Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 січня 2019 р. Справа№0540/5516/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Стойки В.В., розглянувши в порядку загального провадження в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Головного управління Держпраці у Донецькій області до Державного підприємства “Мирноградвугілля” про застосування заходів реагування згідно з частиною п’ятою статті 4 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”,-
В С Т А Н О В И В:
Головне управління Держпраці у Донецькій області звернулося до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Державного підприємства “Мирноградвугілля” в якому разом з уточненнями позовних вимог просить суд застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до ДП “Мирноградвугілля” шляхом зобов’язання ДП “Мирноградвугілля” негайно зупинити ведення робіт з експлуатації бункеру капітального похилу пласта k7 та скіпового ствола № 7 гор. 384 м ВП “Шахта “ 5/6”, експлуатації бункеру південного польового конвейерного штреку гор. 610 м “Шахта “ 5/6”, експлуатації опрокиду ОК-2-900 обхідного квершлагу пласту k5, експлуатації бункеру квершлагу пласту k5 ВП “Шахта “Родинська” , а також зупинити ведення робіт підвищеної небезпеки у бункері капітального похилу пласта k7 та скіпового ствола № 7 гор.384 м ВП Шахта “ 5/6”, у бункері південного польового конвейерного штреку гор. 610 м ВП “Шахта “ 5/6” у бункері квершлагу пласту k5ВП “Шахта “Родинська”.
В обґрунтування позову зазначено, що відповідно до наказу від 23.05.2018 року № 537 та направлення на перевірку від 23.05.2018 року № 331/06.4/15-14-12, з 29.05.2018 року по 11.06.2018 року посадовими особами ГУ Держпраці у Донецькій області проведено позапланову перевірку у ДП «Мирноградвугілля» на предмет дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, у зв’язку з нещасним випадком із смертельним наслідком, за наслідками якої виявлено 197 порушень нормативно-правових актів з охорони праці, з яких 19 створюють загрозу життю та здоров’ю людей.
На підставі викладених обставин позивач просить суд застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до “Мирноградвугілля” шляхом зобов’язання повного зупинення ведення робіт, у зв’язку з загрозою життю людей.
Відповідач через канцелярію суду надав відзив на позовну заяву, згідно змісту якого зазначив, що бункери польового конвеєрного штреку та вугільний бункер капітального похилого пласту експлуатуються в якості вуглеспускних свердловин з незначним навантаженням вугілля, технічний огляд та ремонт потрібний лише у разі їхнього аварійного стану. Жодної аварії або травмування під час експлуатації вищевказаних бункерів на шахті не зареєстровано. На думку відповідача, вказані у позовній заяві порушення, які позивач вважає підставою для застосування заходів реагування у сфері державного нагляду не відповідають дійсності.
Ухвалою суду від 16.07.2018 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі за позовом Головного управління Держпраці у Донецькій області до Державного підприємства “Мирноградвугілля” про застосування заходів реагування згідно з частиною п’ятою статті 4 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”. Розгляд справи вирішено проводити в порядку спрощеного позовного провадження. Призначено судове засідання на 14.08.2018 року.
14.08.2018 року в судовому засіданні оголошено перерву до 10.09.2018 року.
Ухвалою суду від 10.09.2018 року розгляд адміністративної справи за позовом Головного управління Держпраці у Донецькій області до Державного підприємства “Мирноградвугілля” про застосування заходів реагування згідно з частиною п’ятою статті 4 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, вирішено проводити за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання за правилами загального позовного провадження на 05.10.2018 року.
05.10.2018 року розгляд справи відкладено до 24.10.2018 року.
Ухвалою суду від 24.10.2018 року продовжено строк підготовчого засідання по справі № 0540/5516/18-а на 30 днів.
24.10.2018 року розгляд справи відкладено до 21.11.2018 року.
Ухвалою суду від 21.11.2018 року зупинено провадження по адміністративній справі за позовом Головного управління Держпраці у Донецькій області до Державного підприємства “Мирноградвугілля” про застосування заходів реагування згідно з частиною п’ятою статті 4 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” до 05.12.2018 року.
Ухвалою суду від 05.12.2018 року поновлено провадження по справі №0540/5516/18-а, закінчено підготовче провадження та призначено адміністративну справу до розгляду по суті на 18.12.2018 року.
