугілля»;

до страхового стажу періоди роботи:

з 01 травня 2010 року по 31 грудня 2010 року, з 01 грудня 2016 року по 31 травня 2018 року, з 01 червня 2018 року по 20 червня 2018 року на підприємстві ВП Шахта 1-3 «Новогродівська» ДП «Селидіввугілля».

Оскільки суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі, судові витрати по сплаті судового збору, здійснені позивачем, підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача (частина 1 статті 139 КАС України).

Керуючись статтями 2, 5-10, 20, 22, 25, 72-76, 90, 132, 139, 143, 241-246, 250, 251, 255, 263, 295, 297, підпунктом 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

адміністративний позов ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1; РНОКПП НОМЕР_1) до Селидовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (місцезнаходження: 85400, Донецька область, м. Селидове, вул. Героїв праці, буд.6, код ЄДРПОУ 41247274) про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити певні дії, задовольнити в повному обсязі.

Визнати протиправним та скасувати «Рішення про відмову у призначенні пенсії», прийняте 03 жовтня 2018 року Селидовським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Донецької області, яким ОСОБА_1 відмовлено в призначенні пенсії за нормами пункту 3 статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Зобов'язати Селидовське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області потворно розглянути заяву ОСОБА_1 від 05 липня 2018 року №3242 про призначення пенсії за віком, зарахувавши до пільгового стажу періоди роботи:

з 08 січня 1992 року по 30 квітня 1992 року на підприємстві ВАТ «Гірницький шахтобуд»;

з 05 серпня 1994 року по 26 серпня 1996 року на підприємстві Федеральне державне унітарне підприємство «Державний трест «Арктиквугілля»;

до страхового стажу періоди роботи:

з 01 травня 2010 року по 31 грудня 2010 року, з 01 грудня 2016 року по 31 травня 2018 року, з 01 червня 2018 року по 20 червня 2018 року на підприємстві ВП Шахта 1-3 «Новогродівська» ДП «Селидіввугілля».

Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати по сплаті судового збору в сумі 704 (сімсот чотири) гривні 80 копійок за рахунок бюджетних асигнувань Селидовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області.

Повний текст рішення складено 01 лютого 2019 року.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення може бути подана до Донецького окружного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту рішення.

Суддя Циганенко А.І.