Ухвалою суду від 18.12.2018 року зупинено провадження по адміністративній справі за позовом Головного управління Держпраці у Донецькій області до Державного підприємства “Мирноградвугілля” про застосування заходів реагування згідно з частиною п’ятою статті 4 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” до 17.01.2019 року.
Ухвалою суду від 17.01.2019 року поновлено провадження по справі №0540/5516/18-а.
17.01.2019 року розгляд справи відкладено до 22.01.2019 року.
Представник позивача до судового засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав до суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Представник відповідача до судового засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав до суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Відповідно до частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з’явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Згідно частини 4 статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Приписами частини 5 статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що датою ухвалення судового рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
З огляду на зазначене, оскільки у судове засідання не прибули представники сторін, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи без участі сторін в порядку письмового провадження.
Дослідивши докази та письмові пояснення, викладені в заявах по суті справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та відзив на нього, суд встановив наступне.
Позивач - Головне управління Держпраці у Донецькій області.
Наказом Міністерства соціальної політики України від 27 березня 2015 року № 340 затверджено Положення про територіальні органи Державної служби України з питань праці.
Наказом Державної служби України з питань праці від 04 лютого 2016 року № 8 затверджено Положення про Головне управління Держпраці у Донецькій області.
Згідно з пунктом 1 Положення про Головне управління Держпраці у Донецькій області, Головне управління Держпраці у Донецькій області є територіальним органом Державної служби України з питань праці, що їй підпорядковується.
Повноваження Головного управління Держпраці у Донецькій області поширюються на територію Донецької області.
Відповідач - Державне підприємство “Мирноградвугілля” зареєстровано в якості юридичної особи та включено до ЄДРПОУ за № 32087941, зареєстровано за адресою: 85323, Донецька область, м. Мирноград, вул. Соборна, буд. 1.
Відповідно до наказу від 23.05.2018 року № 537 та направлення на перевірку від 23.05.2018 року № 331/06.4/15-14-12, з 29.05.2018 року по 11.06.2018 року посадовими особами ГУ Держпраці у Донецькій області проведено позапланову перевірку у ДП «Мирноградвугілля» (код ЄДРПОУ 32087941), місцезнаходження: Донецька область, м. Мирноград, вул. Соборна, буд. 1, на предмет дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, у зв’язку з нещасним випадком із смертельним наслідком, який стався 14.05.2018 року о 10 годині 10 хвилин, у нижній частині бункер-скату гор. 622 м. з гірником підземним на дільниці ШТ ВП «Шахта «Центральна» ДП «Мирноградвугілля».
За результатами проведеної перевірки позивачем був складений акт перевірки суб’єкта господарювання (виробничого об’єкта) від 11.06.2018 року № 06.4-14/6/25-18.
Відповідно до розділу V акту перевірки виробничого об’єкта від 11.06.2018 року № 06.4-14/6/25-18, виявлено 197 порушень нормативно-правових актів з охорони праці, з яких 19 (№ 2.1.1; 2.2.1; 2.3.9; 2.3.10; 3.1.1; 3.1.2; 3.2.7; 3.2.8; 3.2.9; 3.3.1; 3.3.2; 3.4.16; 4.1.1; 4.1.2; 4.1.3; 4.2.14; 4.2.17; 4.3.2; 4.3.6) створюють загрозу життю та здоров’ю людей.
28.11.2018 року Головним управлінням Держпраці у Донецькій області повторно перевірено ДП «Мирноградвугілля» щодо дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, за результатами чого відповідачем був складений відповідний акт перевірки суб’єкта господарювання (виробничого об’єкту) № 06.4-14-4/6/67-18.
Відповідно до розділу V акту перевірки виробничого об’єкта від 28.11.2018 року № 06.4-14-4/6/67-18, порушення законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці, які зазначені в приписі ГУ Держпраці у Донецькій області від 11.06.2018 року № 06.4-14/6/25-18, у п.п. 2.2.1; 2.1.1. усунуті в повному обсязі.
В зв’язку з наявністю викладених порушень та в зв’язку з виникненням загрози життю та здоров’ю людей з метою недопущення спричинення шкоди життю чи здоров’ю людей позивач просив суд застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Державного підприємства “Мирноградвугілля”, шляхом зобов’язання ДП “Мирноградвугілля” негайно зупинити ведення робіт з експлуатації бункеру капітального похилу пласта k7 та скіпового ствола № 7 гор. 384 м ВП “Шахта “5/6”, експлуатації бункеру південного польового конвейерного штреку гор. 610 м “Шахта “ 5/6”, експлуатації опрокиду ОК-2-900 обхідного квершлагу пласту k5, експлуатації бункеру квершлагу пласту k5 ВП “Шахта “Родинська”, а також зупинити ведення робіт підвищеної небезпеки у бункері капітального похилу пласта k7 та скіпового ствола № 7 гор.384 м ВП Шахта “ 5/6”, у бункері південного польового конвейерного штреку гор. 610 м ВП “Шахта “5/6” у бункері квершлагу пласту k5ВП “Шахта “Родинська”.
Вирішуючи спірні правовідносини суд виходив з наступного.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 43 Конституції України держава створює умови для здійснення громадянами права на працю. Нагляд і контроль за додержанням законодавства про працю є важливими способами захисту трудових прав працівників, гарантією забезпечення законності в трудових відносинах.
Позивач є суб’єктом владних повноважень - територіальним органом Державної служби України з питань праці.
Згідно п.1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 року № 96 (далі Положення № 96) державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Пунктом 7 Положення № 96 визначено, що Держпраця здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи. На утворені територіальні органи Держпраці може покладати виконання завдань за міжрегіональним принципом.
Відповідно до пункту 1 постанови КМУ від 11.02.2015 року №100 “Про утворення територіальних органів Державної служби з питань праці та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов КМУ” утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної служби з питань праці за переліком згідно з додатком, реорганізувавши шляхом злиття територіальні органи Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки і Державної інспекції з питань праці, зокрема, утворено ГУ Держпраці в Донецькій області шляхом реорганізації Територіального управління Держгірпромнагляду в Донецькій області та Територіальної державної інспекції з питань праці в Донецькій області.
Згідно п. 1 Положення про територіальні органи Державної служби України, затверджене наказом Мінсоцполитіки від 27.03.2015 №340, Головне управління (Управління) Державної служби України з питань праці в області є територіальним органом Державної служби України з питань праці, що їй підпорядковується.
Відповідно до п. 4 Положення ГУ Держпраці відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний нагляд (контроль) за дотриманням законодавства про працю юридичними особами, у тому числі їх структурними та відокремленими підрозділами, які не є юридичними особами, та фізичними особами, які використовують найману працю (пп.5).
Наказом Державної служби України з питань праці від 04.02.2016 року № 8 затверджено положення про Головне управління Держпраці в Донецькій області, у пункті 1 якого зазначено, що Головне управління є територіальним органом Держпраці України та здійснює свої повноваження на території Донецькій області.
Підстави, порядок, процедура здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про працю юридичними особами встановлений Законом України № 877-V (далі Закон № 877-V), Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженому постановою КМУ від 26.04.2017 року № 295 “Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” (далі Порядок № 295).
Частиною 4 ст. 2 Закону № 877-V щодо сфери дії цього Закону встановлено, що заходи контролю здійснюються органами державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення у встановленому цим Законом порядку з урахуванням особливостей, визначених законами у відповідних сферах та міжнародними договорами.
Відповідно до ч.5 ст. 2 Закону зазначені у ч. 4 цієї статті органи, що здійснюють державний нагляд (контроль) у встановленому цим Законом порядку з урахуванням особливостей, визначених законами у відповідних сферах та міжнародними договорами, зобов'язані забезпечити дотримання вимог статті 1, статті 3, ч.1,4,6-8, абз.2 ч.10, ч.13 та 14 ст.4, ч.1-4 ст. 5, ч.3 ст.6, ч.1-4 та 6 ст. 7, ст. 9, 10, 19, 20, 21, ч.3 ст. 22 цього Закону.
Аналіз вказаної норми Закону свідчить про те, що норми Закону України № 877-V повинні дотримуватися всі органи, що здійснюють державний нагляд (контроль) з урахуванням особливостей, визначених законами у відповідних сферах та міжнародними договорами, а також зазначені норми, які повинні бути дотримані вказаними органами у будь-якому випадку.
Статтею 3 Закону № 877-V визначені основні принципи державного нагляду (контролю), якими є, зокрема, гарантування прав та законних інтересів кожного суб'єкта господарювання; об'єктивності та неупередженості здійснення державного нагляду (контролю), неприпустимості проведення перевірок суб'єктів господарювання за анонімними та іншими безпідставними заявами, а також невідворотності відповідальності осіб за подання таких заяв; здійснення державного нагляду (контролю) лише за наявності підстав та в порядку, визначених законом; дотримання умов міжнародних договорів України; презумпції правомірності діяльності суб'єкта господарювання у разі, якщо норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або якщо норми різних законів чи різних нормативно-правових актів допускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків суб'єкта господарювання та/або повноважень органу державного нагляду (контролю).
Як вбачається з матеріалів справи позивачем була проведена позапланова перевірка у ДП «Мирноградвугілля».
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України № 2694 «Про охорону праці» (далі – Закон № 2694), державна політика в галузі охорони праці базується на принципах пріоритету життя і здоров'я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.
Згідно абз. 3 ч. 1 ст. 4 Закону № 877-V виключно законами встановлюються: повноваження органів державного нагляду (контролю) щодо зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг.
Відповідно до п. 5 ст. 4 Закону № 877-V, виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб’єктами господарювання можуть бути призупинені виключно за рішенням суду.
Відновлення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб’єктами господарювання після призупинення можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб’єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень.
Згідно з частиною 1 статті 13 Закону № 2694, роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. З цією метою роботодавець забезпечує функціонування системи управління охороною праці, а саме: створює відповідні служби і призначає посадових осіб, які забезпечують вирішення конкретних питань охорони праці, затверджує інструкції про їх обов’язки, права та відповідальність за виконання покладених на них функцій, а також контролює їх додержання; розробляє за участю сторін колективного договору і реалізує комплексні заходи для досягнення встановлених нормативів та підвищення існуючого рівня охорони праці; забезпечує виконання необхідних профілактичних заходів відповідно до обставин, що змінюються; впроваджує прогресивні технології, досягнення науки і техніки, засоби механізації та автоматизації виробництва, вимоги ергономіки, позитивний досвід з охорони праці тощо; забезпечує належне утримання будівель і споруд, виробничого обладнання та устаткування, моніторинг за їх технічним станом; забезпечує усунення причин, що призводять до нещасних випадків, професійних захворювань, та здійснення профілактичних заходів, визначених комісіями за підсумками розслідування цих причин; організовує проведення аудиту охорони праці, лабораторних досліджень умов праці, оцінку технічного стану виробничого обладнання та устаткування, атестацій робочих місць на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці в порядку і строки, що визначаються законодавством, та за їх підсумками вживає заходів до усунення небезпечних і шкідливих для здоров’я виробничих факторів; розробляє і затверджує положення, інструкції, інші акти з охорони праці, що діють у межах підприємства (далі – акти підприємства), та встановлюють правила виконання робіт і поведінки працівників на території підприємства, у виробничих приміщеннях, на будівельних майданчиках, робочих місцях відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці, забезпечує безоплатно працівників нормативно-правовими актами та актами підприємства з охорони праці; здійснює контроль за додержанням працівником технологічних процесів, правил поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, використанням засобів колективного та індивідуального захисту, виконанням робіт відповідно до вимог з охорони праці; організовує пропаганду безпечних методів праці та співробітництво з працівниками у галузі охорони праці; вживає термінових заходів для допомоги потерпілим, залучає за необхідності професійні аварійно-рятувальні формування у разі виникнення на підприємстві аварій та нещасних випадків.
Відповідно до ст. 14 Закону № 2694, працівник зобов'язаний: дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства; знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту; проходити у встановленому законодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди.
Працівник несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.
Відповідно до ст. 39 Закону № 2694, посадові особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, мають право, зокрема: безперешкодно відвідувати підконтрольні підприємства (об'єкти), виробництва фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, та здійснювати в присутності роботодавця або його представника перевірку додержання законодавства з питань, віднесених до їх компетенції; одержувати від роботодавця і посадових осіб письмові чи усні пояснення, висновки експертних обстежень, аудитів, матеріали та інформацію з відповідних питань, звіти про рівень і стан профілактичної роботи, причини порушень законодавства та вжиті заходи щодо їх усунення; видавати в установленому порядку роботодавцям, керівникам та іншим посадовим особам юридичних та фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування обов'язкові для виконання приписи (розпорядження) про усунення порушень і недоліків в галузі охорони праці, охорони надр, безпечної експлуатації об'єктів підвищеної небезпеки; забороняти, зупиняти, припиняти, обмежувати експлуатацію підприємств, окремих виробництв, цехів, дільниць, робочих місць, будівель, споруд, приміщень, випуск та експлуатацію машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів праці, виконання певних робіт, застосування нових небезпечних речовин, реалізацію продукції, а також скасовувати або припиняти дію виданих ними дозволів і ліцензій до усунення порушень, які створюють загрозу життю працюючих.
Так, на підставі викладених обставин суд зазначає, що орган державного нагляду в межах повноважень, передбачених законом, виявив 197 порушень нормативно-правових актів з охорони праці, з яких 19 створюють загрозу життю та здоров’ю людей, що підтверджується актом перевірки від 11.06.2018 року № 06.4-14-4/6/25-18, таким чином суд приходить до висновку про застосування до відповідача заходів реагування щодо державного нагляду.
Оскільки, на час розгляду справи відповідачем не усунуті в повному обсязі порушення, які були зазначені в акті перевірки від 11.06.2018 року № 06.4-14-4/6/25-18, та на даний момент існує загроза життю та здоров’ю людей, суд приходить до висновку про необхідність застосування заходів реагування у сфері державного нагляду до ДП “Мирноградвугілля”, шляхом зобов’язання ДП “Мирноградвугілля” негайно зупинити ведення робіт з експлуатації бункеру капітального похилу пласта k7 та скіпового ствола № 7 гор. 384 м ВП “Шахта “ 5/6”, експлуатації бункеру південного польового конвейерного штреку гор. 610 м “Шахта “ 5/6”, експлуатації опрокиду ОК-2-900 обхідного квершлагу пласту k5, експлуатації бункеру квершлагу пласту k5 ВП “Шахта “Родинська” , а також зупинити ведення робіт підвищеної небезпеки у бункері капітального похилу пласта k7 та скіпового ствола № 7 гор.384 м ВП Шахта “ 5/6”, у бункері південного польового конвейерного штреку гор. 610 м ВП “Шахта “ 5/6” у бункері квершлагу пласту k5ВП “Шахта “Родинська”.
З огляду на зазначене та беручи до уваги докази, які наявні у матеріалах справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 2, 5, 6, 90, 132, 139, 193, 242-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Головного управління Держпраці у Донецькій області (код ЄДРПОУ 39790445, юридична адреса: вул. Прокоф’єва, буд. 82, м. Покровськ, Донецька область, 85302) до Державного підприємства “Мирноградвугілля” (код ЄДРПОУ 32087941, юридична адреса: вул. Соборна, буд. 1, м. Мирноград, Донецька область, 85323) про застосування заходів реагування згідно з частиною п’ятою статті 4 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” - задовольнити.
Зобов’язати Державне підприємство “Мирноградвугілля” (код ЄДРПОУ 32087941, юридична адреса: вул. Соборна, буд. 1, м. Мирноград, Донецька область, 85323) зупинити ведення робіт з експлуатації бункеру капітального похилу пласта k7 та скіпового ствола № 7 гор. 384 м ВП “Шахта “5/6”, експлуатації бункеру південного польового конвейерного штреку гор. 610 м “Шахта “5/6”, експлуатації опрокиду ОК-2-900 обхідного квершлагу пласту k5, експлуатації бункеру квершлагу пласту k5 ВП “Шахта “Родинська”, а також зупинити ведення робіт підвищеної небезпеки у бункері капітального похилу пласта k7 та скіпового ствола № 7 гор.384 м ВП Шахта “5/6”, у бункері південного польового конвейерного штреку гор. 610 м ВП “Шахта “ 5/6” у бункері квершлагу пласту k5ВП “Шахта “Родинська”.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі, коли справа розглянута в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя Стойка В.В.